Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:31

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-51
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 416/2008 pentru completarea Legii nr.147/2000 privind reducerile acordate pensionarilor pentru transportul intern
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 54 38 7 43 11 11 11 3
- voturi pentru (DA):160 49 37 6 43 10 4 8 3
- voturi împotrivă (NU):9 5 - 1 - - - 3 -
- abțineri:9 - 1 - - 1 7 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD NU
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
55. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Godja Petru PSD NU
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ignat Miron Minoritati NU
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
89. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
90. Lificiu Petru PD-L DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD NU
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircea Costache PC Abținere
110. Mircovici Niculae Minoritati DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Mînzînă Ion PC Abținere
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oltean Ioan PD-L DA
126. Ovidenie Costel - DA
127. Pascu Bogdan PC Abținere
128. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
129. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
130. Plăiașu Gabriel PNL DA
131. Podgorean Radu PSD DA
132. Ponta Victor-Viorel PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Daniela PC DA
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM DA
144. Săpunaru Nini PNL DA
145. Sârb Gheorghe PD-L DA
146. Sârbu Marian PSD NU
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
151. Stoica Ion PD-L DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR DA
155. Șandru Marcela Lavinia - DA
156. Știrbeț Cornel PD-L DA
157. Tămagă Constantin PSD DA
158. Tănăsescu Tudor PSD DA
159. Timiș Ioan PNL DA
160. Todoran Pavel PSD DA
161. Toma Horia-Victor PNL DA
162. Tudor Constantin PD-L DA
163. Turc Ioan PNL DA
164. Turcan Raluca PD-L DA
165. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
166. Ujeniuc Dragoș PNL DA
167. Ungureanu Petre PD-L DA
168. Ursărescu Dorinel PNL DA
169. Vainer Aurel Minoritati NU
170. Varga Attila UDMR DA
171. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
172. Vasile Aurelia PSD DA
173. Vladu Iulian PD-L DA
174. Vlădoiu Aurel PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
176. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
177. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 6 iulie 2022, 16:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro