Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.04.2009 > 16:58 Versiunea pentru printare
Luni, 6 aprilie 2009, ora 16:58

Subiect vot: Propunere de respingere - Proiectul de hotărâre privind înființarea unei Comisii parlamentare de anchetă având ca scop verificarea abuzurilor săvârșite de cei 60 de șefi de centre județene ai APIA din țară, prin încălcarea Statutului funcționarului public
Centralizator:Total PD-L PSD PNL UDMR Mino. Independenti
- prezenți:156 56 54 30 13 3 -
- voturi pentru (DA):106 53 50 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):45 2 1 29 13 - -
- abțineri:2 - 2 - - - -
- nu au votat:3 1 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
2. Alecu Valeriu PD-L DA
3. Ana Gheorghe PSD DA
4. Anghel Florin Serghei PD-L DA
5. Antal István UDMR NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PD-L DA
7. Axenie Carmen PD-L DA
8. Bădălan Eugen PD-L DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PD-L DA
11. Béres Ștefan Vasile UDMR NU
12. Bode Lucian Nicolae PD-L DA
13. Boghicevici Claudia PD-L DA
14. Boiangiu Victor PD-L DA
15. Bostan Emil PNL NU
16. Botiș Ioan-Nelu PD-L DA
17. Buda Viorel-Vasile PNL NU
18. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
19. Buican Cristian PNL NU
20. Burcău Doina PSD DA
21. Burlacu Cristian-Ion PNL NU
22. Buta Sorin Gheorghe PD-L DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cărare Viorel PD-L DA
28. Cherecheș Cătălin PSD DA
29. Chircu Doinița-Mariana PD-L DA
30. Chiriță Dumitru PSD DA
31. Chisăliță Ioan Narcis PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocan Gheorghe PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cristea Victor PSD DA
36. Cristian Horia PNL NU
37. Dascălu Constantin PD-L DA
38. Derzsi Ákos UDMR NU
39. Dobre Ciprian Minodor PNL NU
40. Dobre Cristina Elena PNL NU
41. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
42. Dragomir Gheorghe PNL NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
45. Drăgulescu Iosif Ștefan PD-L NU
46. Dumitrică George Ionuț PNL NU
47. Dumitru Georgică PD-L DA
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Farago Petru UDMR NU
52. Florescu Adrian PD-L DA
53. Frunzulică Doru-Claudian PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Mino. DA
55. Geantă Florian Daniel PD-L DA
56. Gerea Andrei Dominic PNL NU
57. Ghiță Cornel PD-L DA
58. Ghiță-Eftemie Stelian PD-L DA
59. Giurgiu Mircia PD-L -
60. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
61. Göndör Marius-Sorin PD-L DA
62. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
63. Gospodaru Gabriel-Dan PD-L DA
64. Grama Horia PSD DA
65. Gurzău Adrian PD-L DA
66. Gust Băloșin Florentin PSD -
67. Hogea Gheorghe PD-L DA
68. Horj Pavel PNL NU
69. Iacob Strugaru Stelică PD-L DA
70. Ialomițianu Gheorghe PD-L DA
71. Iorguș Zanfir PD-L DA
72. Irimescu Mircea PNL NU
73. Jolța Nicolae PNL NU
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
75. Kerekes Károly UDMR NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Kötő Iosif UDMR NU
78. Lakatos Petru UDMR NU
79. Leșe Doru Brașoan PD-L DA
80. Liga Dănuț PD-L DA
81. Lubanovici Mircea PD-L DA
82. Luca Ciprian-Florin PSD DA
83. Lupu Mihai PNL NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Marinescu Antonella PSD DA
86. Merka Adrian-Miroslav Mino. DA
87. Mitrea Manuela PSD Abținere
88. Mocanu Vasile PSD DA
89. Morega Dan Ilie PNL NU
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Mustea-Șerban Răzvan PD-L DA
92. Nassar Rodica PSD DA
93. Neacșu Marian PSD DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
95. Neculai Marius PD-L DA
96. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Nițu Adrian Henorel PD-L DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Novac Cornelia Brîndușa PD-L DA
101. Oltean Ioan PD-L DA
102. Oprișcan Mihai Doru PD-L DA
103. Palăr Ionel PNL NU
104. Pálfi Mózes Zoltán UDMR NU
105. Panțîru Tudor PSD DA
106. Pardău Dumitru PD-L DA
107. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
108. Petö Csilla-Mária UDMR NU
109. Petrescu Cristian PD-L DA
110. Petrescu Petre PSD DA
111. Pieptea Cornel PNL NU
112. Pirpiliu Ștefan Daniel PD-L DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Pop Virgil PNL NU
115. Popa Florian PSD Abținere
116. Popeangă Vasile PSD DA
117. Popoviciu Alin Augustin Florin PD-L DA
118. Prigoană Vasile-Silviu PD-L DA
119. Rățoi Neculai PSD DA
120. Rebenciuc Neculai PNL NU
121. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
122. Rizea Cristian PSD DA
123. Roman Gheorghe PD-L DA
124. Roman Ioan Sorin PSD DA
125. Roșca Lucreția PSD DA
126. Rusu Valentin PD-L DA
127. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
128. Săniuță Marian-Florian PSD DA
129. Scutaru Adrian George PNL NU
130. Seremi Ștefan PD-L DA
131. Seres Dénes UDMR NU
132. Socaciu Victor PSD DA
133. Solomon Adrian PSD NU
134. Soporan Vasile Filip PSD DA
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
136. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
137. Stroe Mihai PD-L DA
138. Stroian Toader PD-L DA
139. Surdu-Soreanu Raul-Victor PSD DA
140. Șandru Mihaela Ioana PD-L DA
141. Tabără Valeriu PD-L NU
142. Tabugan Ion PNL NU
143. Timiș Ioan PNL NU
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Țaga Claudiu PNL NU
146. Țurea Răzvan PSD DA
147. Vainer Aurel Mino. DA
148. Varga Lucia-Ana PNL -
149. Vasile Aurelia PSD DA
150. Vîlcu Samoil PD-L DA
151. Vladu Iulian PD-L DA
152. Vlase Petru Gabriel PSD DA
153. Vlădoiu Aurel PSD DA
154. Vreme Valerian PD-L DA
155. Zamfirescu Sorin Ștefan PD-L DA
156. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 mai 2019, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro