Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2013 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 23 aprilie 2013, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2013 pentru modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 110 77 38 24 11 17 13 2
- voturi pentru (DA):221 109 76 5 - 2 17 12 -
- voturi împotrivă (NU):61 - - 33 19 9 - - -
- abțineri:8 - - - 5 - - 1 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Roman Ioan Sorin PSD -
2. Scutaru Adrian George PNL -
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Bucur Constantin-Alin - Abținere
3. Dragomir Maria ND Abținere
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
5. Melinte Ion ND Abținere
6. Murgu Neagu ND Abținere
7. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
8. Tararache Mihai - Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Canacheu Costică PDL DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Coman Gheorghe ALDE DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cupă Ion PNL DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Diniță Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Dumbrăvanu Paul PNL DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Florea Damian ALDE DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Galan Constantin PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiveciu Marian PSD DA
87. Giurescu Dinu ALDE DA
88. Grama Horia PSD DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Guran Virgil PNL DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
95. Hellvig Eduard Raul PNL DA
96. Holban Titi PNL DA
97. Horga Vasile PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iane Daniel PNL DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu Aurelian ALDE DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
106. Iriza Scarlat PSD DA
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Marcoci Vlad PSD DA
114. Marcu Nicu PNL DA
115. Marcu Viorica PNL DA
116. Marin Gheorghe PSD DA
117. Marocico Ion Minoritati DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mitrea Miron Tudor PSD DA
126. Mîrza Gavril PSD DA
127. Mocanu Adrian PSD DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Moldovan Ioan ALDE DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Necula Cosmin PSD DA
136. Negruț Cornelia ALDE DA
137. Nichita Cristina PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Alexandri PNL DA
140. Nicolae Florian PSD DA
141. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Niculae Aurel PNL DA
144. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Emil PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Ochi Ion PSD DA
149. Orban Ludovic PNL DA
150. Palașcă Viorel PNL DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
155. Peia Ninel PSD DA
156. Petrea Dorin Silviu PSD DA
157. Petric Octavian PSD DA
158. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
159. Popa Octavian-Marius PNL DA
160. Popeangă Vasile PSD DA
161. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
162. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
163. Potor Călin PNL DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
165. Răducanu Ion PSD DA
166. Rădulescu Constantin PSD DA
167. Rățoi Neculai PSD DA
168. Reuer Elena-Ramona PNL DA
169. Roman Gheorghe PSD DA
170. Roman Victor PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Roșca Mircea PNL DA
173. Sava Andrei-Valentin PSD DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Simedru Dan Coriolan PNL DA
176. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stan Ion PSD DA
180. Stanciu Anghel PSD DA
181. Stanciu Zisu PSD DA
182. Stancu Ionel Minoritati DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stănișoară Mihai PNL DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stragea Sorin Constantin PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surdu Raluca PNL DA
189. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
190. Șoptică Costel PNL DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
195. Tămâian Ioan PNL DA
196. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
197. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
198. Teju Sorin PNL DA
199. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
200. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
201. Tiuch Cătălin PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
204. Traicu Rodin PSD DA
205. Tudorache Daniel PSD DA
206. Tudorie Violeta PSD DA
207. Tușa Adriana Diana PNL DA
208. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
209. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
210. Uricec Eugen Constantin PSD DA
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
217. Vulpescu Ioan PSD DA
218. Weber Mihai PSD DA
219. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
221. Zlati Radu PNL DA
1. Blănariu Valentin ND NU
2. Bode Lucian Nicolae PDL NU
3. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
4. Boghicevici Claudia PDL NU
5. Caloianu Mario-Ernest ND NU
6. Chebac Eugen ND NU
7. Ciuhodaru Tudor ND NU
8. Codîrlă Liviu ND NU
9. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
10. Culețu Dănuț PDL NU
11. Dascălu Constantin PDL NU
12. Deaconu Mihai ND NU
13. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
14. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
15. Erdei Dolóczki István UDMR NU
16. Geantă Florian Daniel PDL NU
17. Gheorghe Florin PDL NU
18. Gheorghe Tinel PDL NU
19. Grecea Maria ND NU
20. Gudu Vasile PDL NU
21. Gurzău Adrian PDL NU
22. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
23. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
24. Ionescu George PDL NU
25. Kelemen Hunor UDMR NU
26. Kerekes Károly UDMR NU
27. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
28. Lubanovici Mircea PDL NU
29. Man Mircea PDL NU
30. Markó Attila-Gabor UDMR NU
31. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
32. Máté András-Levente UDMR NU
33. Mihai Aurelian ND NU
34. Mincă Liliana ND NU
35. Mocioi Niculina ND NU
36. Moisii Constantin ND NU
37. Molnar Zsolt UDMR NU
38. Movilă Petru PDL NU
39. Nazare Alexandru PDL NU
40. Negruț Clement PDL NU
41. Niculescu Dumitru ND NU
42. Nistor Marioara ND NU
43. Oajdea Daniel Vasile ND NU
44. Oltean Ioan PDL NU
45. Paleologu Theodor PDL NU
46. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
47. Popescu Florin Aurelian PDL NU
48. Pușcaș Iacob ND NU
49. Rădulescu Romeo PDL NU
50. Roman Cristian-Constantin PDL NU
51. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
52. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
53. Secară Florin Mihail PDL NU
54. Sefer Cristian-George ND NU
55. Szabó Ödön UDMR NU
56. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
57. Toader Mircea-Nicu PDL NU
58. Turcan Raluca PDL NU
59. Udriște Gheorghe PDL NU
60. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
61. Vladu Iulian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 13:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro