Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.04.2013 > 12:50
Marți, 23 aprilie 2013, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2013 pentru modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:292 110 77 38 24 11 17 13 2
- voturi pentru (DA):221 109 76 5 - 2 17 12 -
- voturi împotrivă (NU):61 - - 33 19 9 - - -
- abțineri:8 - - - 5 - - 1 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel PSD DA
43. Chebac Eugen ND NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dascălu Constantin PDL NU
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND Abținere
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR NU
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PDL NU
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin PDL NU
106. Gheorghe Tinel PDL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Giurescu Dinu ALDE DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria ND NU
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Gudu Vasile PDL NU
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian PDL NU
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Holban Titi PNL DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hrebenciuc Viorel PSD DA
124. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
125. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL NU
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR NU
138. Kerekes Károly UDMR NU
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PDL NU
143. Man Mircea PDL NU
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR NU
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
154. Máté András-Levente UDMR NU
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion ND Abținere
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian ND NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mincă Liliana ND NU
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina ND NU
170. Moisii Constantin ND NU
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Molnar Zsolt UDMR NU
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Movilă Petru PDL NU
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu ND Abținere
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL NU
179. Nechita Aurel PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement PDL NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PNL DA
190. Niculescu Dumitru ND NU
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara ND NU
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PDL NU
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Palașcă Viorel PNL DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor PDL NU
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popescu Florin Aurelian PDL NU
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
216. Potor Călin PNL DA
217. Pușcaș Iacob ND NU
218. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo PDL NU
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Roman Cristian-Constantin PDL NU
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roman Ioan Sorin PSD -
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
233. Scutaru Adrian George PNL -
234. Secară Florin Mihail PDL NU
235. Sefer Cristian-George ND NU
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Simedru Dan Coriolan PNL DA
238. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
239. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stan Ion PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stănișoară Mihai PNL DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR NU
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
259. Tararache Mihai - Abținere
260. Tămâian Ioan PNL DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teju Sorin PNL DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
265. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PDL NU
270. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Turcan Raluca PDL NU
275. Tușa Adriana Diana PNL DA
276. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Udriște Gheorghe PDL NU
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel PNL DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
284. Vladu Iulian PDL NU
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vulpescu Ioan PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
292. Zlati Radu PNL DA