Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 10:42 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 10:42

Subiect vot: Introducerea pe Ordinea de zi a PL-x 196/2013 si PL-x 137/2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:110 45 29 9 13 8 4 - 2
- voturi pentru (DA):95 45 29 3 11 2 4 - 1
- voturi împotrivă (NU):7 - - 5 1 - - - 1
- abțineri:7 - - 1 1 5 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Anton Marin PNL DA
3. Avram Marian PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Benga Ioan PSD DA
7. Birchall Ana PSD DA
8. Blănariu Valentin ND DA
9. Bode Lucian Nicolae PDL DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
11. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
12. Bónis István UDMR Abținere
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Cernea Remus-Florinel - NU
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Ciurariu Florin PNL DA
21. Cocei Erland PNL DA
22. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
23. Costin Gheorghe PNL DA
24. Cristian Horia PNL DA
25. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
26. Daea Petre PSD DA
27. Dalca Ștefan-Petru ND DA
28. Deaconu Mihai ND DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobre Mircea-Titus PSD DA
33. Dobre Victor Paul PNL DA
34. Dobrinescu Traian PNL DA
35. Dolha Mircea PNL DA
36. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Dragomir Maria ND DA
39. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
40. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
41. Emacu Gheorghe PSD DA
42. Eparu Ion PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Florea Daniel PSD DA
45. Frăticiu Gheorghe PSD DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
48. Gheorghe Tinel PDL NU
49. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
50. Grecea Maria ND DA
51. Guran Virgil PNL DA
52. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
53. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
54. Hulea Ioan ND DA
55. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
56. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Ionescu George PDL DA
59. Iordache Florin PSD DA
60. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
61. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
62. Khraibani Camelia PSD DA
63. Marcu Nicu PNL DA
64. Marocico Ion Minoritati DA
65. Máté András-Levente UDMR Abținere
66. Melinte Ion ND DA
67. Mihăilă Ioan PDL NU
68. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
69. Mîrza Gavril PSD DA
70. Mocioalcă Ion PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Neacșu Marian PSD DA
73. Nichita Cristina PSD DA
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Niculae Aurel PNL DA
76. Niculescu Dumitru ND DA
77. Niță Emil PSD DA
78. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
79. Petrea Dorin Silviu PSD DA
80. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
81. Popa Octavian-Marius PNL DA
82. Preda Cezar-Florin PDL NU
83. Pușcaș Iacob - DA
84. Răducanu Ion PSD DA
85. Rățoi Neculai PSD DA
86. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
87. Scarlat George PNL DA
88. Scutaru Adrian George PNL DA
89. Sefer Cristian-George ND DA
90. Seres Dénes UDMR DA
91. Simedru Dan Coriolan PNL DA
92. Smarandache Miron Alexandru ND DA
93. Stan Ion PSD DA
94. Stanciu Anghel PSD DA
95. Stănescu Alexandru PSD DA
96. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
97. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
98. Szabó Ödön UDMR Abținere
99. Șimon Gheorghe PSD DA
100. Tămâian Ioan PNL DA
101. Tudorache Daniel PSD DA
102. Tudorie Violeta PSD DA
103. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
104. Ursărescu Dorinel PNL DA
105. Vlase Petru Gabriel PSD DA
106. Vlădoiu Aurel PSD DA
107. Zaharcu Neviser PSD DA
108. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
109. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
110. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 august 2019, 10:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro