Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:27 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:27

Subiect vot: PHCD 20/2013 A - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 120 79 22 12 14 11 12 10
- voturi pentru (DA):276 119 79 21 11 13 11 12 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND -
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bot Octavian PNL DA
30. Bucur Constantin-Alin - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen ND DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PDL DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria ND DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Hellvig Eduard Raul PNL DA
119. Holban Titi PNL DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PDL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Markó Attila-Gabor UDMR DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Mihai Aurelian - DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND DA
161. Moisii Constantin ND DA
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD Abținere
166. Murgu Neagu ND DA
167. Nazare Alexandru PDL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Clement PDL DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Niculescu Dumitru ND DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pârgaru Ion PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Petrache Adrian-Alin PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
198. Potor Călin PNL DA
199. Pușcaș Iacob - DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rădulescu Romeo PDL DA
204. Rățoi Neculai PSD DA
205. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
206. Reuer Elena-Ramona PNL DA
207. Roman Cristian-Constantin PDL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roman Victor PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ALDE DA
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
218. Scutaru Adrian George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surdu Raluca PNL DA
238. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion - DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
248. Tararache Mihai - DA
249. Tămâian Ioan PNL DA
250. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Toader Mircea-Nicu PDL DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudorie Violeta PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcan Raluca PDL DA
262. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
263. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Ursărescu Dorinel PNL DA
266. Vainer Aurel Minoritati DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
270. Vladu Iulian PDL DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlădoiu Aurel PSD DA
273. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 august 2019, 19:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro