Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2013 > 14:25 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2013, ora 14:25

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 198/2012 pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.59/2007 privind instituirea Programului național de îmbunătățire a calității mediului prin realizarea de spații verzi în localități
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:261 111 77 21 9 11 11 12 9
- voturi pentru (DA):254 111 77 15 9 10 11 12 9
- voturi împotrivă (NU):4 - - 4 - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bot Octavian PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin - DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Comșa Cornel-George ND DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin PNL DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Geantă Florian Daniel PDL DA
95. Gheorghe Florin PDL DA
96. Gheorghe Tinel PDL DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
104. Guran Virgil PNL DA
105. Gust Băloșin Florentin PSD DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Hellvig Eduard Raul PNL DA
110. Holban Titi PNL DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PDL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Iriza Scarlat PSD DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kerekes Károly UDMR Abținere
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Markó Attila-Gabor UDMR DA
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Martin Eduard-Stelian PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
141. Mihai Aurelian - DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Militaru Lucian PDL NU
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocanu Adrian PSD DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocioi Niculina ND DA
152. Moisii Constantin ND DA
153. Moldovan Iosif UDMR DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Neacșu Marian PSD DA
158. Negruț Clement PDL -
159. Negruț Cornelia ALDE DA
160. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
161. Nichita Cristina PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Florian PSD DA
164. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Niculae Aurel PNL DA
167. Niculescu Dumitru ND DA
168. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Emil PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Ochi Ion PSD DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Palașcă Viorel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Pârgaru Ion PNL DA
178. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
179. Petrache Adrian-Alin PSD DA
180. Petrea Dorin Silviu PSD DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
183. Popeangă Vasile PSD DA
184. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
185. Potor Călin PNL DA
186. Pușcaș Iacob - DA
187. Răducanu Ion PSD DA
188. Rădulescu Constantin PSD DA
189. Rădulescu Romeo PDL DA
190. Rățoi Neculai PSD DA
191. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
192. Reuer Elena-Ramona PNL DA
193. Roman Cristian-Constantin PDL DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roman Victor PSD DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rotaru Răzvan ALDE DA
199. Sava Andrei-Valentin PSD DA
200. Săpunaru Nini PNL DA
201. Scarlat George PNL DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Secară Florin Mihail PDL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
206. Simedru Dan Coriolan PNL DA
207. Smarandache Miron Alexandru ND DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stan Ion PSD DA
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stanciu Zisu PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stragea Sorin Constantin PSD DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surdu Raluca PNL DA
221. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
222. Șcheau Ion - DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
229. Tararache Mihai - DA
230. Tămâian Ioan PNL DA
231. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
232. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
233. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
234. Tiuch Cătălin PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Toader Mircea-Nicu PDL DA
237. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
238. Traicu Rodin PSD DA
239. Tudorache Daniel PSD DA
240. Tudorie Violeta PSD DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PDL DA
243. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
244. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
245. Uricec Eugen Constantin PSD DA
246. Ursărescu Dorinel PNL DA
247. Vainer Aurel Minoritati DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasilică Radu Costin PSD DA
250. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
251. Vladu Iulian PDL DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zaharcu Neviser PSD DA
258. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
261. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 11:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro