Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 238/2013 privind înființarea Fundației" Proiect Ferentari"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 130 79 33 21 15 16 15 7
- voturi pentru (DA):243 130 78 2 1 - 16 13 3
- voturi împotrivă (NU):66 - - 29 19 14 - 1 3
- abțineri:7 - 1 2 1 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bleotu Vasile PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bucur Constantin-Alin PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
19. Chebac Eugen PSD DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
27. Covaci Dorel PSD DA
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD DA
30. Daea Petre PSD DA
31. Delureanu Virgil PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dragomir Viorel Marian PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Emacu Gheorghe PSD DA
40. Enache Marian PSD DA
41. Eparu Ion PSD DA
42. Florea Daniel PSD DA
43. Frăticiu Gheorghe PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
46. Ghiveciu Marian PSD DA
47. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
48. Grama Horia PSD DA
49. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
50. Gust Băloșin Florentin PSD DA
51. Harbuz Liviu PSD DA
52. Hrebenciuc Viorel PSD DA
53. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Iriza Scarlat PSD DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Khraibani Camelia PSD DA
61. Manolache Marius PSD DA
62. Marcoci Vlad PSD DA
63. Marin Gheorghe PSD DA
64. Martin Eduard-Stelian PSD DA
65. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
66. Melinte Ion PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mitrea Manuela PSD DA
69. Mitrea Miron Tudor PSD DA
70. Mocanu Adrian PSD DA
71. Mocanu Vasile PSD DA
72. Mocioalcă Ion PSD DA
73. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nassar Rodica PSD DA
76. Neacșu Marian PSD DA
77. Necula Cosmin PSD DA
78. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
79. Nichita Cristina PSD DA
80. Nicolae Florian PSD DA
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Emil PSD DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Ochi Ion PSD DA
86. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
87. Peia Ninel PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Radu Mihai PSD DA
92. Popeangă Vasile PSD DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Răducanu Ion PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
96. Rădulescu Constantin PSD DA
97. Rățoi Neculai PSD DA
98. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
99. Rizea Cristian PSD DA
100. Roman Gheorghe PSD DA
101. Roman Victor PSD DA
102. Roșca Lucreția PSD DA
103. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
104. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
105. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
106. Solomon Adrian PSD DA
107. Stan Ion PSD DA
108. Stanciu Anghel PSD DA
109. Stanciu Zisu PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
113. Stragea Sorin Constantin PSD DA
114. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
115. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
116. Șcheau Ion PSD DA
117. Șimon Gheorghe PSD DA
118. Șova Lucian PSD DA
119. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
120. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
121. Traicu Rodin PSD DA
122. Tudorache Daniel PSD DA
123. Tudorie Violeta PSD DA
124. Tudose Mihai PSD DA
125. Vasilescu Nicolae PSD DA
126. Vasilică Radu Costin PSD DA
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Vulpescu Ioan PSD DA
129. Zaharcu Neviser PSD DA
130. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Bot Octavian PNL DA
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Calimente Mihăiță PNL DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
17. Ciurariu Florin PNL DA
18. Cocei Erland PNL DA
19. Costin Gheorghe PNL DA
20. Crăciunescu Grigore PNL DA
21. Cristian Horia PNL DA
22. Cupă Ion PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrinescu Traian PNL DA
25. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
26. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
27. Dragomir Gheorghe PNL DA
28. Dumbrăvanu Paul PNL DA
29. Fenechiu Relu PNL DA
30. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
31. Gerea Andrei Dominic PNL DA
32. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
33. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
34. Grecea Maria PNL DA
35. Guran Virgil PNL DA
36. Holban Titi PNL DA
37. Iane Daniel PNL DA
38. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
39. Lupu Mihai PNL DA
40. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
41. Marcu Nicu PNL DA
42. Marcu Viorica PNL DA
43. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
44. Nicoară Romeo Florin PNL DA
45. Nicolae Alexandri PNL DA
46. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
47. Niculae Aurel PNL DA
48. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
49. Orban Ludovic PNL DA
50. Palașcă Viorel PNL DA
51. Palăr Ionel PNL DA
52. Pardău Dumitru PNL DA
53. Pârgaru Ion PNL DA
54. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
55. Popa Octavian-Marius PNL DA
56. Reuer Elena-Ramona PNL DA
57. Roman Petre PNL DA
58. Roșca Mircea PNL DA
59. Săpunaru Nini PNL DA
60. Scarlat George PNL DA
61. Scutaru Adrian George PNL DA
62. Simedru Dan Coriolan PNL DA
63. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
64. Surdu Raluca PNL DA
65. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
66. Șoptică Costel PNL DA
67. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
68. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
69. Teju Sorin PNL Abținere
70. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
71. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
72. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
73. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
74. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
75. Ursărescu Dorinel PNL DA
76. Varga Vasile PNL DA
77. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
78. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
79. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
2. Bode Lucian Nicolae PDL NU
3. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
4. Boghicevici Claudia PDL NU
5. Canacheu Costică PDL NU
6. Culețu Dănuț PDL NU
7. Geantă Florian Daniel PDL NU
8. Gheorghe Florin PDL NU
9. Gheorghe Tinel PDL NU
10. Gudu Vasile PDL NU
11. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
12. Gurzău Adrian PDL Abținere
13. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
14. Ionescu George PDL DA
15. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
16. Lubanovici Mircea PDL NU
17. Man Mircea PDL NU
18. Militaru Lucian PDL NU
19. Muntean Mircia PDL NU
20. Nazare Alexandru PDL NU
21. Oltean Ioan PDL NU
22. Paleologu Theodor PDL NU
23. Paul Maria-Andreea PDL NU
24. Popescu Dan-Cristian PDL NU
25. Preda Cezar-Florin PDL DA
26. Rădulescu Romeo PDL NU
27. Roman Cristian-Constantin PDL NU
28. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
29. Secară Florin Mihail PDL NU
30. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
31. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
32. Toader Mircea-Nicu PDL NU
33. Vladu Iulian PDL NU
1. Anghel Gabriela-Lola ND NU
2. Blănariu Valentin ND NU
3. Burlacu Ștefan ND NU
4. Caloianu Mario-Ernest ND NU
5. Ciobanu Liliana ND DA
6. Ciuhodaru Tudor ND NU
7. Codîrlă Liviu ND Abținere
8. Comșa Cornel-George ND NU
9. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
10. Dalca Ștefan-Petru ND NU
11. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
12. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
13. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
14. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
15. Marian Ion Cristinel ND NU
16. Mincă Liliana ND NU
17. Mocioi Niculina ND NU
18. Murgu Neagu ND NU
19. Niculescu Dumitru ND NU
20. Nistor Marioara ND NU
21. Sefer Cristian-George ND NU
1. Bónis István UDMR NU
2. Borbély László UDMR NU
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
4. Erdei Dolóczki István UDMR NU
5. Fejér László-Ődőn UDMR NU
6. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
7. Kerekes Károly UDMR Abținere
8. Kereskényi Gábor UDMR NU
9. Markó Attila-Gabor UDMR NU
10. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
11. Máté András-Levente UDMR NU
12. Moldovan Iosif UDMR NU
13. Molnar Zsolt UDMR NU
14. Seres Dénes UDMR NU
15. Szabó Ödön UDMR NU
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati DA
10. Marocico Ion Minoritati DA
11. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
12. Mircovici Niculae Minoritati DA
13. Pambuccian Varujan Minoritati DA
14. Păun Nicolae Minoritati DA
15. Stancu Ionel Minoritati DA
16. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Cioată Cezar ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Coman Gheorghe ALDE DA
4. Diniță Ion ALDE DA
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
6. Dumitru Georgică ALDE DA
7. Florea Damian ALDE DA
8. Giurescu Dinu ALDE NU
9. Grapini Maria ALDE DA
10. Ionescu Aurelian ALDE DA
11. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
12. Negruț Cornelia ALDE DA
13. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
14. Rotaru Răzvan ALDE DA
15. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - Abținere
2. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
3. Mihai Aurelian - DA
4. Pușcaș Iacob - NU
5. Tararache Mihai - DA
6. Tomac Eugen - NU
7. Tușa Adriana Diana - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 2:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro