Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 238/2013 privind înființarea Fundației" Proiect Ferentari"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 130 79 33 21 15 16 15 7
- voturi pentru (DA):243 130 78 2 1 - 16 13 3
- voturi împotrivă (NU):66 - - 29 19 14 - 1 3
- abțineri:7 - 1 2 1 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
2. Cernea Remus-Florinel - Abținere
3. Codîrlă Liviu ND Abținere
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
5. Gurzău Adrian PDL Abținere
6. Kerekes Károly UDMR Abținere
7. Teju Sorin PNL Abținere
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bordeianu Dan PNL DA
24. Bot Octavian PNL DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică PNL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana ND DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Coman Gheorghe ALDE DA
49. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cristian Horia PNL DA
56. Cupă Ion PNL DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Diniță Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrinescu Traian PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
75. Emacu Gheorghe PSD DA
76. Enache Marian PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
89. Ghiveciu Marian PSD DA
90. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
91. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
92. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grapini Maria ALDE DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin PSD DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Holban Titi PNL DA
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iane Daniel PNL DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu Aurelian ALDE DA
111. Ionescu George PDL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
114. Iriza Scarlat PSD DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lupu Mihai PNL DA
120. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
121. Manolache Marius PSD DA
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Marcoci Vlad PSD DA
124. Marcu Nicu PNL DA
125. Marcu Viorica PNL DA
126. Marin Gheorghe PSD DA
127. Marocico Ion Minoritati DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
130. Melinte Ion PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian - DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mitrea Miron Tudor PSD DA
138. Mocanu Adrian PSD DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Necula Cosmin PSD DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
148. Nichita Cristina PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Alexandri PNL DA
151. Nicolae Florian PSD DA
152. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Niculae Aurel PNL DA
155. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Emil PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Ochi Ion PSD DA
160. Orban Ludovic PNL DA
161. Palașcă Viorel PNL DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Pârgaru Ion PNL DA
167. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
168. Peia Ninel PSD DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Octavian-Marius PNL DA
174. Popa Radu Mihai PSD DA
175. Popeangă Vasile PSD DA
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
177. Preda Cezar-Florin PDL DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
179. Răducanu Ion PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Constantin PSD DA
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Reuer Elena-Ramona PNL DA
185. Rizea Cristian PSD DA
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roman Petre PNL DA
188. Roman Victor PSD DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Rotaru Răzvan ALDE DA
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
194. Scarlat George PNL DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Simedru Dan Coriolan PNL DA
197. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
198. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stanciu Zisu PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stragea Sorin Constantin PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surdu Raluca PNL DA
212. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
213. Șcheau Ion PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
219. Tararache Mihai - DA
220. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
221. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
222. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
223. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
224. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
225. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
226. Traicu Rodin PSD DA
227. Tudorache Daniel PSD DA
228. Tudorie Violeta PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
231. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasilescu Nicolae PSD DA
235. Vasilică Radu Costin PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Vulpescu Ioan PSD DA
239. Zaharcu Neviser PSD DA
240. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
243. Zlati Radu PNL DA
1. Anghel Gabriela-Lola ND NU
2. Blănariu Valentin ND NU
3. Bode Lucian Nicolae PDL NU
4. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
5. Boghicevici Claudia PDL NU
6. Bónis István UDMR NU
7. Borbély László UDMR NU
8. Burlacu Ștefan ND NU
9. Caloianu Mario-Ernest ND NU
10. Canacheu Costică PDL NU
11. Ciuhodaru Tudor ND NU
12. Comșa Cornel-George ND NU
13. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
14. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
15. Culețu Dănuț PDL NU
16. Dalca Ștefan-Petru ND NU
17. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
18. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
19. Erdei Dolóczki István UDMR NU
20. Fejér László-Ődőn UDMR NU
21. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
22. Geantă Florian Daniel PDL NU
23. Gheorghe Florin PDL NU
24. Gheorghe Tinel PDL NU
25. Giurescu Dinu ALDE NU
26. Gudu Vasile PDL NU
27. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
28. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
29. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
30. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
31. Kereskényi Gábor UDMR NU
32. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
33. Lubanovici Mircea PDL NU
34. Man Mircea PDL NU
35. Marian Ion Cristinel ND NU
36. Markó Attila-Gabor UDMR NU
37. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
38. Máté András-Levente UDMR NU
39. Militaru Lucian PDL NU
40. Mincă Liliana ND NU
41. Mocioi Niculina ND NU
42. Moldovan Iosif UDMR NU
43. Molnar Zsolt UDMR NU
44. Muntean Mircia PDL NU
45. Murgu Neagu ND NU
46. Nazare Alexandru PDL NU
47. Niculescu Dumitru ND NU
48. Nistor Marioara ND NU
49. Oltean Ioan PDL NU
50. Paleologu Theodor PDL NU
51. Paul Maria-Andreea PDL NU
52. Popescu Dan-Cristian PDL NU
53. Pușcaș Iacob - NU
54. Rădulescu Romeo PDL NU
55. Roman Cristian-Constantin PDL NU
56. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
57. Secară Florin Mihail PDL NU
58. Sefer Cristian-George ND NU
59. Seres Dénes UDMR NU
60. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
61. Szabó Ödön UDMR NU
62. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
63. Toader Mircea-Nicu PDL NU
64. Tomac Eugen - NU
65. Tușa Adriana Diana - NU
66. Vladu Iulian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro