Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 13:53 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 13:53

Subiect vot: Amendament depus la plen de Remus Cernea
PL 573/2013 pentru modificarea și completarea Legii minelor nr.85/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:171 100 2 28 5 10 12 9 5
- voturi pentru (DA):59 6 - 28 3 10 7 2 3
- voturi împotrivă (NU):100 91 2 - 1 - 1 5 -
- abțineri:9 3 - - 1 - 3 1 1
- nu au votat:3 - - - - - 1 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Amet Varol Minoritati -
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andea Petru PSD NU
5. Axente Ioan PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Bălan Ion PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Benga Ioan PSD NU
10. Birchall Ana PSD Abținere
11. Bleotu Vasile PSD NU
12. Bode Lucian Nicolae PDL DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Buican Cristian PNL NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Caloianu Mario-Ernest ND NU
18. Canacheu Costică PDL DA
19. Călin Ion PSD NU
20. Cernea Remus-Florinel - DA
21. Chebac Eugen PSD NU
22. Chiriță Dumitru PSD NU
23. Ciobanu Gheorghe PSD NU
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Ciuhodaru Tudor ND DA
26. Coman Gheorghe ALDE NU
27. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
28. Cristea Aurelia PSD DA
29. Cristea Victor PSD NU
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
31. Culețu Dănuț PDL DA
32. Dima Toader PSD NU
33. Dîrzu Ioan PSD NU
34. Dobre Mircea-Titus PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL NU
36. Dragomir Viorel Marian PSD NU
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
38. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
39. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
41. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
42. Emacu Gheorghe PSD NU
43. Enache Marian PSD NU
44. Fejér László-Ődőn UDMR DA
45. Firczak Gheorghe Minoritati DA
46. Frăticiu Gheorghe PSD NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Geantă Florian Daniel PDL DA
49. Gheorghe Florin PDL DA
50. Gheorghe Tinel PDL DA
51. Ghiveciu Marian PSD NU
52. Giurescu Dinu ALDE DA
53. Grama Horia PSD NU
54. Grapini Maria ALDE DA
55. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
56. Grosaru Mircea Minoritati DA
57. Gudu Vasile PDL DA
58. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
59. Gurzău Adrian PDL DA
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
61. Harbuz Liviu PSD NU
62. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
63. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
64. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
65. Iancu Iulian PSD NU
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
67. Intotero Natalia-Elena PSD NU
68. Ionescu Aurelian ALDE NU
69. Ionescu George PDL DA
70. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
71. Iriza Scarlat PSD NU
72. Itu Cornel PSD NU
73. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
74. Kereskényi Gábor UDMR DA
75. Khraibani Camelia PSD NU
76. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
77. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
78. Lubanovici Mircea PDL DA
79. Man Mircea PDL DA
80. Manolache Marius PSD NU
81. Manolescu Oana Minoritati NU
82. Marcoci Vlad PSD NU
83. Marin Gheorghe PSD NU
84. Markó Attila-Gabor UDMR DA
85. Marocico Ion Minoritati DA
86. Martin Eduard-Stelian PSD NU
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
90. Melinte Ion PSD NU
91. Mihai Aurelian - Abținere
92. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
94. Mitrea Manuela PSD NU
95. Mitrea Miron Tudor PSD NU
96. Mocanu Adrian PSD NU
97. Mocanu Vasile PSD NU
98. Mocioalcă Ion PSD NU
99. Moldovan Iosif UDMR DA
100. Molnar Zsolt UDMR DA
101. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Nassar Rodica PSD NU
104. Neacșu Marian PSD NU
105. Necula Cosmin PSD DA
106. Negruț Cornelia ALDE -
107. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
108. Nichita Cristina PSD DA
109. Nicolae Florian PSD NU
110. Niculescu Dumitru ND DA
111. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Emil PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Oajdea Daniel Vasile ND DA
116. Ochi Ion PSD NU
117. Oltean Ioan PDL DA
118. Paleologu Theodor PDL DA
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Paul Maria-Andreea PDL DA
121. Păun Nicolae Minoritati DA
122. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
123. Peia Ninel PSD NU
124. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
125. Petric Octavian PSD NU
126. Popa Radu Mihai PSD DA
127. Popeangă Vasile PSD NU
128. Popescu Dan-Cristian PDL DA
129. Preda Cezar-Florin PDL DA
130. Răducanu Ion PSD NU
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
132. Rădulescu Constantin PSD NU
133. Rădulescu Romeo PDL DA
134. Rățoi Neculai PSD NU
135. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
136. Rizea Cristian PSD NU
137. Roman Cristian-Constantin PDL DA
138. Roman Victor PSD NU
139. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
140. Secară Florin Mihail PDL DA
141. Solomon Adrian PSD NU
142. Stan Ion PSD NU
143. Stanciu Zisu PSD NU
144. Stativă Irinel Ioan PSD NU
145. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
146. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD NU
148. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
149. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șimon Gheorghe PSD NU
152. Șova Lucian PSD NU
153. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
154. Tararache Mihai - DA
155. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
156. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
157. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
158. Traicu Rodin PSD NU
159. Tudorache Daniel PSD NU
160. Tudorie Violeta PSD NU
161. Tudose Mihai PSD NU
162. Tușa Adriana Diana - -
163. Udriște Gheorghe PDL DA
164. Vainer Aurel Minoritati Abținere
165. Vasilică Radu Costin PSD DA
166. Vladu Iulian PDL DA
167. Vlădoiu Aurel PSD NU
168. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
169. Vulpescu Ioan PSD NU
170. Zaharcu Neviser PSD NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro