Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:01 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2012 privind modificarea și completarea Codului Penal al României din 21 iunie 1986, republicat, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:305 124 76 32 22 16 16 12 - 7
- voturi pentru (DA):266 123 73 2 21 16 16 11 - 4
- voturi împotrivă (NU):32 - - 29 1 - - 1 - 1
- abțineri:6 1 3 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cernea Remus-Florinel - -
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Fenechiu Relu PNL DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PDL NU
108. Gheorghe Florin PDL NU
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Giurescu Dinu ALDE NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grapini Maria ALDE DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Mircea Minoritati DA
121. Gudu Vasile PDL NU
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian PDL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Holban Titi PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL NU
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL NU
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Man Mircea PDL NU
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocanu Vasile PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Muntean Mircia PDL NU
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu ND DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PDL NU
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL NU
208. Orban Ludovic PNL Abținere
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PDL NU
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PDL NU
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PDL NU
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PDL NU
226. Pușcaș Iacob - DA
227. Răducanu Ion PSD Abținere
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PDL NU
236. Roman Gheorghe PSD DA
237. Roman Petre PNL DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ALDE DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
246. Scutaru Adrian George PNL DA
247. Sefer Cristian-George ND DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Anghel PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
274. Tararache Mihai - DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Toader Mircea-Nicu PDL NU
282. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
283. Tomac Eugen - NU
284. Traicu Rodin PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana - Abținere
289. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
290. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
291. Udriște Gheorghe PDL DA
292. Ursărescu Dorinel PNL DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Varga Vasile PNL DA
295. Vasilescu Nicolae PSD DA
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL NU
298. Vlădoiu Aurel PSD DA
299. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 august 2017, 22:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro