Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:01 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2012 privind modificarea și completarea Codului Penal al României din 21 iunie 1986, republicat, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:305 124 76 32 22 16 16 12 - 7
- voturi pentru (DA):266 123 73 2 21 16 16 11 - 4
- voturi împotrivă (NU):32 - - 29 1 - - 1 - 1
- abțineri:6 1 3 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Vulpescu Ioan PSD DA
7. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
8. Vlădoiu Aurel PSD DA
9. Vladu Iulian PDL NU
10. Vasilică Radu Costin PSD DA
11. Vasilescu Nicolae PSD DA
12. Varga Vasile PNL DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Ursărescu Dorinel PNL DA
15. Udriște Gheorghe PDL DA
16. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
17. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
18. Tușa Adriana Diana - Abținere
19. Tudose Mihai PSD DA
20. Tudorie Violeta PSD DA
21. Tudorache Daniel PSD DA
22. Traicu Rodin PSD DA
23. Tomac Eugen - NU
24. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
25. Toader Mircea-Nicu PDL NU
26. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
27. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
28. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
29. Teju Sorin PNL DA
30. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
31. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
32. Tararache Mihai - DA
33. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șoptică Costel PNL DA
38. Șimon Gheorghe PSD DA
39. Șcheau Ion PSD DA
40. Szabó Ödön UDMR DA
41. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
42. Surdu Raluca PNL DA
43. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
44. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
45. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
46. Stragea Sorin Constantin PSD DA
47. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
48. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
49. Stănescu Alexandru PSD DA
50. Stancu Ionel Minoritati DA
51. Stanciu Zisu PSD DA
52. Stanciu Anghel PSD DA
53. Stan Ion PSD DA
54. Solomon Adrian PSD DA
55. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
56. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
57. Simedru Dan Coriolan PNL DA
58. Seres Dénes UDMR DA
59. Sefer Cristian-George ND DA
60. Scutaru Adrian George PNL DA
61. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
62. Scarlat George PNL DA
63. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
64. Săpunaru Nini PNL DA
65. Rotaru Răzvan ALDE DA
66. Roșca Mircea PNL DA
67. Roșca Lucreția PSD DA
68. Roman Victor PSD DA
69. Roman Petre PNL DA
70. Roman Gheorghe PSD DA
71. Roman Cristian-Constantin PDL NU
72. Rizea Cristian PSD DA
73. Reuer Elena-Ramona PNL DA
74. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
75. Rățoi Neculai PSD DA
76. Rădulescu Romeo PDL NU
77. Rădulescu Constantin PSD DA
78. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
79. Răducanu Ion PSD Abținere
80. Pușcaș Iacob - DA
81. Preda Cezar-Florin PDL NU
82. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
83. Popescu Dan-Cristian PDL NU
84. Popeangă Vasile PSD DA
85. Popa Octavian-Marius PNL DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
88. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
89. Peia Ninel PSD DA
90. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
91. Pârgaru Ion PNL DA
92. Paul Maria-Andreea PDL NU
93. Pardău Dumitru PNL DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Paleologu Theodor PDL NU
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Palașcă Viorel PNL DA
98. Orban Ludovic PNL Abținere
99. Oltean Ioan PDL NU
100. Ochi Ion PSD DA
101. Oajdea Daniel Vasile ND DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Niță Emil PSD DA
104. Nistor Marioara ND DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
107. Niculescu Dumitru ND DA
108. Niculae Aurel PNL DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
111. Nicolae Florian PSD DA
112. Nicolae Alexandri PNL DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nichita Cristina PSD DA
115. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
116. Negruț Cornelia ALDE DA
117. Necula Cosmin PSD DA
118. Neacșu Marian PSD DA
119. Nazare Alexandru PDL NU
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Murgu Neagu ND DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Muntean Mircia PDL NU
124. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
125. Molnar Zsolt UDMR DA
126. Moldovan Iosif UDMR DA
127. Mocioi Niculina ND DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocanu Adrian PSD DA
131. Mitrea Miron Tudor PSD DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mincă Liliana ND DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
138. Mihai Aurelian - DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Melinte Ion PSD DA
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Markó Attila-Gabor UDMR DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marcu Nicu PNL DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Man Mircea PDL NU
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Lubanovici Mircea PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Kereskényi Gábor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
164. Iriza Scarlat PSD DA
165. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
166. Iordache Florin PSD DA
167. Ionescu George PDL NU
168. Ionescu Aurelian ALDE DA
169. Intotero Natalia-Elena PSD DA
170. Ignat Miron Minoritati DA
171. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
172. Iane Daniel PNL DA
173. Iancu Iulian PSD DA
174. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
175. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
176. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
177. Hrebenciuc Viorel PSD DA
178. Holban Titi PNL DA
179. Harbuz Liviu PSD DA
180. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
181. Gust Băloșin Florentin PSD DA
182. Gurzău Adrian PDL DA
183. Guran Virgil PNL DA
184. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
185. Gudu Vasile PDL NU
186. Grosaru Mircea Minoritati DA
187. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
188. Grecea Maria PNL DA
189. Grapini Maria ALDE DA
190. Grama Horia PSD DA
191. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
192. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
193. Giurescu Dinu ALDE NU
194. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
195. Ghiveciu Marian PSD DA
196. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
197. Gheorghe Tinel PDL NU
198. Gheorghe Florin PDL NU
199. Geantă Florian Daniel PDL NU
200. Găină Mihăiță PSD DA
201. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
202. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
203. Frăticiu Gheorghe PSD DA
204. Florea Daniel PSD DA
205. Firczak Gheorghe Minoritati DA
206. Fenechiu Relu PNL DA
207. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
208. Fejér László-Ődőn UDMR DA
209. Erdei Dolóczki István UDMR DA
210. Eparu Ion PSD DA
211. Enache Marian PSD DA
212. Emacu Gheorghe PSD DA
213. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
214. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
215. Dumitru Georgică ALDE DA
216. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
217. Dumbrăvanu Paul PNL DA
218. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
219. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
220. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
221. Dragomir Viorel Marian PSD DA
222. Dragomir Gheorghe PNL DA
223. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
224. Dobrinescu Traian PNL DA
225. Dobre Victor Paul PNL DA
226. Dobre Mircea-Titus PSD DA
227. Dîrzu Ioan PSD DA
228. Diniță Ion ALDE DA
229. Dima Toader PSD DA
230. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
231. Delureanu Virgil PSD DA
232. Dalca Ștefan-Petru ND DA
233. Daea Petre PSD DA
234. Cupșa Ioan PNL DA
235. Cupă Ion PNL DA
236. Culețu Dănuț PDL NU
237. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
238. Cristian Horia PNL DA
239. Cristea Victor PSD DA
240. Cristea Aurelia PSD DA
241. Crăciunescu Grigore PNL DA
242. Covaci Dorel PSD DA
243. Costin Gheorghe PNL DA
244. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
245. Coman Gheorghe ALDE DA
246. Codîrlă Liviu ND DA
247. Cocei Erland PNL DA
248. Ciurariu Florin PNL DA
249. Ciuhodaru Tudor ND NU
250. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
251. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
252. Ciocan Dan PSD DA
253. Ciobanu Liliana ND DA
254. Ciobanu Gheorghe PSD DA
255. Cioată Cezar ALDE DA
256. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
257. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
258. Chiriță Dumitru PSD DA
259. Chebac Eugen PSD DA
260. Cernea Remus-Florinel - -
261. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
262. Călin Ion PSD DA
263. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
264. Canacheu Costică PDL NU
265. Calotă Florică Ică PNL DA
266. Caloianu Mario-Ernest ND DA
267. Calimente Mihăiță PNL DA
268. Burlacu Ștefan ND DA
269. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
270. Buican Cristian PNL DA
271. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
272. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
273. Bot Octavian PNL DA
274. Bordeianu Dan PNL DA
275. Borbély László UDMR DA
276. Bónis István UDMR DA
277. Boghicevici Claudia PDL NU
278. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
279. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
280. Bode Lucian Nicolae PDL NU
281. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
282. Bleotu Vasile PSD DA
283. Blănariu Valentin ND DA
284. Berci Vasile PNL DA
285. Benga Ioan PSD DA
286. Bejinariu Eugen PSD DA
287. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
288. Bănicioiu Nicolae PSD DA
289. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
290. Baltă Mihai PSD DA
291. Babuș Radu PSD DA
292. Axente Ioan PSD DA
293. Arsene Ionel PSD DA
294. Anton Marin PNL DA
295. Antal István UDMR DA
296. Anghel Gabriela-Lola ND DA
297. Andronache Gabriel PNL Abținere
298. Andea Petru PSD DA
299. Anastase Roberta Alma PDL NU
300. Amet Varol Minoritati DA
301. Almăjanu Marin PNL DA
302. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
303. Alexe Costel PNL DA
304. Adăscăliței Constantin PSD DA
305. Adam Luminița-Pachel ND DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 9:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro