Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:01 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2012 privind modificarea și completarea Codului Penal al României din 21 iunie 1986, republicat, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:305 124 76 32 22 16 16 12 - 7
- voturi pentru (DA):266 123 73 2 21 16 16 11 - 4
- voturi împotrivă (NU):32 - - 29 1 - - 1 - 1
- abțineri:6 1 3 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bănicioiu Nicolae PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Bleotu Vasile PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
18. Chebac Eugen PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
21. Ciobanu Gheorghe PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Cristea Aurelia PSD DA
27. Cristea Victor PSD DA
28. Daea Petre PSD DA
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Dima Toader PSD DA
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobre Mircea-Titus PSD DA
33. Dragomir Viorel Marian PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
35. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
36. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
37. Emacu Gheorghe PSD DA
38. Enache Marian PSD DA
39. Eparu Ion PSD DA
40. Florea Daniel PSD DA
41. Frăticiu Gheorghe PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Ghiveciu Marian PSD DA
44. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
45. Grama Horia PSD DA
46. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
47. Gust Băloșin Florentin PSD DA
48. Harbuz Liviu PSD DA
49. Hrebenciuc Viorel PSD DA
50. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
53. Intotero Natalia-Elena PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Iriza Scarlat PSD DA
56. Khraibani Camelia PSD DA
57. Manolache Marius PSD DA
58. Marcoci Vlad PSD DA
59. Marin Gheorghe PSD DA
60. Martin Eduard-Stelian PSD DA
61. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
62. Melinte Ion PSD DA
63. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
64. Mitrea Manuela PSD DA
65. Mitrea Miron Tudor PSD DA
66. Mocanu Adrian PSD DA
67. Mocanu Vasile PSD DA
68. Mocioalcă Ion PSD DA
69. Moldovan Carmen Ileana PSD DA
70. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Nassar Rodica PSD DA
73. Neacșu Marian PSD DA
74. Necula Cosmin PSD DA
75. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
76. Nichita Cristina PSD DA
77. Nicolae Florian PSD DA
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Emil PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Ochi Ion PSD DA
83. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
84. Peia Ninel PSD DA
85. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Popeangă Vasile PSD DA
88. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
89. Răducanu Ion PSD Abținere
90. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
91. Rădulescu Constantin PSD DA
92. Rățoi Neculai PSD DA
93. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
94. Rizea Cristian PSD DA
95. Roman Gheorghe PSD DA
96. Roman Victor PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
99. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
100. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
101. Solomon Adrian PSD DA
102. Stan Ion PSD DA
103. Stanciu Anghel PSD DA
104. Stanciu Zisu PSD DA
105. Stănescu Alexandru PSD DA
106. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
107. Stragea Sorin Constantin PSD DA
108. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
109. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
110. Șcheau Ion PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șova Lucian PSD DA
113. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
114. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
115. Traicu Rodin PSD DA
116. Tudorache Daniel PSD DA
117. Tudorie Violeta PSD DA
118. Tudose Mihai PSD DA
119. Vasilescu Nicolae PSD DA
120. Vasilică Radu Costin PSD DA
121. Vlădoiu Aurel PSD DA
122. Vulpescu Ioan PSD DA
123. Zaharcu Neviser PSD DA
124. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anton Marin PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Bot Octavian PNL DA
10. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Calimente Mihăiță PNL DA
13. Calotă Florică Ică PNL DA
14. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cupă Ion PNL DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrinescu Traian PNL DA
25. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
26. Dragomir Gheorghe PNL DA
27. Dumbrăvanu Paul PNL DA
28. Fenechiu Relu PNL DA
29. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
30. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
31. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
32. Grecea Maria PNL DA
33. Guran Virgil PNL DA
34. Holban Titi PNL DA
35. Iane Daniel PNL DA
36. Lupu Mihai PNL DA
37. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
38. Marcu Nicu PNL DA
39. Marcu Viorica PNL DA
40. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
41. Nicoară Romeo Florin PNL DA
42. Nicolae Alexandri PNL DA
43. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
44. Niculae Aurel PNL DA
45. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
46. Orban Ludovic PNL Abținere
47. Palașcă Viorel PNL DA
48. Palăr Ionel PNL DA
49. Pardău Dumitru PNL DA
50. Pârgaru Ion PNL DA
51. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
52. Popa Octavian-Marius PNL DA
53. Reuer Elena-Ramona PNL DA
54. Roman Petre PNL DA
55. Roșca Mircea PNL DA
56. Săpunaru Nini PNL DA
57. Scarlat George PNL DA
58. Scutaru Adrian George PNL DA
59. Simedru Dan Coriolan PNL DA
60. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
61. Surdu Raluca PNL DA
62. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
63. Șoptică Costel PNL DA
64. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
65. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
66. Teju Sorin PNL DA
67. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
68. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
69. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
70. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
71. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
72. Ursărescu Dorinel PNL DA
73. Varga Vasile PNL DA
74. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
75. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
76. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Bode Lucian Nicolae PDL NU
3. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
4. Boghicevici Claudia PDL NU
5. Canacheu Costică PDL NU
6. Culețu Dănuț PDL NU
7. Geantă Florian Daniel PDL NU
8. Gheorghe Florin PDL NU
9. Gheorghe Tinel PDL NU
10. Gudu Vasile PDL NU
11. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
12. Gurzău Adrian PDL DA
13. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
14. Ionescu George PDL NU
15. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
16. Lubanovici Mircea PDL NU
17. Man Mircea PDL NU
18. Muntean Mircia PDL NU
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Oltean Ioan PDL NU
21. Paleologu Theodor PDL NU
22. Paul Maria-Andreea PDL NU
23. Popescu Dan-Cristian PDL NU
24. Preda Cezar-Florin PDL NU
25. Rădulescu Romeo PDL NU
26. Roman Cristian-Constantin PDL NU
27. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
28. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
29. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
30. Toader Mircea-Nicu PDL NU
31. Udriște Gheorghe PDL DA
32. Vladu Iulian PDL NU
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Blănariu Valentin ND DA
4. Burlacu Ștefan ND DA
5. Caloianu Mario-Ernest ND DA
6. Ciobanu Liliana ND DA
7. Ciuhodaru Tudor ND NU
8. Codîrlă Liviu ND DA
9. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
10. Dalca Ștefan-Petru ND DA
11. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
12. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
13. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
14. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
15. Marian Ion Cristinel ND DA
16. Mincă Liliana ND DA
17. Mocioi Niculina ND DA
18. Murgu Neagu ND DA
19. Niculescu Dumitru ND DA
20. Nistor Marioara ND DA
21. Oajdea Daniel Vasile ND DA
22. Sefer Cristian-George ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Borbély László UDMR DA
4. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
5. Erdei Dolóczki István UDMR DA
6. Fejér László-Ődőn UDMR DA
7. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
8. Kerekes Károly UDMR DA
9. Kereskényi Gábor UDMR DA
10. Markó Attila-Gabor UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
12. Máté András-Levente UDMR DA
13. Moldovan Iosif UDMR DA
14. Molnar Zsolt UDMR DA
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati DA
10. Marocico Ion Minoritati DA
11. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
12. Mircovici Niculae Minoritati DA
13. Pambuccian Varujan Minoritati DA
14. Stancu Ionel Minoritati DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Cioată Cezar ALDE DA
2. Coman Gheorghe ALDE DA
3. Diniță Ion ALDE DA
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Giurescu Dinu ALDE NU
7. Grapini Maria ALDE DA
8. Ionescu Aurelian ALDE DA
9. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
10. Negruț Cornelia ALDE DA
11. Rotaru Răzvan ALDE DA
12. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - -
2. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
3. Mihai Aurelian - DA
4. Pușcaș Iacob - DA
5. Tararache Mihai - DA
6. Tomac Eugen - NU
7. Tușa Adriana Diana - Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 30 august 2016, 23:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro