Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 15:01 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 15:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2012 privind modificarea și completarea Codului Penal al României din 21 iunie 1986, republicat, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:305 124 76 32 22 16 16 12 - 7
- voturi pentru (DA):266 123 73 2 21 16 16 11 - 4
- voturi împotrivă (NU):32 - - 29 1 - - 1 - 1
- abțineri:6 1 3 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Cernea Remus-Florinel - -
1. Andronache Gabriel PNL Abținere
2. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
3. Orban Ludovic PNL Abținere
4. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
5. Răducanu Ion PSD Abținere
6. Tușa Adriana Diana - Abținere
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bot Octavian PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND DA
53. Coman Gheorghe ALDE DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Fenechiu Relu PNL DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grapini Maria ALDE DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gurzău Adrian PDL DA
110. Gust Băloșin Florentin PSD DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Hrebenciuc Viorel PSD DA
115. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Nicu PNL DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian - DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Mitrea Miron Tudor PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocanu Vasile PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina ND DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu ND DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Pârgaru Ion PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL DA
195. Popeangă Vasile PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Pușcaș Iacob - DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Constantin PSD DA
200. Rățoi Neculai PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
202. Reuer Elena-Ramona PNL DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PSD DA
205. Roman Petre PNL DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ALDE DA
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
212. Scarlat George PNL DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Sefer Cristian-George ND DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ion PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
240. Tararache Mihai - DA
241. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
242. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
243. Teju Sorin PNL DA
244. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
245. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
246. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
252. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
253. Udriște Gheorghe PDL DA
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasilescu Nicolae PSD DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Zaharcu Neviser PSD DA
263. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
266. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Bode Lucian Nicolae PDL NU
3. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
4. Boghicevici Claudia PDL NU
5. Canacheu Costică PDL NU
6. Ciuhodaru Tudor ND NU
7. Culețu Dănuț PDL NU
8. Geantă Florian Daniel PDL NU
9. Gheorghe Florin PDL NU
10. Gheorghe Tinel PDL NU
11. Giurescu Dinu ALDE NU
12. Gudu Vasile PDL NU
13. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
14. Ionescu George PDL NU
15. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
16. Lubanovici Mircea PDL NU
17. Man Mircea PDL NU
18. Muntean Mircia PDL NU
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Oltean Ioan PDL NU
21. Paleologu Theodor PDL NU
22. Paul Maria-Andreea PDL NU
23. Popescu Dan-Cristian PDL NU
24. Preda Cezar-Florin PDL NU
25. Rădulescu Romeo PDL NU
26. Roman Cristian-Constantin PDL NU
27. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
28. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
29. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
30. Toader Mircea-Nicu PDL NU
31. Tomac Eugen - NU
32. Vladu Iulian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 martie 2017, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro