Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.12.2013 > 14:57 Versiunea pentru printare
Marți, 10 decembrie 2013, ora 14:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 573/2013 pentru modificarea și completarea Legii minelor nr.85/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:299 124 71 33 23 16 15 10 - 7
- voturi pentru (DA):160 109 45 - 2 - - 4 - -
- voturi împotrivă (NU):105 2 11 33 21 15 12 5 - 6
- abțineri:22 8 10 - - 1 2 - - 1
- nu au votat:12 5 5 - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD Abținere
8. Andronache Gabriel PNL -
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD Abținere
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD -
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR NU
30. Borbély László UDMR NU
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL -
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL NU
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD Abținere
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupșa Ioan PNL -
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
87. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
91. Emacu Gheorghe PSD Abținere
92. Enache Marian PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR NU
94. Fejér László-Ődőn UDMR NU
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
96. Fenechiu Relu PNL DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati NU
98. Florea Daniel PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PDL NU
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Gheorghe Florin PDL NU
106. Gheorghe Tinel PDL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Giurescu Dinu ALDE NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
114. Grama Horia PSD DA
115. Grapini Maria ALDE NU
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Mircea Minoritati NU
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
121. Guran Virgil PNL NU
122. Gurzău Adrian PDL NU
123. Gust Băloșin Florentin PSD -
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL Abținere
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati NU
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE -
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
141. Kerekes Károly UDMR Abținere
142. Kereskényi Gábor UDMR NU
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
145. Longher Ghervazen Minoritati NU
146. Lubanovici Mircea PDL NU
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Man Mircea PDL NU
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Manolescu Oana Minoritati NU
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND NU
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR NU
158. Marocico Ion Minoritati NU
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
161. Máté András-Levente UDMR NU
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Mihai Aurelian - NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mincă Liliana ND NU
167. Mircovici Niculae Minoritati -
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina ND NU
175. Moldovan Carmen Ileana PSD DA
176. Moldovan Iosif UDMR NU
177. Molnar Zsolt UDMR NU
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Muntean Mircia PDL NU
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu ND NU
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL NU
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD Abținere
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolicea Eugen PSD -
192. Niculae Aurel PNL DA
193. Niculescu Dumitru ND NU
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara ND NU
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND NU
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PDL NU
202. Orban Ludovic PNL NU
203. Palașcă Viorel PNL DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PDL NU
206. Pambuccian Varujan Minoritati NU
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PDL NU
209. Păun Nicolae Minoritati NU
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
212. Peia Ninel PSD -
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL -
218. Popa Radu Mihai PSD -
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL NU
221. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PDL NU
223. Pușcaș Iacob - NU
224. Răducanu Ion PSD NU
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo PDL NU
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL NU
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL NU
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Petre PNL NU
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Rotaru Răzvan ALDE DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PDL NU
243. Sefer Cristian-George ND NU
244. Seres Dénes UDMR NU
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ion PSD NU
250. Stanciu Anghel PSD Abținere
251. Stanciu Zisu PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati NU
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Surdu Raluca PNL DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
263. Szabó Ödön UDMR NU
264. Șcheau Ion PSD DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
269. Taloș Gheorghe-Mirel PNL -
270. Tararache Mihai - NU
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teju Sorin PNL DA
274. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
275. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
277. Toader Mircea-Nicu PDL NU
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Tomac Eugen - NU
280. Traicu Rodin PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Tușa Adriana Diana - Abținere
285. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Udriște Gheorghe PDL NU
288. Ursărescu Dorinel PNL DA
289. Vainer Aurel Minoritati Abținere
290. Varga Vasile PNL DA
291. Vasilescu Nicolae PSD DA
292. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
293. Vladu Iulian PDL NU
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 28 august 2016, 23:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro