Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 457/2013 privind parteneriatul public-privat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 137 82 33 20 18 16 11 5
- voturi pentru (DA):242 136 78 - 2 - 15 11 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 1 32 - - - - 4
- abțineri:40 - 3 - 18 17 1 - 1
- nu au votat:3 1 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bucur Constantin-Alin PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Chebac Eugen PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
25. Ciobanu Gheorghe PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Cristea Aurelia PSD DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Daea Petre PSD DA
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dolineaschi Andrei PSD DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Emacu Gheorghe PSD DA
45. Enache Marian PSD DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Frăticiu Gheorghe PSD DA
49. Găină Mihăiță PSD DA
50. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
51. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
52. Gust Băloșin Florentin PSD DA
53. Harbuz Liviu PSD DA
54. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
55. Iancu Iulian PSD DA
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Iriza Scarlat PSD DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Khraibani Camelia PSD DA
61. Manda Iulian Claudiu PSD DA
62. Manolache Marius PSD DA
63. Marcoci Vlad PSD DA
64. Marin Gheorghe PSD DA
65. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
66. Melinte Ion PSD -
67. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
68. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
69. Mitrea Manuela PSD DA
70. Mitrea Miron Tudor PSD DA
71. Mîrza Gavril PSD DA
72. Mocanu Vasile PSD DA
73. Mocioalcă Ion PSD DA
74. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Nassar Rodica PSD DA
77. Neacșu Marian PSD DA
78. Necula Cosmin PSD DA
79. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
80. Nichita Cristina PSD DA
81. Nicolae Florian PSD DA
82. Nicolicea Eugen PSD DA
83. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
84. Niță Emil PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Ochi Ion PSD DA
87. Peia Ninel PSD DA
88. Petrea Dorin Silviu PSD DA
89. Petrescu Petre PSD DA
90. Petric Octavian PSD DA
91. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Popa Radu Mihai PSD DA
94. Popeangă Vasile PSD DA
95. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
96. Răducanu Ion PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Rădulescu Constantin PSD DA
99. Rățoi Neculai PSD DA
100. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
101. Rizea Cristian PSD DA
102. Roman Gheorghe PSD DA
103. Roman Ioan Sorin PSD DA
104. Roman Victor PSD DA
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
106. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
107. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
108. Solomon Adrian PSD DA
109. Stan Ioan PSD DA
110. Stan Ion PSD DA
111. Stanciu Anghel PSD DA
112. Stanciu Zisu PSD DA
113. Stănescu Alexandru PSD DA
114. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
115. Stragea Sorin Constantin PSD DA
116. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
117. Șcheau Ion PSD DA
118. Șimon Gheorghe PSD DA
119. Șova Lucian PSD DA
120. Ștefan Viorel PSD DA
121. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
122. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
123. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
124. Tiuch Cătălin PSD DA
125. Tîlvăr Angel PSD DA
126. Traicu Rodin PSD DA
127. Tudorie Violeta PSD DA
128. Tudose Mihai PSD DA
129. Uricec Eugen Constantin PSD DA
130. Vasilică Radu Costin PSD DA
131. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlădoiu Aurel PSD DA
134. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zaharcu Neviser PSD DA
137. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calimente Mihăiță PNL DA
12. Calotă Florică Ică PNL DA
13. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
14. Cherecheș Florica PNL DA
15. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
16. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
17. Ciurariu Florin PNL DA
18. Cocei Erland PNL DA
19. Costin Gheorghe PNL DA
20. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
21. Crăciunescu Grigore PNL DA
22. Cristian Horia PNL DA
23. Cupă Ion PNL DA
24. Cupșa Ioan PNL DA
25. Doboș Anton PNL DA
26. Dobre Victor Paul PNL DA
27. Dobrinescu Traian PNL DA
28. Dolha Mircea PNL DA
29. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
30. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Dumbrăvanu Paul PNL DA
33. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
34. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
35. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
36. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
37. Guran Virgil PNL DA
38. Holban Titi PNL DA
39. Horga Vasile PNL DA
40. Iane Daniel PNL DA
41. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
42. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
43. Marcu Nicu PNL DA
44. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
45. Nicoară Romeo Florin PNL DA
46. Nicolae Alexandri PNL DA
47. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
48. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
49. Niculae Aurel PNL DA
50. Orban Ludovic PNL NU
51. Oros Nechita-Adrian PNL DA
52. Palașcă Viorel PNL DA
53. Palăr Ionel PNL DA
54. Pardău Dumitru PNL DA
55. Pârgaru Ion PNL DA
56. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
57. Popa Octavian-Marius PNL DA
58. Potor Călin PNL DA
59. Reuer Elena-Ramona PNL DA
60. Roman Petre PNL DA
61. Roșca Mircea PNL DA
62. Săpunaru Nini PNL DA
63. Scarlat George PNL DA
64. Scutaru Adrian George PNL DA
65. Simedru Dan Coriolan PNL DA
66. Surdu Raluca PNL DA
67. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
68. Șoptică Costel PNL DA
69. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
70. Tămâian Ioan PNL DA
71. Teju Sorin PNL DA
72. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
73. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
74. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
75. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
76. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
77. Ursărescu Dorinel PNL DA
78. Varga Lucia-Ana PNL DA
79. Varga Vasile PNL DA
80. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
81. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
82. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Balan Ioan PDL NU
3. Bode Lucian Nicolae PDL NU
4. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
5. Boghicevici Claudia PDL NU
6. Canacheu Costică PDL NU
7. Culețu Dănuț PDL -
8. Geantă Florian Daniel PDL NU
9. Gheorghe Florin PDL NU
10. Gheorghe Tinel PDL NU
11. Gurzău Adrian PDL NU
12. Ionescu George PDL NU
13. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
14. Lubanovici Mircea PDL NU
15. Man Mircea PDL NU
16. Militaru Lucian PDL NU
17. Movilă Petru PDL NU
18. Muntean Mircia PDL NU
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Oltean Ioan PDL NU
21. Paleologu Theodor PDL NU
22. Paul Maria-Andreea PDL NU
23. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
24. Popescu Dan-Cristian PDL NU
25. Preda Cezar-Florin PDL NU
26. Rădulescu Romeo PDL NU
27. Roman Cristian-Constantin PDL NU
28. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
29. Secară Florin Mihail PDL NU
30. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
31. Turcan Raluca PDL NU
32. Udriște Gheorghe PDL NU
33. Vladu Iulian PDL NU
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
3. Blănariu Valentin ND Abținere
4. Burlacu Ștefan ND Abținere
5. Ciobanu Liliana ND Abținere
6. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
7. Comșa Cornel-George ND Abținere
8. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
9. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
10. Deaconu Mihai ND Abținere
11. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
12. Dragomir Maria ND Abținere
13. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
14. Fonta Nuțu ND Abținere
15. Hulea Ioan ND DA
16. Marian Ion Cristinel ND Abținere
17. Mocioi Niculina ND Abținere
18. Nistor Marioara ND Abținere
19. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
20. Sefer Cristian-George ND Abținere
1. Antal István UDMR -
2. Bónis István UDMR Abținere
3. Borbély László UDMR Abținere
4. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
5. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
6. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
7. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
8. Kelemen Hunor UDMR Abținere
9. Kerekes Károly UDMR Abținere
10. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
11. Korodi Attila UDMR Abținere
12. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
13. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
14. Máté András-Levente UDMR Abținere
15. Moldovan Iosif UDMR Abținere
16. Molnar Zsolt UDMR Abținere
17. Seres Dénes UDMR Abținere
18. Szabó Ödön UDMR Abținere
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Ghervazen Minoritati DA
10. Marocico Ion Minoritati DA
11. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
12. Mircovici Niculae Minoritati DA
13. Pambuccian Varujan Minoritati DA
14. Stancu Ionel Minoritati DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Cioată Cezar ALDE DA
2. Coman Gheorghe ALDE DA
3. Diniță Ion ALDE DA
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Florea Damian ALDE DA
7. Ionescu Aurelian ALDE DA
8. Negruț Cornelia ALDE DA
9. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
10. Rotaru Răzvan ALDE DA
11. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - Abținere
2. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
3. Mihai Aurelian - NU
4. Pușcaș Iacob - NU
5. Tușa Adriana Diana - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 aprilie 2019, 13:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro