Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.12.2013 > 14:58 Versiunea pentru printare
Marți, 17 decembrie 2013, ora 14:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 457/2013 privind parteneriatul public-privat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 137 82 33 20 18 16 11 5
- voturi pentru (DA):242 136 78 - 2 - 15 11 -
- voturi împotrivă (NU):37 - 1 32 - - - - 4
- abțineri:40 - 3 - 18 17 1 - 1
- nu au votat:3 1 - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István UDMR -
2. Culețu Dănuț PDL -
3. Melinte Ion PSD -
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
3. Blănariu Valentin ND Abținere
4. Bónis István UDMR Abținere
5. Borbély László UDMR Abținere
6. Burlacu Ștefan ND Abținere
7. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
8. Cernea Remus-Florinel - Abținere
9. Ciobanu Liliana ND Abținere
10. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
11. Comșa Cornel-George ND Abținere
12. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
13. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
14. Deaconu Mihai ND Abținere
15. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
16. Dragomir Maria ND Abținere
17. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
18. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
19. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
20. Fonta Nuțu ND Abținere
21. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
22. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
23. Kelemen Hunor UDMR Abținere
24. Kerekes Károly UDMR Abținere
25. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
26. Korodi Attila UDMR Abținere
27. Marian Ion Cristinel ND Abținere
28. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
29. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
30. Máté András-Levente UDMR Abținere
31. Mocioi Niculina ND Abținere
32. Moldovan Iosif UDMR Abținere
33. Molnar Zsolt UDMR Abținere
34. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
35. Nistor Marioara ND Abținere
36. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
37. Sefer Cristian-George ND Abținere
38. Seres Dénes UDMR Abținere
39. Szabó Ödön UDMR Abținere
40. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Coman Gheorghe ALDE DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
50. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
51. Costin Gheorghe PNL DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PNL DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Diniță Ion ALDE DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
95. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Guran Virgil PNL DA
99. Gust Băloșin Florentin PSD DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Holban Titi PNL DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hulea Ioan ND DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iane Daniel PNL DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ionescu Aurelian ALDE DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iriza Scarlat PSD DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Khraibani Camelia PSD DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolache Marius PSD DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marcu Nicu PNL DA
123. Marin Gheorghe PSD DA
124. Marocico Ion Minoritati DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
131. Mitrea Manuela PSD DA
132. Mitrea Miron Tudor PSD DA
133. Mîrza Gavril PSD DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Neacșu Marian PSD DA
140. Necula Cosmin PSD DA
141. Negruț Cornelia ALDE DA
142. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
143. Nichita Cristina PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Alexandri PNL DA
146. Nicolae Florian PSD DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Niculae Aurel PNL DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Niță Emil PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Ochi Ion PSD DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Palașcă Viorel PNL DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Pârgaru Ion PNL DA
160. Peia Ninel PSD DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD DA
162. Petrescu Petre PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Popa Octavian-Marius PNL DA
168. Popa Radu Mihai PSD DA
169. Popeangă Vasile PSD DA
170. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
171. Potor Călin PNL DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
173. Răducanu Ion PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Constantin PSD DA
176. Rățoi Neculai PSD DA
177. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
178. Reuer Elena-Ramona PNL DA
179. Rizea Cristian PSD DA
180. Roman Gheorghe PSD DA
181. Roman Ioan Sorin PSD DA
182. Roman Petre PNL DA
183. Roman Victor PSD DA
184. Roșca Mircea PNL DA
185. Rotaru Răzvan ALDE DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
188. Scarlat George PNL DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Simedru Dan Coriolan PNL DA
191. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
192. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stan Ion PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stanciu Zisu PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
203. Surdu Raluca PNL DA
204. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
205. Șcheau Ion PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
211. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
212. Tămâian Ioan PNL DA
213. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
214. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
215. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
216. Teju Sorin PNL DA
217. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
218. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
219. Tiuch Cătălin PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
222. Traicu Rodin PSD DA
223. Tudorie Violeta PSD DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
226. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
227. Uricec Eugen Constantin PSD DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Lucia-Ana PNL DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zaharcu Neviser PSD DA
240. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
241. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
242. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Balan Ioan PDL NU
3. Bode Lucian Nicolae PDL NU
4. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
5. Boghicevici Claudia PDL NU
6. Canacheu Costică PDL NU
7. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
8. Geantă Florian Daniel PDL NU
9. Gheorghe Florin PDL NU
10. Gheorghe Tinel PDL NU
11. Gurzău Adrian PDL NU
12. Ionescu George PDL NU
13. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
14. Lubanovici Mircea PDL NU
15. Man Mircea PDL NU
16. Mihai Aurelian - NU
17. Militaru Lucian PDL NU
18. Movilă Petru PDL NU
19. Muntean Mircia PDL NU
20. Nazare Alexandru PDL NU
21. Oltean Ioan PDL NU
22. Orban Ludovic PNL NU
23. Paleologu Theodor PDL NU
24. Paul Maria-Andreea PDL NU
25. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
26. Popescu Dan-Cristian PDL NU
27. Preda Cezar-Florin PDL NU
28. Pușcaș Iacob - NU
29. Rădulescu Romeo PDL NU
30. Roman Cristian-Constantin PDL NU
31. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
32. Secară Florin Mihail PDL NU
33. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
34. Turcan Raluca PDL NU
35. Tușa Adriana Diana - NU
36. Udriște Gheorghe PDL NU
37. Vladu Iulian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro