Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2014 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2014, ora 16:50

Subiect vot: Aprob.nr.loc. din BP
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:226 107 51 7 17 14 13 12 5
- voturi pentru (DA):225 107 51 7 17 13 13 12 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bucur Constantin-Alin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Burlacu Ștefan ND DA
25. Caloianu Mario-Ernest ND DA
26. Calotă Florică Ică PNL DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Cernea Remus-Florinel - DA
30. Chebac Eugen PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriță Dumitru PSD DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Cioată Cezar ALDE DA
35. Ciobanu Liliana ND DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
40. Ciurariu Florin PNL DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Comșa Cornel-George ND DA
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD DA
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion PNL DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dalca Ștefan-Petru ND DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Diniță Ion ALDE DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrinescu Traian PNL DA
65. Dolha Mircea PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dragomir Maria ND DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul PNL DA
72. Dumitru Georgică ALDE DA
73. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
74. Emacu Gheorghe PSD DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fejér László-Ődőn UDMR -
79. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian ALDE DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Galan Constantin PNL DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
87. Gheorghe Florin PDL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
92. Grapini Maria ALDE DA
93. Grecea Maria PNL DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
96. Guran Virgil PNL DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Harbuz Liviu PSD DA
99. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
100. Holban Titi PNL DA
101. Horga Vasile PNL DA
102. Hrebenciuc Viorel PSD DA
103. Hulea Ioan PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iane Daniel PNL DA
106. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Kereskényi Gábor UDMR DA
115. Khraibani Camelia PSD DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lupu Mihai PNL DA
118. Marcoci Vlad PSD DA
119. Marcu Viorica PNL DA
120. Marin Gheorghe PSD DA
121. Markó Attila-Gabor UDMR DA
122. Marocico Ion Minoritati DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
127. Melinte Ion PSD DA
128. Mihai Aurelian - DA
129. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mincă Liliana ND DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD DA
135. Mîrza Gavril PSD DA
136. Mocioi Niculina ND DA
137. Moisii Constantin ND DA
138. Moldovan Ioan ALDE DA
139. Moldovan Iosif UDMR DA
140. Movilă Petru PDL DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Murgu Neagu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Neacșu Marian PSD DA
145. Necula Cosmin PSD DA
146. Negruț Clement - DA
147. Negruț Cornelia ALDE DA
148. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
149. Nichita Cristina PSD DA
150. Nicolae Florian PSD DA
151. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Niculae Aurel PNL DA
154. Niculescu Dumitru ND DA
155. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Nistor Marioara ND DA
158. Niță Emil PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oajdea Daniel Vasile ND DA
161. Ochi Ion PSD DA
162. Oltean Ioan PDL DA
163. Palașcă Viorel PNL DA
164. Paleologu Theodor PDL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Pârgaru Ion PNL DA
168. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
169. Peia Ninel PSD DA
170. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Radu Mihai PSD DA
174. Popeangă Vasile PSD DA
175. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
176. Popescu Florin Aurelian PDL DA
177. Pușcaș Iacob PSD DA
178. Răducanu Ion PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Roșca Mircea PNL DA
185. Rotaru Răzvan ALDE DA
186. Sava Andrei-Valentin PSD DA
187. Scarlat George PNL DA
188. Scutaru Adrian George PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stanciu Anghel PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stoica Mihaela - DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Stroe Radu PNL DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surdu Raluca PNL DA
202. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șcheau Ion PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
208. Tabugan Ion PSD DA
209. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
211. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
212. Tiuch Cătălin PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
215. Traicu Rodin PSD DA
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro