Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.02.2014 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 4 februarie 2014, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 431/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.294/2007 privind derularea în România a proiectelor finanțate prin Programul NATO de Investiții în Securitate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 132 79 32 19 16 14 8 4
- voturi pentru (DA):302 132 78 32 19 16 13 8 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Marian PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bucur Constantin-Alin PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
17. Chebac Eugen PSD DA
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Codîrlă Liviu PSD DA
25. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristea Aurelia PSD DA
28. Cristea Victor PSD DA
29. Daea Petre PSD DA
30. Delureanu Virgil PSD DA
31. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
32. Dima Toader PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dragomir Viorel Marian PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
38. Emacu Gheorghe PSD DA
39. Enache Marian PSD DA
40. Eparu Ion PSD DA
41. Florea Daniel PSD DA
42. Frăticiu Gheorghe PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
45. Ghiveciu Marian PSD DA
46. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
47. Grama Horia PSD DA
48. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
49. Gust Băloșin Florentin PSD DA
50. Harbuz Liviu PSD DA
51. Hrebenciuc Viorel PSD DA
52. Hulea Ioan PSD DA
53. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Iriza Scarlat PSD DA
58. Itu Cornel PSD DA
59. Khraibani Camelia PSD DA
60. Manda Iulian Claudiu PSD DA
61. Manolache Marius PSD DA
62. Marcoci Vlad PSD DA
63. Marin Gheorghe PSD DA
64. Martin Eduard-Stelian PSD DA
65. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
66. Mazilu Constantin PSD DA
67. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
68. Melinte Ion PSD DA
69. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Mitrea Manuela PSD DA
72. Mitrea Miron Tudor PSD DA
73. Mîrza Gavril PSD DA
74. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Murgu Neagu PSD DA
77. Nassar Rodica PSD DA
78. Neacșu Marian PSD DA
79. Necula Cosmin PSD DA
80. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
81. Nichita Cristina PSD DA
82. Nicolae Florian PSD DA
83. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Emil PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Ochi Ion PSD DA
88. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
89. Peia Ninel PSD DA
90. Petrea Dorin Silviu PSD DA
91. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Popeangă Vasile PSD DA
94. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
95. Pușcaș Iacob PSD DA
96. Răducanu Ion PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Rădulescu Constantin PSD DA
99. Rățoi Neculai PSD DA
100. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
101. Rizea Cristian PSD DA
102. Roman Gheorghe PSD DA
103. Roman Ioan Sorin PSD DA
104. Roman Victor PSD DA
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Sava Andrei-Valentin PSD DA
107. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
108. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stan Ioan PSD DA
111. Stan Ion PSD DA
112. Stanciu Zisu PSD DA
113. Stativă Irinel Ioan PSD DA
114. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
115. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
116. Șimon Gheorghe PSD DA
117. Șova Lucian PSD DA
118. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
119. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
120. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
121. Tiuch Cătălin PSD DA
122. Tîlvăr Angel PSD DA
123. Traicu Rodin PSD DA
124. Tudorie Violeta PSD DA
125. Tudose Mihai PSD DA
126. Uricec Eugen Constantin PSD DA
127. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
128. Vlase Petru Gabriel PSD DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Vulpescu Ioan PSD DA
131. Zaharcu Neviser PSD DA
132. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PNL DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bordeianu Dan PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calimente Mihăiță PNL DA
12. Calotă Florică Ică PNL DA
13. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
14. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cupă Ion PNL DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Doboș Anton PNL DA
24. Dobre Victor Paul PNL DA
25. Dobrinescu Traian PNL DA
26. Dolha Mircea PNL DA
27. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
28. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Dumbrăvanu Paul PNL DA
31. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
32. Galan Constantin PNL DA
33. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
34. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
35. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
36. Grecea Maria PNL DA
37. Guran Virgil PNL DA
38. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
39. Holban Titi PNL DA
40. Iane Daniel PNL DA
41. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
42. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
43. Marcu Nicu PNL DA
44. Marcu Viorica PNL DA
45. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
46. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
47. Nicolae Alexandri PNL DA
48. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
49. Niculae Aurel PNL DA
50. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
51. Oros Nechita-Adrian PNL DA
52. Palașcă Viorel PNL DA
53. Palăr Ionel PNL DA
54. Pardău Dumitru PNL DA
55. Pârgaru Ion PNL DA
56. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
57. Popa Octavian-Marius PNL DA
58. Potor Călin PNL DA
59. Reuer Elena-Ramona PNL DA
60. Roșca Mircea PNL DA
61. Scarlat George PNL DA
62. Scutaru Adrian George PNL DA
63. Stănișoară Mihai PNL DA
64. Stroe Radu PNL DA
65. Surdu Raluca PNL DA
66. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
67. Șoptică Costel PNL DA
68. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
69. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
70. Tămâian Ioan PNL DA
71. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
72. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
73. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
74. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
75. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
76. Ursărescu Dorinel PNL DA
77. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
78. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
79. Zlati Radu PNL Abținere
1. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
2. Balan Ioan PDL DA
3. Bode Lucian Nicolae PDL DA
4. Boghicevici Claudia PDL DA
5. Canacheu Costică PDL DA
6. Culețu Dănuț PDL DA
7. Dascălu Constantin PDL DA
8. Geantă Florian Daniel PDL DA
9. Gheorghe Florin PDL DA
10. Gheorghe Tinel PDL DA
11. Gudu Vasile PDL DA
12. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
13. Iliuță Vasile PDL DA
14. Ionescu George PDL DA
15. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
16. Man Mircea PDL DA
17. Muntean Mircia PDL DA
18. Nazare Alexandru PDL DA
19. Oltean Ioan PDL DA
20. Paleologu Theodor PDL DA
21. Paul Maria-Andreea PDL DA
22. Popescu Dan-Cristian PDL DA
23. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
24. Roman Cristian-Constantin PDL DA
25. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
26. Secară Florin Mihail PDL DA
27. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
28. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
29. Toader Mircea-Nicu PDL DA
30. Turcan Raluca PDL DA
31. Udriște Gheorghe PDL DA
32. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Blănariu Valentin ND DA
4. Burlacu Ștefan ND DA
5. Caloianu Mario-Ernest ND DA
6. Ciobanu Liliana ND DA
7. Ciuhodaru Tudor ND DA
8. Comșa Cornel-George ND DA
9. Dalca Ștefan-Petru ND DA
10. Deaconu Mihai ND DA
11. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
12. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
13. Fonta Nuțu ND DA
14. Mincă Liliana ND DA
15. Mocioi Niculina ND DA
16. Moisii Constantin ND DA
17. Nistor Marioara ND DA
18. Oajdea Daniel Vasile ND DA
19. Sefer Cristian-George ND DA
1. Antal István UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Fejér László-Ődőn UDMR DA
6. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
7. Kelemen Hunor UDMR DA
8. Kerekes Károly UDMR DA
9. Kereskényi Gábor UDMR DA
10. Korodi Attila UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
12. Máté András-Levente UDMR DA
13. Moldovan Iosif UDMR DA
14. Molnar Zsolt UDMR DA
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Szabó Ödön UDMR DA
1. Firczak Gheorghe Minoritati DA
2. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
5. Ignat Miron Minoritati NU
6. Longher Ghervazen Minoritati DA
7. Marocico Ion Minoritati DA
8. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Păun Nicolae Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Cioată Cezar ALDE DA
2. Diniță Ion ALDE DA
3. Florea Damian ALDE DA
4. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
5. Moldovan Ioan ALDE DA
6. Negruț Cornelia ALDE DA
7. Rotaru Răzvan ALDE DA
8. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
1. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
2. Cernea Remus-Florinel - DA
3. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
4. Mihai Aurelian - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 2:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro