Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2014 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 18 februarie 2014, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 6/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 142 81 28 17 15 15 15 13
- voturi pentru (DA):324 142 80 28 17 15 15 15 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Gheorghe Florin - DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria PNL DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel - DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan PSD DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - Abținere
176. Mihăilă Ioan PDL DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Molnar Zsolt UDMR DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
187. Movilă Petru - DA
188. Muntean Mircia PDL DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolae Florian PSD DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
201. Nicolicea Eugen PSD DA
202. Niculescu Dumitru ND DA
203. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara ND DA
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor - DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pană Adriana-Doina PSD DA
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL DA
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Roșca Lucreția PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Scutaru Adrian George PNL DA
256. Secară Florin Mihail - DA
257. Sefer Cristian-George ND DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Mihaela - DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Stroe Radu PNL DA
276. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion PSD DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Tabugan Ion PSD DA
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tararache Mihai - DA
291. Tămâian Ioan PNL DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorache Daniel PSD DA
305. Tudorie Violeta PSD DA
306. Tudose Mihai PSD DA
307. Tușa Adriana Diana - DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 9:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro