Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 18 februarie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 5/2014 pentru ratificarea Acordului de Instituire a unei asocieri între Uniunea Europeană și Statele Membre ale acesteia, pe de o parte, și America Centrală, pe de altă parte, semnat la Tegucigalpa, la 29 iunie 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:331 142 83 28 18 15 16 15 14
- voturi pentru (DA):328 142 82 27 18 14 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR -
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Gheorghe Florin - DA
118. Gheorghe Tinel PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Giurescu Dinu ALDE DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grecea Maria PNL DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Gudu Vasile PDL DA
128. Gunia Dragoș-Ionel - DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD DA
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan PSD DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lubanovici Mircea PDL -
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PDL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian - DA
178. Mihăilă Ioan PDL DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moldovan Ioan ALDE DA
186. Molnar Zsolt UDMR DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru - DA
190. Muntean Mircia PDL DA
191. Munteanu Ioan PSD DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Clement - DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - DA
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL DA
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL DA
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ALDE DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail - DA
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela - DA
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Stroe Radu PNL DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion PSD DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL -
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
294. Tararache Mihai - DA
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Tîlvăr Angel PSD DA
305. Toader Mircea-Nicu PDL DA
306. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
307. Tomac Eugen - DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Tușa Adriana Diana - DA
313. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
314. Udriște Gheorghe PDL DA
315. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Ursărescu Dorinel PNL DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vasilică Radu Costin PSD DA
321. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
322. Vladu Iulian PDL DA
323. Vlase Petru Gabriel PSD DA
324. Vlădoiu Aurel PSD DA
325. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
326. Vulpescu Ioan PSD DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro