Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2014 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 18 februarie 2014, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 575/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.490/2004 privind stimularea financiară a personalului care gestionează fonduri comunitare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 142 81 28 20 15 16 14 14
- voturi pentru (DA):288 141 80 2 19 13 16 14 3
- voturi împotrivă (NU):10 - - - 1 - - - 9
- abțineri:32 1 1 26 - 2 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL Abținere
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PDL Abținere
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria ND DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Gheorghe Florin - NU
119. Gheorghe Tinel PDL Abținere
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL Abținere
129. Gunia Dragoș-Ionel - NU
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL Abținere
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL Abținere
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL Abținere
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL Abținere
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Martin Eduard-Stelian PSD DA
171. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
172. Máté András-Levente UDMR DA
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
174. Mazilu Constantin PSD DA
175. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - Abținere
179. Mihăilă Ioan PDL Abținere
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru - NU
192. Muntean Mircia PDL Abținere
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Clement - NU
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nichita Cristina PSD DA
200. Nicoară Romeo Florin PNL DA
201. Nicolae Alexandri PNL DA
202. Nicolae Florian PSD DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND DA
213. Ochi Ion PSD DA
214. Oltean Ioan PDL Abținere
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Paleologu Theodor - NU
220. Pambuccian Varujan Minoritati DA
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pârgaru Ion PNL DA
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL Abținere
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
249. Roman Gheorghe PSD DA
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Petre PNL DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ALDE DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
257. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail - NU
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Mihaela - NU
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Stroe Radu PNL DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion PSD DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin PNL DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
300. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Tîlvăr Angel PSD DA
304. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
305. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
306. Tomac Eugen - NU
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorache Daniel PSD DA
309. Tudorie Violeta PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Tușa Adriana Diana - Abținere
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udriște Gheorghe PDL Abținere
314. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL Abținere
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Vulpescu Ioan PSD DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 0:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro