Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2014 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 18 martie 2014, ora 12:52

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 5/2014 - Moțiunea simplă "Sectorul energetic ruinat de mafia PSD-istă"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 146 81 28 14 13 12 13 17
- voturi pentru (DA):48 1 4 28 2 - - 2 11
- voturi împotrivă (NU):185 144 5 - - 13 12 10 1
- abțineri:76 1 72 - - - - 1 2
- nu au votat:15 - - - 12 - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND -
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
13. Arsene Ionel PSD NU
14. Avram Constantin ALDE NU
15. Avram Marian PSD NU
16. Axente Ioan PSD NU
17. Babuș Radu PSD NU
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
21. Bălan Ion PSD NU
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Benga Ioan PSD NU
25. Berci Vasile PNL Abținere
26. Birchall Ana PSD NU
27. Blăjuț Viorel-Ionel - -
28. Blănariu Valentin ND -
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL Abținere
36. Bucur Constantin-Alin PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
39. Buican Cristian PNL Abținere
40. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
41. Burlacu Ștefan ND -
42. Calimente Mihăiță PNL Abținere
43. Caloianu Mario-Ernest ND -
44. Calotă Florică Ică PNL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL Abținere
49. Cernea Remus-Florinel - Abținere
50. Chebac Eugen PSD NU
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chiriță Dumitru PSD NU
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
55. Chițoiu Daniel PNL Abținere
56. Cioată Cezar ALDE NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD NU
58. Ciobanu Liliana ND -
59. Ciocan Dan PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Ciuhodaru Tudor ND -
63. Ciurariu Florin PNL Abținere
64. Cocei Erland PNL Abținere
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
68. Costin Gheorghe PNL Abținere
69. Covaci Dorel PSD NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
72. Cristea Victor PSD NU
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL Abținere
76. Cupșa Ioan PNL Abținere
77. Daea Petre PSD NU
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND -
80. Delureanu Virgil PSD NU
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND -
82. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
83. Diniță Ion ALDE NU
84. Dîrzu Ioan PSD NU
85. Doboș Anton PNL Abținere
86. Dobre Mircea-Titus PSD NU
87. Dobre Victor Paul PNL Abținere
88. Dobrinescu Traian PNL Abținere
89. Dolha Mircea PNL Abținere
90. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
91. Dolineaschi Andrei PSD NU
92. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
93. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
94. Dragomir Viorel Marian PSD NU
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
96. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
98. Dumitru Georgică ALDE Abținere
99. Dumitru Ioana-Jenica ND -
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
101. Emacu Gheorghe PSD NU
102. Enache Marian PSD NU
103. Eparu Ion PSD NU
104. Erdei Dolóczki István UDMR NU
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
106. Firczak Gheorghe Minoritati NU
107. Florea Damian ALDE NU
108. Florea Daniel PSD NU
109. Fonta Nuțu PSD Abținere
110. Frăticiu Gheorghe PSD NU
111. Galan Constantin PNL Abținere
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
113. Găină Mihăiță PSD NU
114. Geantă Florian Daniel - DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL Abținere
116. Gheorghe Florin - Abținere
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
119. Ghiveciu Marian PSD NU
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
121. Giurescu Dinu ALDE NU
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
124. Grama Horia PSD NU
125. Grapini Maria ALDE NU
126. Grecea Maria PNL Abținere
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Gunia Dragoș-Ionel - DA
130. Guran Virgil PNL Abținere
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD NU
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
134. Harbuz Liviu PSD NU
135. Horga Vasile PNL NU
136. Hrebenciuc Viorel PSD NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD NU
140. Iane Daniel PNL Abținere
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
142. Ibram Iusein Minoritati NU
143. Ignat Miron Minoritati NU
144. Intotero Natalia-Elena PSD NU
145. Ionescu Aurelian ALDE NU
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD NU
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
149. Iriza Scarlat PSD NU
150. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
151. Itu Cornel PSD NU
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
153. Kereskényi Gábor UDMR NU
154. Khraibani Camelia PSD NU
155. Korodi Attila UDMR NU
156. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati NU
158. Man Mircea PDL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD NU
160. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
161. Manolache Marius PSD NU
162. Manolescu Oana Minoritati NU
163. Marcoci Vlad PSD NU
164. Marian Ion Cristinel ND -
165. Marin Gheorghe PSD NU
166. Markó Attila-Gabor UDMR NU
167. Marocico Ion Minoritati NU
168. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
170. Mazilu Constantin PSD NU
171. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
172. Melinte Ion PSD NU
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
174. Mihai Aurelian - NU
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
177. Militaru Lucian PDL DA
178. Mincă Liliana ND -
179. Mircovici Niculae Minoritati NU
180. Mitrea Manuela PSD NU
181. Mitrea Miron Tudor PSD NU
182. Mîrza Gavril PSD NU
183. Mocanu Adrian PSD NU
184. Mocanu Vasile PSD NU
185. Mocioalcă Ion PSD NU
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moldovan Iosif UDMR NU
188. Molnar Zsolt UDMR NU
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
191. Movilă Petru - DA
192. Muntean Mircia PDL DA
193. Munteanu Ioan PSD NU
194. Murgu Neagu PSD NU
195. Nassar Rodica PSD NU
196. Nazare Alexandru PDL DA
197. Neacșu Marian PSD NU
198. Necula Cosmin PSD NU
199. Negruț Clement - DA
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Dan PSD NU
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
203. Nichita Cristina PSD NU
204. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
205. Nicolae Alexandri PNL Abținere
206. Nicolae Florian PSD NU
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL Abținere
211. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
212. Nistor Laurențiu PSD NU
213. Niță Emil PSD NU
214. Nosa Iuliu PSD NU
215. Ochi Ion PSD NU
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
218. Palașcă Viorel PNL Abținere
219. Palăr Ionel PNL Abținere
220. Paleologu Theodor - DA
221. Pardău Dumitru PNL Abținere
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Pârgaru Ion PNL Abținere
224. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
225. Peia Ninel PSD NU
226. Petrea Dorin Silviu PSD NU
227. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
230. Pop Georgian PSD NU
231. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
232. Popa Radu Mihai PSD NU
233. Popeangă Vasile PSD NU
234. Popescu Dan-Cristian PDL DA
235. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
237. Potor Călin PNL NU
238. Pușcaș Iacob PSD NU
239. Răducanu Ion PSD NU
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
241. Rădulescu Constantin PSD NU
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
244. Rizea Cristian PSD NU
245. Roman Gheorghe PSD NU
246. Roman Petre PNL DA
247. Roman Victor PSD NU
248. Roșca Lucreția PSD NU
249. Roșca Mircea PNL Abținere
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD NU
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL NU
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
255. Scarlat George PNL Abținere
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Scutaru Adrian George PNL Abținere
258. Secară Florin Mihail - DA
259. Seres Dénes UDMR NU
260. Simedru Dan Coriolan PNL NU
261. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
262. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
263. Solomon Adrian PSD NU
264. Stan Ioan PSD NU
265. Stan Ion PSD NU
266. Stanciu Anghel PSD NU
267. Stanciu Zisu PSD NU
268. Stancu Ionel Minoritati NU
269. Stativă Irinel Ioan PSD NU
270. Stănescu Alexandru PSD NU
271. Stănișoară Mihai PNL Abținere
272. Stoica Mihaela - DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD NU
275. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
276. Stroe Radu PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
278. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
279. Surdu Raluca PNL Abținere
280. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
281. Szabó Ödön UDMR NU
282. Șimon Gheorghe PSD NU
283. Șova Lucian PSD NU
284. Ștefan Viorel PSD NU
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
288. Tămâian Ioan PNL Abținere
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
291. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL Abținere
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
294. Tiuch Cătălin PSD NU
295. Tîlvăr Angel PSD NU
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL Abținere
298. Tomac Eugen - DA
299. Traicu Rodin PSD NU
300. Tudorache Daniel PSD NU
301. Tudorie Violeta PSD NU
302. Tudose Mihai PSD NU
303. Turcan Raluca PDL DA
304. Tușa Adriana Diana - -
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL Abținere
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD NU
310. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
311. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
312. Varga Vasile PNL Abținere
313. Vasilică Radu Costin PSD NU
314. Vladu Iulian PDL DA
315. Vlase Petru Gabriel PSD NU
316. Vlădoiu Aurel PSD NU
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
318. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
319. Vulpescu Ioan PSD NU
320. Weber Mihai PSD NU
321. Zaharcu Neviser PSD NU
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
323. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
324. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 iulie 2019, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro