Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2014 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 27 mai 2014, ora 11:53

Subiect vot: PL 76/2014 ama.92
PL 76/2014 privind reglementarea activității de voluntariat în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:144 62 30 14 6 8 11 7 6
- voturi pentru (DA):141 62 28 14 6 8 11 7 5
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Boghicevici Claudia PDL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Canacheu Costică PDL DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cernea Remus-Florinel - DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor ND DA
27. Ciurariu Florin PNL DA
28. Cocei Erland PNL DA
29. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Covaci Dorel PSD DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cristian Horia PNL DA
34. Cupă Ion PNL DA
35. Dascălu Constantin PDL DA
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
39. Dima Toader PSD DA
40. Diniță Ion ALDE DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dolha Mircea PNL DA
46. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
47. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fonta Nuțu PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Geantă Florian Daniel - DA
53. Gheorghe Florin - DA
54. Gheorghe Tinel PDL DA
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
57. Grecea Maria PNL DA
58. Gudu Vasile PDL DA
59. Guran Virgil PNL DA
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
62. Horga Vasile PNL NU
63. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ionescu Aurelian ALDE DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Kerekes Károly UDMR DA
72. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
73. Longher Ghervazen Minoritati DA
74. Lubanovici Mircea PDL DA
75. Manolescu Oana Minoritati DA
76. Marcu Nicu PNL DA
77. Marian Ion Cristinel ND DA
78. Markó Attila-Gabor UDMR DA
79. Marocico Ion Minoritati DA
80. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
82. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
83. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
84. Mihai Aurelian - Abținere
85. Mîrza Gavril PSD DA
86. Moisii Constantin PSD DA
87. Moldovan Ioan ALDE DA
88. Molnar Zsolt UDMR DA
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Murgu Neagu PSD DA
91. Nazare Alexandru PDL DA
92. Neacșu Marian PSD DA
93. Necula Cosmin PSD DA
94. Negruț Clement - DA
95. Negruț Cornelia ALDE DA
96. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
97. Nicolae Florian PSD DA
98. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Nistor Marioara ND DA
101. Niță Emil PSD DA
102. Palașcă Viorel PNL DA
103. Pambuccian Varujan Minoritati DA
104. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
105. Petrescu Petre PSD DA
106. Petric Octavian PSD DA
107. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
108. Popeangă Vasile PSD DA
109. Pușcaș Iacob PSD DA
110. Rădulescu Romeo PDL DA
111. Reuer Elena-Ramona PNL NU
112. Roman Cristian-Constantin PDL DA
113. Roman Gheorghe PSD DA
114. Roman Victor PSD DA
115. Rotaru Răzvan ALDE DA
116. Rusu Valentin PNL DA
117. Scarlat George PNL DA
118. Scutaru Adrian George PNL DA
119. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
120. Stan Ioan PSD DA
121. Stan Ion PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
124. Stragea Sorin Constantin PSD DA
125. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
126. Surdu Raluca PNL DA
127. Szabó Ödön UDMR DA
128. Șimon Gheorghe PSD DA
129. Șova Lucian PSD DA
130. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
131. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
132. Teju Sorin PNL DA
133. Traicu Rodin PSD DA
134. Tudorache Daniel PSD DA
135. Udrea Elena Gabriela - DA
136. Udriște Gheorghe PDL DA
137. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
138. Uricec Eugen Constantin PSD DA
139. Varga Lucia-Ana PNL DA
140. Varga Vasile PNL DA
141. Vlădoiu Aurel PSD DA
142. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
144. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 martie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro