Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.09.2014 > 10:54 Versiunea pentru printare
Marți, 2 septembrie 2014, ora 10:54

Subiect vot: Aprobare nr.loc BP
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:200 105 44 9 5 12 7 8 10
- voturi pentru (DA):192 101 42 8 5 12 7 8 9
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:4 2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bot Octavian PNL DA
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Calimente Mihăiță PNL -
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
29. Chebac Eugen PSD Abținere
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chiriță Dumitru PSD DA
32. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
33. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
34. Cioată Cezar ALDE DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
41. Cristea Victor PSD DA
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
44. Culețu Dănuț PDL NU
45. Dalca Ștefan-Petru ND DA
46. Deaconu Mihai ND DA
47. Delureanu Virgil PSD DA
48. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
49. Dima Toader PSD DA
50. Diniță Ion ALDE DA
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrinescu Traian PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
58. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
59. Dumbrăvanu Paul PNL DA
60. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
61. Emacu Gheorghe PSD DA
62. Enache Marian PSD DA
63. Eparu Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Fejér László-Ődőn UDMR DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Fonta Nuțu PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
70. Găină Mihăiță PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghe Tinel PDL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
75. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
76. Grama Horia PSD DA
77. Grecea Maria PNL DA
78. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
79. Gudu Vasile PDL DA
80. Guran Virgil PNL DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Holban Titi PSD DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Hulea Ioan PSD DA
86. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
87. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ionescu Aurelian ALDE DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
92. Iriza Scarlat PSD DA
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
96. Kereskényi Gábor UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD DA
98. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
99. Lubanovici Mircea PDL DA
100. Lupu Mihai PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD DA
102. Marcu Nicu - DA
103. Marcu Viorica PNL DA
104. Marin Gheorghe PSD DA
105. Markó Attila-Gabor UDMR DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
110. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Militaru Lucian PDL DA
113. Mincă Liliana ND DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
116. Mitrea Manuela PSD -
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Mîrza Gavril PSD DA
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocioi Niculina - -
121. Moisii Constantin PSD DA
122. Moldovan Ioan ALDE DA
123. Moldovan Iosif UDMR DA
124. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
125. Movilă Petru - DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Murgu Neagu PSD DA
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Neacșu Marian PSD DA
130. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Alexandri - DA
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Niculae Aurel - DA
136. Niculescu Dumitru ND DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nistor Marioara PSD DA
139. Niță Emil PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Ochi Ion PSD DA
142. Oltean Ioan PDL DA
143. Palașcă Viorel - DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pârgaru Ion PNL DA
147. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
148. Peia Ninel PSD DA
149. Petrea Dorin Silviu PSD DA
150. Petric Octavian PSD -
151. Pop Georgian PSD DA
152. Popa Octavian-Marius PNL DA
153. Pușcaș Iacob PSD DA
154. Răducanu Ion PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rățoi Neculai PSD DA
157. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
158. Reuer Elena-Ramona PNL DA
159. Rizea Cristian PSD DA
160. Roman Cristian-Constantin PDL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Roman Petre PNL DA
163. Rotaru Răzvan - DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
166. Scarlat George PNL DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Sefer Cristian-George ND DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
171. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stan Ion PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
177. Stragea Sorin Constantin PSD DA
178. Stroe Radu - DA
179. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șoptică Costel PNL DA
183. Șova Lucian PSD DA
184. Tămâian Ioan PNL DA
185. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
186. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
187. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
188. Tudorache Daniel PSD DA
189. Tudorie Violeta PSD DA
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
192. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
193. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
194. Uricec Eugen Constantin PSD DA
195. Varga Vasile PNL DA
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
200. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro