Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2013 pentru modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 128 55 29 11 12 14 27 17
- voturi pentru (DA):290 127 55 27 11 12 14 27 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Vulpescu Ioan PSD DA
7. Vreme Valerian - DA
8. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
9. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
10. Vlădoiu Aurel PSD DA
11. Vladu Iulian PDL DA
12. Vasilică Radu Costin PSD DA
13. Varga Vasile PNL DA
14. Varga Lucia-Ana PNL DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Uricec Eugen Constantin PSD DA
17. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
18. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
19. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
20. Turcan Raluca PDL DA
21. Tudose Mihai PSD DA
22. Tudorie Violeta PSD DA
23. Tudorache Daniel PSD DA
24. Traicu Rodin PSD DA
25. Tomac Eugen - DA
26. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
27. Toader Mircea-Nicu PDL DA
28. Tiuch Cătălin PSD DA
29. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
30. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
31. Teju Sorin ALDE DA
32. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
33. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
34. Tămâian Ioan PNL DA
35. Tararache Mihai - DA
36. Ștefan Viorel PSD DA
37. Șova Lucian PSD DA
38. Șoptică Costel PNL DA
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șcheau Ion PDL DA
41. Szabó Ödön UDMR DA
42. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
43. Surdu Raluca PNL DA
44. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
45. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
46. Stroe Radu ALDE DA
47. Stragea Sorin Constantin PSD DA
48. Stoica Mihaela - DA
49. Stănișoară Mihai ALDE DA
50. Stănescu Alexandru PSD DA
51. Stativă Irinel Ioan PSD DA
52. Stancu Ionel Minoritati DA
53. Stanciu Anghel PSD DA
54. Stan Ion PSD DA
55. Stan Ioan PSD DA
56. Solomon Adrian PSD DA
57. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
58. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
59. Simedru Dan Coriolan PNL DA
60. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
61. Seres Dénes UDMR DA
62. Sefer Cristian-George PSD DA
63. Scarlat George PNL DA
64. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
65. Sava Andrei-Valentin PSD DA
66. Rotaru Răzvan - DA
67. Roșca Lucreția PSD DA
68. Roman Victor PSD DA
69. Roman Ioan Sorin PSD DA
70. Roman Cristian-Constantin PDL DA
71. Rizea Cristian PSD DA
72. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
73. Rățoi Neculai PSD DA
74. Rădulescu Constantin PSD DA
75. Preda Cezar-Florin PDL DA
76. Potor Călin PSD DA
77. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
78. Popeangă Vasile PSD DA
79. Popa Octavian-Marius PNL DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
82. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
83. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Petrescu Petre PSD DA
86. Peia Ninel PSD DA
87. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
88. Pârgaru Ion ALDE DA
89. Păun Nicolae Minoritati DA
90. Paul Maria-Andreea PDL DA
91. Pambuccian Varujan Minoritati DA
92. Paleologu Theodor - DA
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Palașcă Viorel ALDE DA
95. Oros Nechita-Adrian PNL DA
96. Orban Ludovic PNL DA
97. Oltean Ioan PDL DA
98. Ochi Ion PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Niță Emil PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
103. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
104. Niculescu Dumitru ND DA
105. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
106. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
107. Nicolae Florian PSD DA
108. Nicolae Alexandri ALDE DA
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nichita Cristina PSD DA
111. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
112. Negruț Cornelia ALDE DA
113. Negruț Clement - DA
114. Necula Cosmin PSD DA
115. Neacșu Marian PSD DA
116. Nazare Alexandru PDL DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Movilă Petru - DA
119. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Molnar Zsolt UDMR DA
122. Moldovan Ioan ALDE DA
123. Mocioi Niculina PDL DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mocanu Adrian PSD DA
126. Mîrza Gavril PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mincă Liliana ND DA
132. Militaru Lucian PDL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mihăilă Ioan PSD DA
136. Mihai Aurelian - DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Kereskényi Gábor UDMR DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Ionescu George PDL DA
160. Ionescu Aurelian ALDE DA
161. Intotero Natalia-Elena PSD DA
162. Ibram Iusein Minoritati DA
163. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
164. Iane Daniel PNL DA
165. Iancu Iulian PSD DA
166. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
167. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
168. Horga Vasile PNL DA
169. Holban Titi PSD DA
170. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
171. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
172. Gurzău Adrian - DA
173. Guran Virgil ALDE DA
174. Gudu Vasile PDL DA
175. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
176. Grecea Maria PNL DA
177. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
178. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
179. Ghiveciu Marian PSD DA
180. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
181. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
182. Gheorghe Tinel PDL DA
183. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
184. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
185. Geantă Florian Daniel - DA
186. Găină Mihăiță PSD DA
187. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
188. Galan Constantin ALDE DA
189. Frăticiu Gheorghe PSD DA
190. Florea Daniel PSD DA
191. Florea Damian ALDE DA
192. Firczak Gheorghe Minoritati DA
193. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
194. Fejér László-Ődőn UDMR DA
195. Erdei Dolóczki István UDMR DA
196. Eparu Ion PSD DA
197. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
198. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
199. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
200. Dumitru Georgică ALDE DA
201. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
202. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
203. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
204. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
205. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
206. Dragomir Viorel Marian PSD DA
207. Dragomir Maria ND DA
208. Dragomir Gheorghe PNL DA
209. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
210. Dolineaschi Andrei PSD DA
211. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
212. Dobre Victor Paul PNL DA
213. Dobre Mircea-Titus PSD DA
214. Doboș Anton PNL DA
215. Dîrzu Ioan PSD DA
216. Diniță Ion ALDE DA
217. Dima Toader PSD DA
218. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
219. Delureanu Virgil PSD DA
220. Deaconu Mihai ND DA
221. Dascălu Constantin PDL DA
222. Daea Petre PSD DA
223. Cupșa Ioan PNL DA
224. Cupă Ion ALDE DA
225. Culețu Dănuț PDL DA
226. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
227. Cristian Horia PNL DA
228. Cristea Victor PSD DA
229. Crăciunescu Grigore PNL DA
230. Costin Gheorghe PNL DA
231. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
232. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
233. Comșa Cornel-George - DA
234. Codîrlă Liviu PSD DA
235. Cocei Erland PNL DA
236. Ciuhodaru Tudor ND DA
237. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
238. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
239. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
240. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
241. Ciocan Dan PSD DA
242. Ciobanu Liliana ND DA
243. Ciobanu Gheorghe PSD DA
244. Cioată Cezar ALDE DA
245. Chițoiu Daniel ALDE DA
246. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
247. Chiriță Dumitru PSD -
248. Cherecheș Florica PNL DA
249. Chebac Eugen PSD DA
250. Cernea Remus-Florinel - DA
251. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
252. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
253. Călin Ion PSD DA
254. Canacheu Costică PDL DA
255. Calotă Florică Ică ALDE DA
256. Burlacu Ștefan ND DA
257. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
258. Buican Cristian PNL DA
259. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
260. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
261. Bordeianu Dan PNL DA
262. Bónis István UDMR DA
263. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
264. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
265. Bode Lucian Nicolae PDL DA
266. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
267. Blănariu Valentin ND DA
268. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
269. Bîrsășteanu Florică PSD DA
270. Birchall Ana PSD DA
271. Berci Vasile PNL DA
272. Bejinariu Eugen PSD DA
273. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
274. Bălan Ion PSD DA
275. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
276. Baltă Mihai PSD DA
277. Balan Ioan PDL DA
278. Babuș Radu PSD DA
279. Axente Ioan PSD DA
280. Avram Marian PSD DA
281. Avram Constantin ALDE DA
282. Arsene Ionel PSD DA
283. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
284. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
285. Anton Marin - DA
286. Antal István UDMR DA
287. Anghel Gabriela-Lola ND DA
288. Andronache Gabriel PNL DA
289. Anastase Roberta Alma PDL DA
290. Amet Varol Minoritati DA
291. Almăjanu Marin PNL DA
292. Adăscăliței Constantin PSD DA
293. Adam Luminița-Pachel PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 aprilie 2019, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro