Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 25 noiembrie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 114/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.25/2013 pentru modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 128 55 29 11 12 14 27 17
- voturi pentru (DA):290 127 55 27 11 12 14 27 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Chiriță Dumitru PSD -
1. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
2. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Guran Virgil ALDE DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian - DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PDL DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PDL DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PDL DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri ALDE DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
189. Niculescu Dumitru ND DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PDL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Oros Nechita-Adrian PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Paleologu Theodor - DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Paul Maria-Andreea PDL DA
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrescu Petre PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Potor Călin PSD DA
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PDL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Stoica Mihaela - DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Radu ALDE DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surdu Raluca PNL DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șcheau Ion PDL DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Tararache Mihai - DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PDL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen - DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PDL DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Vainer Aurel Minoritati DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vladu Iulian PDL DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian - DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 21:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro