Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 95/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.334/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:294 142 85 - 6 12 13 21 - 15
- voturi pentru (DA):262 139 83 - 5 - 10 20 - 5
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 - 1 - 2 - - 4
- abțineri:20 - 1 - - 12 1 1 - 5
- nu au votat:4 3 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR Abținere
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD -
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - NU
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Mircea PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul - NU
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
102. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE Abținere
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati NU
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD -
141. Kerekes Károly UDMR Abținere
142. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR Abținere
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Mihai Aurelian PNL DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR Abținere
172. Molnar Zsolt UDMR Abținere
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - Abținere
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD -
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru - DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PNL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Păun Nicolae Minoritati NU
203. Pârgaru Ion ALDE DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrescu Petre - DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PNL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo ALDE DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
236. Secară Florin Mihail PNL DA
237. Seres Dénes UDMR Abținere
238. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL Abținere
260. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Tomac Eugen - Abținere
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PNL DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Udriște Gheorghe PNL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Vainer Aurel Minoritati DA
279. Varga Lucia-Ana PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
283. Vladu Iulian PNL DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlădoiu Aurel PSD DA
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vreme Valerian PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 septembrie 2017, 22:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro