Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 10:35
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 10:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Modificarea titlului la PL-x nr. 398/2013
PL 398/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2013 privind modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr. 138/2004, pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare, precum și pentru modificarea literei e) a alineatului (6) al articolului 3 din Legea nr. 220/2008 pentru stabilirea sistemului de promovare a producerii energiei din surse regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:94 36 37 3 5 1 9 3
- voturi pentru (DA):89 36 35 3 3 1 8 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - - 2 - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Axente Ioan PSD DA
3. Baltă Mihai PSD DA
4. Bălan Ion PSD DA
5. Berci Vasile PNL DA
6. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
7. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
8. Calimente Mihăiță PNL DA
9. Călin Ion PSD DA
10. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
13. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
14. Ciobanu Liliana ND DA
15. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
19. Constantin Daniel ALDE DA
20. Crăciunescu Grigore PNL DA
21. Cristea Victor PSD DA
22. Cristian Horia PNL DA
23. Cupă Ion ALDE DA
24. Cupșa Ioan PNL DA
25. Dascălu Constantin PNL DA
26. Deaconu Mihai ND DA
27. Delureanu Virgil PSD DA
28. Dima Toader PSD DA
29. Dîrzu Ioan PSD DA
30. Doboș Anton PNL DA
31. Dragomir Maria - DA
32. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
33. Emacu Gheorghe PSD DA
34. Enache Marian PSD DA
35. Eparu Ion PSD DA
36. Erdei Dolóczki István UDMR DA
37. Fejér László-Ődőn UDMR DA
38. Frăticiu Gheorghe PSD DA
39. Georgescu Laura PSD DA
40. Gheorghe Tinel PNL DA
41. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
42. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
43. Grama Horia PSD DA
44. Grecea Maria PNL DA
45. Gudu Vasile PNL DA
46. Guran Virgil PNL -
47. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
48. Horga Vasile PNL DA
49. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
50. Iancu Iulian PSD DA
51. Iane Daniel PNL DA
52. Iordache Florin PSD DA
53. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
54. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
57. Longher Ghervazen Minoritati DA
58. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
59. Mihăilă Ioan PSD DA
60. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
61. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
62. Mîrza Gavril PSD DA
63. Moldovan Ioan ALDE DA
64. Munteanu Ioan PSD DA
65. Neacșu Marian PSD DA
66. Negruț Clement - DA
67. Negruț Cornelia ALDE DA
68. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
69. Niculescu Dumitru PSD DA
70. Nistor Laurențiu PSD DA
71. Orban Ludovic PNL DA
72. Palăr Ionel PNL DA
73. Paul Maria-Andreea PNL DA
74. Popa Octavian-Marius PNL DA
75. Răducanu Ion PSD DA
76. Reuer Elena-Ramona PNL DA
77. Roman Cristian-Constantin PNL DA
78. Roman Gheorghe PNL DA
79. Săpunaru Nini PNL DA
80. Scarlat George PNL DA
81. Sefer Cristian-George PSD DA
82. Seres Dénes UDMR Abținere
83. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
84. Solomon Adrian PSD DA
85. Stan Ioan PSD DA
86. Stan Ion PSD DA
87. Stănescu Alexandru PSD DA
88. Szabó Ödön UDMR Abținere
89. Șoptică Costel PNL DA
90. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
91. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
92. Udriște Gheorghe PNL DA
93. Zaharcu Neviser PSD DA
94. Zlati Radu PNL NU