Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:52 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 499/2014 privind achiziționarea de la persoane fizice a deșeurilor metalice feroase și neferoase care provin din sectorul de îmbunătățiri funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 145 86 7 13 14 20 9
- voturi pentru (DA):287 142 85 7 11 13 20 9
- voturi împotrivă (NU):4 2 - - 1 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Vulpescu Ioan PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
9. Vasilică Radu Costin PSD NU
10. Varga Lucia-Ana PNL DA
11. Vainer Aurel Minoritati DA
12. Uricec Eugen Constantin PSD DA
13. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
14. Udriște Gheorghe PNL DA
15. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
16. Tușa Adriana Diana PNL DA
17. Turcan Raluca PNL DA
18. Tudorie Violeta PSD DA
19. Tudorache Daniel PSD DA
20. Traicu Rodin PSD DA
21. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
22. Toader Mircea-Nicu PNL DA
23. Tîlvăr Angel PSD DA
24. Tiuch Cătălin PSD NU
25. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
26. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
27. Teju Sorin ALDE DA
28. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
29. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
30. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
31. Tămâian Ioan PNL DA
32. Tararache Mihai PNL DA
33. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
34. Tabugan Ion PSD DA
35. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
36. Ștefan Viorel PSD DA
37. Șova Lucian PSD DA
38. Șcheau Ion PNL DA
39. Szabó Ödön UDMR DA
40. Surdu Raluca PNL DA
41. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
42. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
43. Stroe Radu PSD DA
44. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
45. Stragea Sorin Constantin PSD DA
46. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
47. Stănescu Alexandru PSD DA
48. Stativă Irinel Ioan PSD DA
49. Stancu Ionel Minoritati DA
50. Stanciu Zisu PSD DA
51. Stan Ion PSD DA
52. Stan Ioan PSD DA
53. Solomon Adrian PSD DA
54. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
55. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
56. Simedru Dan Coriolan PNL DA
57. Seres Dénes UDMR DA
58. Sefer Cristian-George PSD DA
59. Secară Florin Mihail PNL DA
60. Scarlat George PNL DA
61. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
62. Săpunaru Nini PNL DA
63. Sava Andrei-Valentin PSD DA
64. Rotaru Răzvan ND DA
65. Roșca Lucreția PSD DA
66. Roman Victor PSD DA
67. Roman Gheorghe PNL DA
68. Roman Cristian-Constantin PNL DA
69. Rizea Cristian PSD DA
70. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
71. Rădulescu Romeo - DA
72. Rădulescu Constantin PSD DA
73. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
74. Răducanu Ion PSD DA
75. Pușcaș Iacob PSD DA
76. Preda Cezar-Florin PNL DA
77. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
78. Popescu Dan-Cristian PNL DA
79. Popeangă Vasile PSD DA
80. Popa Radu Mihai ND DA
81. Pop Georgian PSD DA
82. Ponta Victor-Viorel PSD DA
83. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
84. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
85. Plumb Rovana PSD DA
86. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Petrescu Petre - DA
89. Petrea Dorin Silviu PSD DA
90. Peia Ninel PSD DA
91. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
92. Paul Maria-Andreea PNL DA
93. Pană Adriana-Doina PSD DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Paleologu Theodor PNL DA
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Palașcă Viorel ALDE DA
98. Oros Nechita-Adrian PNL DA
99. Orban Ludovic PNL DA
100. Oltean Ioan PNL DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Niță Emil PSD DA
103. Niță Constantin PSD DA
104. Nistor Marioara PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niculescu Dumitru PSD DA
107. Niculae Aurel PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nichita Cristina PSD DA
112. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
113. Negruț Cornelia ALDE DA
114. Negruț Clement - DA
115. Necula Cosmin PSD DA
116. Neacșu Marian PSD DA
117. Nazare Alexandru PNL DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Murgu Neagu PSD DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Muntean Mircia PSD DA
122. Movilă Petru - DA
123. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Molnar Zsolt UDMR DA
126. Moldovan Ioan ALDE DA
127. Mocioi Niculina PNL DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mincă Liliana PSD DA
134. Militaru Lucian PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
137. Mihai Aurelian PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Melinte Ion PSD DA
140. Mazilu Constantin PSD DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Lubanovici Mircea PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
155. Korodi Attila UDMR Abținere
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Kereskényi Gábor UDMR NU
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
162. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
163. Iordache Florin PSD DA
164. Ionescu George PNL DA
165. Ionescu Aurelian ALDE DA
166. Intotero Natalia-Elena PSD DA
167. Iliuță Vasile PNL DA
168. Ignat Miron Minoritati DA
169. Ibram Iusein Minoritati DA
170. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
171. Iane Daniel PNL DA
172. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
173. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
174. Horga Vasile PNL DA
175. Holban Titi PSD DA
176. Harbuz Liviu PSD DA
177. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
178. Gust Băloșin Florentin - DA
179. Gurzău Adrian - DA
180. Guran Virgil PNL DA
181. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
182. Grecea Maria PNL DA
183. Grama Horia PSD DA
184. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
185. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
186. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
187. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
188. Gheorghe Tinel PNL DA
189. Gheorghe Florin PSD DA
190. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
191. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
192. Geantă Florian Daniel PSD DA
193. Găină Mihăiță PSD DA
194. Galan Constantin ALDE DA
195. Frăticiu Gheorghe PSD DA
196. Fonta Nuțu PSD DA
197. Florea Daniel PSD DA
198. Florea Damian ALDE DA
199. Firczak Gheorghe Minoritati NU
200. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
201. Erdei Dolóczki István UDMR DA
202. Eparu Ion PSD DA
203. Enache Marian PSD DA
204. Dușa Mircea PSD DA
205. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
206. Dumitru Georgică ALDE DA
207. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
208. Dumbrăvanu Paul PNL DA
209. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
210. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
211. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
212. Dragomir Viorel Marian PSD DA
213. Dragomir Maria - DA
214. Dragomir Gheorghe PNL DA
215. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
216. Dolineaschi Andrei PSD DA
217. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
218. Dobrinescu Traian PNL DA
219. Dobre Victor Paul PNL DA
220. Dobre Mircea-Titus PSD DA
221. Doboș Anton PNL DA
222. Dîrzu Ioan PSD DA
223. Dima Toader PSD DA
224. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
225. Delureanu Virgil PSD DA
226. Dascălu Constantin PNL DA
227. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
228. Daea Petre PSD DA
229. Cupă Ion ALDE DA
230. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
231. Cristian Horia PNL DA
232. Cristea Victor PSD DA
233. Cristea Aurelia PSD DA
234. Crăciunescu Grigore PNL DA
235. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
236. Covaci Dorel PSD DA
237. Costin Gheorghe PNL -
238. Constantin Daniel ALDE DA
239. Comșa Cornel-George - DA
240. Codîrlă Liviu PSD DA
241. Cocei Erland PNL DA
242. Ciurariu Florin PNL DA
243. Ciuhodaru Tudor PSD DA
244. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
245. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
246. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
247. Ciobanu Liliana ND DA
248. Chițoiu Daniel ALDE DA
249. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
250. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
251. Chiriță Dumitru PSD -
252. Cherecheș Florica PNL DA
253. Chebac Eugen PSD DA
254. Cernea Remus-Florinel - DA
255. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
256. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
257. Călin Ion PSD DA
258. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
259. Canacheu Costică PNL DA
260. Calotă Florică Ică ALDE DA
261. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
262. Calimente Mihăiță PNL DA
263. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
264. Buican Cristian PNL DA
265. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
266. Bordeianu Dan PSD DA
267. Borbély László UDMR DA
268. Bónis István UDMR DA
269. Boghicevici Claudia PNL DA
270. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
271. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
272. Bode Lucian Nicolae PNL DA
273. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
274. Birchall Ana PSD DA
275. Benga Ioan PSD DA
276. Bejinariu Eugen PSD DA
277. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
278. Bălan Ion PSD DA
279. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
280. Baltă Mihai PSD DA
281. Axente Ioan PSD DA
282. Avram Marian PNL DA
283. Avram Constantin ALDE DA
284. Arsene Ionel PSD DA
285. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
286. Anton Marin PSD DA
287. Anghel Gabriela-Lola ND DA
288. Andronache Gabriel PNL DA
289. Andea Petru PSD DA
290. Anastase Roberta Alma PNL DA
291. Amet Varol Minoritati DA
292. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
293. Adăscăliței Constantin PSD DA
294. Adam Luminița-Pachel PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro