Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 91/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu privind normele referitoare la achizițiile publice în legătură cu actuala criză în materie de azil - COM(2015)454
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:272 136 82 - 11 6 14 14 - 9
- voturi pentru (DA):266 134 80 - 10 5 14 14 - 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:5 2 1 - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Anton Marin PSD DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bănicioiu Nicolae PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Chebac Eugen PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
29. Codîrlă Liviu PSD DA
30. Covaci Dorel PSD DA
31. Cristea Aurelia PSD DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Daea Petre PSD DA
34. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
37. Dima Toader PSD DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dolineaschi Andrei PSD DA
41. Dragomir Viorel Marian PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Emacu Gheorghe PSD DA
46. Enache Marian PSD DA
47. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
48. Eparu Ion PSD DA
49. Florea Daniel PSD DA
50. Fonta Nuțu PSD DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Geantă Florian Daniel PSD DA
54. Gheorghe Florin PSD DA
55. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
56. Grama Horia PSD DA
57. Harbuz Liviu PSD DA
58. Hulea Ioan PSD DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Khraibani Camelia PSD DA
65. Manda Iulian Claudiu PSD DA
66. Marcoci Vlad PSD DA
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Marin Gheorghe PSD DA
69. Marin Laura PSD DA
70. Mazilu Constantin PSD DA
71. Melinte Ion PSD DA
72. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Mincă Liliana PSD DA
75. Mitrea Manuela PSD DA
76. Mîrza Gavril PSD DA
77. Mocanu Adrian PSD DA
78. Mocioalcă Ion PSD DA
79. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Nassar Rodica PSD DA
82. Neacșu Marian PSD DA
83. Necula Cosmin PSD DA
84. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
85. Niculae Aurel PSD DA
86. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Nistor Marioara PSD DA
89. Niță Constantin PSD DA
90. Niță Emil PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Pană Adriana-Doina PSD DA
93. Pârgaru Ion PSD DA
94. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
95. Peia Ninel PSD DA
96. Petrea Dorin Silviu PSD DA
97. Petric Octavian PSD DA
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
99. Pop Georgian PSD DA
100. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
101. Pușcaș Iacob PSD DA
102. Răducanu Ion PSD DA
103. Rădulescu Constantin PSD DA
104. Rizea Cristian PSD DA
105. Roman Victor PSD DA
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Sava Andrei-Valentin PSD DA
108. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
111. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
112. Solomon Adrian PSD DA
113. Stan Ioan PSD DA
114. Stan Ion PSD DA
115. Stativă Irinel Ioan PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Stragea Sorin Constantin PSD DA
118. Stroe Radu PSD DA
119. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Șimon Gheorghe PSD DA
122. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
123. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
124. Tiuch Cătălin PSD DA
125. Tîlvăr Angel PSD DA
126. Traicu Rodin PSD DA
127. Tudorache Daniel PSD DA
128. Tudorie Violeta PSD DA
129. Uricec Eugen Constantin PSD DA
130. Vasilică Radu Costin PSD DA
131. Vlase Petru Gabriel PSD DA
132. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
133. Vreme Valerian PSD DA
134. Vulpescu Ioan PSD DA
135. Zaharcu Neviser PSD DA
136. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Anastase Roberta Alma PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Marian PNL DA
4. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
5. Berci Vasile PNL DA
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Boghicevici Claudia PNL DA
8. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
13. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
14. Ciurariu Florin PNL DA
15. Cocei Erland PNL DA
16. Costin Gheorghe PNL DA
17. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
18. Crăciunescu Grigore PNL DA
19. Cristian Horia PNL DA
20. Cupșa Ioan PNL DA
21. Dascălu Constantin PNL DA
22. Doboș Anton PNL DA
23. Dobre Victor Paul PNL DA
24. Dobrinescu Traian PNL DA
25. Dolha Mircea PNL DA
26. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
27. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
28. Dragomir Gheorghe PNL DA
29. Dumbrăvanu Paul PNL DA
30. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
31. Gheorghe Tinel PNL DA
32. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
33. Grecea Maria PNL DA
34. Gudu Vasile PNL DA
35. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
36. Guran Virgil PNL DA
37. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
38. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
39. Iane Daniel PNL DA
40. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
41. Lubanovici Mircea PNL DA
42. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
43. Marcu Viorica PNL DA
44. Mihai Aurelian PNL DA
45. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
46. Mocioi Niculina PNL DA
47. Nicoară Romeo Florin PNL DA
48. Nicolae Alexandri PNL DA
49. Nicolae Florian PNL DA
50. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
51. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
52. Oltean Ioan PNL DA
53. Orban Ludovic PNL DA
54. Oros Nechita-Adrian PNL DA
55. Paleologu Theodor PNL Abținere
56. Pardău Dumitru PNL DA
57. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
58. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
59. Popa Octavian-Marius PNL DA
60. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
61. Reuer Elena-Ramona PNL DA
62. Roman Cristian-Constantin PNL DA
63. Roman Gheorghe PNL DA
64. Roșca Mircea PNL DA
65. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
66. Săpunaru Nini PNL DA
67. Scarlat George PNL DA
68. Secară Florin Mihail PNL DA
69. Simedru Dan Coriolan PNL DA
70. Surdu Raluca PNL DA
71. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
72. Șcheau Ion PNL DA
73. Șoptică Costel PNL DA
74. Tararache Mihai PNL DA
75. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
76. Turcan Raluca PNL DA
77. Tușa Adriana Diana PNL DA
78. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
79. Varga Lucia-Ana PNL DA
80. Varga Vasile PNL DA
81. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
82. Zlati Radu PNL NU
1. Anghel Gabriela-Lola ND DA
2. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
3. Burlacu Ștefan ND DA
4. Ciobanu Liliana ND DA
5. Deaconu Mihai ND DA
6. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
7. Marian Ion Cristinel ND DA
8. Oajdea Daniel Vasile ND DA
9. Popa Radu Mihai ND DA
10. Rotaru Răzvan ND DA
11. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
1. Bónis István UDMR DA
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
3. Fejér László-Ődőn UDMR DA
4. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
5. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
6. Seres Dénes UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Manolescu Oana Minoritati DA
9. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
10. Mircovici Niculae Minoritati DA
11. Pambuccian Varujan Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cioată Cezar ALDE DA
4. Cupă Ion ALDE DA
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
6. Dumitru Georgică ALDE DA
7. Galan Constantin ALDE DA
8. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
9. Ionescu Aurelian ALDE DA
10. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
11. Palașcă Viorel ALDE DA
12. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
13. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
14. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
1. Cernea Remus-Florinel - DA
2. Comșa Cornel-George - DA
3. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
4. Dragomir Maria - DA
5. Gust Băloșin Florentin - DA
6. Iriza Scarlat - DA
7. Petrescu Petre - DA
8. Rădulescu Romeo - DA
9. Stoica Mihaela - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro