Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 10:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 10:27

Subiect vot: PLx 17/2015 amr.2
PL 17/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2014 pentru modificarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:124 65 32 2 7 6 9 3
- voturi pentru (DA):47 4 31 2 6 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):74 60 1 - - 5 8 -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zaharcu Neviser PSD NU
3. Weber Mihai PSD NU
4. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
5. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
6. Vlase Petru Gabriel PSD NU
7. Vladu Iulian PNL DA
8. Varga Lucia-Ana PNL DA
9. Uricec Eugen Constantin PSD NU
10. Tudorache Daniel PSD NU
11. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
12. Tămâian Ioan PNL DA
13. Tararache Mihai PNL DA
14. Ștefan Viorel PSD NU
15. Șova Lucian PSD NU
16. Șoptică Costel PNL DA
17. Șimon Gheorghe PSD NU
18. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
19. Stragea Sorin Constantin PSD NU
20. Stănescu Alexandru PSD NU
21. Stan Ion PSD DA
22. Stan Ioan PSD NU
23. Solomon Adrian PSD NU
24. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
25. Seres Dénes UDMR DA
26. Sefer Cristian-George PSD NU
27. Rotaru Răzvan ND DA
28. Roman Cristian-Constantin PNL DA
29. Reuer Elena-Ramona PNL NU
30. Rățoi Neculai PSD NU
31. Pușcaș Iacob PSD DA
32. Popa Octavian-Marius PNL DA
33. Peia Ninel PSD NU
34. Pârgaru Ion PSD -
35. Pană Adriana-Doina PSD NU
36. Palașcă Viorel ALDE DA
37. Orban Ludovic PNL DA
38. Niță Emil PSD NU
39. Nistor Laurențiu PSD NU
40. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
41. Nichita Cristina PSD NU
42. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
43. Negruț Cornelia ALDE NU
44. Negruț Clement - Abținere
45. Necula Cosmin PSD NU
46. Neacșu Marian PSD NU
47. Munteanu Ioan PSD NU
48. Moldovan Iosif UDMR DA
49. Moldovan Ioan ALDE NU
50. Mîrza Gavril PSD NU
51. Mircovici Niculae Minoritati DA
52. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
53. Mihai Aurelian PNL DA
54. Máté András-Levente UDMR DA
55. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
56. Marin Gheorghe PSD NU
57. Marica Petru-Sorin PSD NU
58. Marcu Viorica PNL DA
59. Lupu Mihai PNL DA
60. Lubanovici Mircea PNL DA
61. Longher Ghervazen Minoritati NU
62. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
63. Khraibani Camelia PSD NU
64. Kelemen Hunor UDMR Abținere
65. Itu Cornel PSD NU
66. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
67. Iordache Florin PSD NU
68. Intotero Natalia-Elena PSD NU
69. Ignat Miron Minoritati NU
70. Ibram Iusein Minoritati NU
71. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
72. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
73. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Guran Virgil PNL DA
76. Grama Horia PSD NU
77. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Georgescu Laura PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Frăticiu Gheorghe PSD NU
82. Florea Daniel PSD NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Emacu Gheorghe PSD NU
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
86. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dîrzu Ioan PSD NU
91. Dima Toader PSD NU
92. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
93. Delureanu Virgil PSD NU
94. Deaconu Mihai ND DA
95. Cupă Ion ALDE NU
96. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
97. Crăciunescu Grigore PNL DA
98. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
99. Covaci Dorel PSD NU
100. Costin Gheorghe PNL DA
101. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
102. Cocei Erland PNL DA
103. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
104. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
105. Ciocan Dan PSD NU
106. Chiriță Dumitru PSD NU
107. Cherecheș Florica PNL DA
108. Cernea Remus-Florinel - DA
109. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
110. Călin Ion PSD NU
111. Calimente Mihăiță PNL DA
112. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
113. Boghicevici Claudia PNL DA
114. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
115. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
116. Bîrsășteanu Florică PSD DA
117. Benga Ioan PSD NU
118. Bejinariu Eugen PSD NU
119. Bălan Ion PSD NU
120. Axente Ioan PSD NU
121. Avram Constantin ALDE NU
122. Amet Varol Minoritati NU
123. Adăscăliței Constantin PSD NU
124. Adam Luminița-Pachel PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 21:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro