Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2017 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 25 aprilie 2017, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 333/2015 Lege pentru modificarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:264 133 47 24 14 14 17 15
- voturi pentru (DA):187 132 2 - 13 14 15 11
- voturi împotrivă (NU):71 - 45 24 - - 1 1
- abțineri:6 1 - - 1 - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
2. Kelemen Hunor UDMR Abținere
3. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
4. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
5. Vexler Silviu Minoritati Abținere
6. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Borza Remus-Adrian ALDE DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cristache Cătălin PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Florea Damian ALDE DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Goga Octavian PMP DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huncă Mihaela PSD DA
81. Iacomi Iulian PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Itu Cornel PSD DA
91. Jivan Luminița-Maria PSD DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Longher Victoria Minoritati DA
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
105. Mînzatu Roxana PSD DA
106. Mocioalcă Ion PSD DA
107. Mohaci Mihai PSD DA
108. Movilă Petru PMP DA
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Mihai ALDE DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Pană Adriana-Doina PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pau Radu - Adrian PSD DA
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
124. Petric Octavian PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Georgian PSD DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Mihai Valentin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
133. Presură Alexandra PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
141. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Sefer Cristian-George PMP DA
144. Simion Lucian-Eduard PSD DA
145. Simionca Ionuț PMP DA
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Solomon Adrian PSD DA
149. Spânu Ion PSD DA
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
154. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
155. Suciu Matei PSD DA
156. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
157. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
158. Szabó Ödön UDMR DA
159. Șarapatin Elvira PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șotcan Theodora PSD DA
163. Șova Lucian PSD DA
164. Tabugan Ion PMP DA
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
166. Tîlvăr Angel PSD DA
167. Todor Adrian PSD DA
168. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
169. Toma Ilie PSD DA
170. Tomac Eugen PMP DA
171. Tripa Florin-Dan PSD DA
172. Trușcă Constantin PSD DA
173. Tudor Beatrice PSD DA
174. Tudose Mihai PSD DA
175. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
178. Vasilică Radu Costin PSD DA
179. Vass Levente UDMR DA
180. Văcaru Alin Vasile PSD DA
181. Velcea Nicolae PSD DA
182. Vișan George-Gabriel PSD DA
183. Vîrză Mihăiță PSD DA
184. Vlase Petru Gabriel PSD DA
185. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
186. Weber Mihai PSD DA
187. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Anastase Roberta Alma PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Balan Ioan PNL NU
4. Barna Ilie Dan USR NU
5. Benga Tudor - Vlad USR NU
6. Bica Dănuț PNL NU
7. Bode Lucian Nicolae PNL NU
8. Botez Mihai-Cătălin USR NU
9. Buican Cristian PNL NU
10. Bulai Iulian USR NU
11. Calista Mara-Daniela PNL NU
12. Cherecheș Florica PNL NU
13. Cherecheș Viorica PNL NU
14. Chichirău Cosette-Paula USR NU
15. Cosma Lavinia-Corina USR NU
16. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
17. Culeafă Mihai PNL NU
18. Cupșa Ioan PNL NU
19. Dan Nicușor Daniel USR NU
20. Dehelean Silviu USR NU
21. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
22. Drulă Cătălin USR NU
23. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
24. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
25. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
26. Gheorghe Tinel PNL NU
27. Gheorghiu Bogdan PNL NU
28. Ghinea Cristian USR NU
29. Giugea Nicolae PNL NU
30. Gudu Vasile PNL NU
31. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
32. Ion Stelian-Cristian USR NU
33. Ionescu George PNL NU
34. Ioniță Antoneta PNL NU
35. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
36. Lungu Tudorița PNL NU
37. Lupescu Dumitru USR NU
38. Mareș Mara PNL NU
39. Mihalescul Dumitru PNL NU
40. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
41. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
42. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
43. Neagu Nicolae PNL NU
44. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
45. Olteanu Daniel PNL NU
46. Oprea Dumitru PNL NU
47. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
48. Oros Nechita-Adrian PNL NU
49. Pașcan Emil-Marius PMP NU
50. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
51. Pop Tudor Rareș USR NU
52. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
53. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
54. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
55. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
56. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
57. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
58. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
59. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
60. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
61. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
62. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
63. Șișcu George PNL NU
64. Șovăială Constantin PNL NU
65. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
66. Turcan Raluca PNL NU
67. Varga Glad-Aurel PNL NU
68. Varga Vasile PNL NU
69. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
70. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
71. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 12:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro