Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama 13
PL 107/2017 Legea privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2016 pentru prorogarea unor termene, precum și pentru instituirea unor măsuri necesare pregătirii punerii în aplicare a unor dispoziții din Legea nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:164 79 32 24 9 5 5 10
- voturi pentru (DA):61 - 30 24 1 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):99 79 - - 6 5 - 9
- abțineri:4 - 2 - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriță Dumitru PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dan Nicușor Daniel USR DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR Abținere
54. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Furtună Mirela PSD NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL Abținere
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Halici Nicușor PSD NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
68. Huncă Mihaela PSD NU
69. Iacomi Iulian PSD NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Itu Cornel PSD NU
76. Lazăr Sorin PSD NU
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupescu Dumitru USR DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD NU
83. Manole Petre-Florin PSD NU
84. Mareș Mara PNL DA
85. Marica Petru-Sorin PSD NU
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
88. Mînzatu Roxana PSD NU
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Mușoiu Ștefan PSD NU
92. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
94. Neață Eugen PSD NU
95. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
96. Nicolae Andrei PSD NU
97. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
98. Nosa Iuliu PSD NU
99. Olar Corneliu PNL DA
100. Olteanu Daniel PNL DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
103. Oteșanu Daniela PSD NU
104. Pană Adriana-Doina PSD NU
105. Paraschiv Rodica PSD NU
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
108. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
110. Pop Andrei PSD NU
111. Pop Georgian PSD NU
112. Popa Florin PSD NU
113. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
114. Popescu Pavel PNL DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR DA
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL DA
122. Romanescu Cristinel PNL DA
123. Roșca Lucreția PSD NU
124. Rotaru Alexandru PSD NU
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
126. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Seres Dénes UDMR NU
129. Simion Lucian-Eduard PSD NU
130. Simionca Ionuț PMP DA
131. Simonis Alfred - Robert PSD NU
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Spânu Ion PSD NU
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
139. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
141. Szabó Ödön UDMR NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șotcan Theodora PSD NU
144. Șova Lucian PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Ștefan Corneliu PSD NU
147. Tîlvăr Angel PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
150. Tușa Adriana Diana PSD NU
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
152. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
153. Varga Vasile PNL DA
154. Vasile Daniel Minoritati NU
155. Vass Levente UDMR Abținere
156. Văcaru Alin Vasile PSD NU
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vișan George-Gabriel PSD NU
159. Vîrză Mihăiță PSD NU
160. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
161. Vlase Petru Gabriel PSD NU
162. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
163. Zainea Cornel USR DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 9:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro