Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:19

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea si completarea Regulamentului Camerei Deputatilor (PHCD 33/2017).
PHC 33/2017 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:273 131 58 26 16 14 13 15
- voturi pentru (DA):171 130 3 - 16 11 - 11
- voturi împotrivă (NU):98 - 55 26 - 2 13 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:3 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE NU
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE -
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Cristache Cătălin PMP NU
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dan Nicușor Daniel USR NU
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furtună Mirela PSD -
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Ghinea Cristian USR NU
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iacomi Iulian PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL NU
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE NU
131. Lungu Tudorița PNL NU
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL NU
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Movilă Petru PMP NU
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Olteanu Daniel PNL NU
164. Oprea Dumitru PNL NU
165. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
166. Oros Nechita-Adrian PNL NU
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP NU
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
187. Popescu Pavel PNL NU
188. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
189. Preda Cezar-Florin PNL NU
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
201. Roman Florin-Claudiu PNL NU
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL NU
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL NU
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL NU
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL NU
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Tabugan Ion PMP NU
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tomac Eugen PMP NU
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Trușcă Constantin PSD DA
248. Tudor Beatrice PSD DA
249. Turcan Raluca PNL NU
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL NU
255. Varga Vasile PNL NU
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Văcaru Alin Vasile PSD DA
261. Velcea Nicolae PSD DA
262. Vexler Silviu Minoritati NU
263. Vișan George-Gabriel PSD DA
264. Vîlceanu Dan PNL NU
265. Vîrză Mihăiță PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
270. Vosganian Varujan ALDE DA
271. Zainea Cornel USR NU
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 9:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro