Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:25 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:25

Subiect vot: PLx 127/2017
Adoptare PL 127/2017 (inițiativă cetățenească) privind revizuirea Constituției României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:270 136 50 26 16 14 14 14
- voturi pentru (DA):232 135 42 6 12 12 13 12
- voturi împotrivă (NU):22 1 2 15 2 2 - -
- abțineri:13 - 5 3 2 - 1 2
- nu au votat:3 - 1 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL Abținere
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
67. Csoma Botond UDMR NU
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR -
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR NU
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR Abținere
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PMP DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE NU
128. Lungu Tudorița PNL Abținere
129. Lupescu Dumitru USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD NU
132. Mareș Mara PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Movilă Petru PMP DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neagu Nicolae PNL DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Olteanu Daniel PNL DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR -
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR NU
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PSD DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Tabugan Ion PMP DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tomac Eugen PMP DA
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Trușcă Constantin PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Turcan Raluca PNL Abținere
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PSD DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati Abținere
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Zainea Cornel USR NU
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro