Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:25 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:25

Subiect vot: PLx 127/2017
Adoptare PL 127/2017 (inițiativă cetățenească) privind revizuirea Constituției României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:270 - 136 50 26 16 14 14 14
- voturi pentru (DA):232 - 135 42 6 12 12 13 12
- voturi împotrivă (NU):22 - 1 2 15 2 2 - -
- abțineri:13 - - 5 3 2 - 1 2
- nu au votat:3 - - 1 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bontea Vlad PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Budăi Marius-Constantin PSD DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Burciu Cristina PSD DA
18. Căciulă Aurel PSD DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Chiriac Viorel PSD DA
22. Chiriță Dumitru PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cosma Andreea PSD DA
31. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
32. Dinu Cristina-Elena PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Huncă Mihaela PSD DA
49. Iacomi Iulian PSD DA
50. Iancu Iulian PSD DA
51. Iancu Marius-Ionel PSD DA
52. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
53. Intotero Natalia-Elena PSD DA
54. Iordache Florin PSD DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Jivan Luminița-Maria PSD DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Macovei Silviu Nicu PSD DA
59. Manole Petre-Florin PSD NU
60. Marica Petru-Sorin PSD DA
61. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
62. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
63. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
64. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
65. Mînzatu Roxana PSD DA
66. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Mocioalcă Ion PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Mușoiu Ștefan PSD DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
73. Nicolae Andrei PSD DA
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Nistor Laurențiu PSD DA
76. Niță Nicu PSD DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Oteșanu Daniela PSD DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Pau Radu - Adrian PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrea Gabriel PSD DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Mihai Valentin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Radu Anișoara PSD DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Ioan Sorin PSD DA
97. Roșca Lucreția PSD DA
98. Rotaru Alexandru PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Simion Lucian-Eduard PSD DA
101. Simonis Alfred - Robert PSD DA
102. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Solomon Adrian PSD DA
105. Spânu Ion PSD DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Suciu Matei PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Șarapatin Elvira PSD DA
112. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
113. Șimon Gheorghe PSD DA
114. Șotcan Theodora PSD DA
115. Șova Lucian PSD DA
116. Ștefan Corneliu PSD DA
117. Ștefan Viorel PSD DA
118. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Terea Ioan PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tripa Florin-Dan PSD DA
124. Trușcă Constantin PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Tușa Adriana Diana PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Vasilică Radu Costin PSD DA
130. Văcaru Alin Vasile PSD DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vișan George-Gabriel PSD DA
133. Vîrză Mihăiță PSD DA
134. Vlase Petru Gabriel PSD DA
135. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ardelean Ben-Oni PNL DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Bodea Marius PNL DA
7. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
8. Cherecheș Florica PNL DA
9. Cherecheș Viorica PNL Abținere
10. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
11. Culeafă Mihai PNL DA
12. Cupșa Ioan PNL DA
13. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
14. Gheorghe Tinel PNL DA
15. Ghilea Găvrilă PNL DA
16. Giugea Nicolae PNL DA
17. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
18. Ioniță Antoneta PNL DA
19. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
20. Lungu Tudorița PNL Abținere
21. Mareș Mara PNL NU
22. Mihalescul Dumitru PNL DA
23. Neagu Nicolae PNL DA
24. Nicoară Romeo Florin PNL DA
25. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
26. Olar Corneliu PNL DA
27. Olteanu Daniel PNL DA
28. Oprea Dumitru PNL DA
29. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
30. Oros Nechita-Adrian PNL DA
31. Palăr Ionel PNL DA
32. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
33. Popescu Pavel PNL DA
34. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
35. Preda Cezar-Florin PNL DA
36. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
37. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
38. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
39. Roman Florin-Claudiu PNL DA
40. Romanescu Cristinel PNL DA
41. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
42. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
43. Șișcu George PNL DA
44. Șovăială Constantin PNL DA
45. Ștefan Ion PNL DA
46. Turcan Raluca PNL Abținere
47. Varga Glad-Aurel PNL DA
48. Varga Vasile PNL DA
49. Vîlceanu Dan PNL DA
50. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
1. Barna Ilie Dan USR NU
2. Benga Tudor - Vlad USR NU
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR NU
6. Cosma Lavinia-Corina USR NU
7. Dan Nicușor Daniel USR -
8. Dehelean Silviu USR NU
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
11. Drulă Cătălin USR NU
12. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
13. Ghinea Cristian USR Abținere
14. Ion Stelian-Cristian USR DA
15. Lupescu Dumitru USR NU
16. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
17. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
18. Popescu Nicolae-Daniel USR -
19. Prună Cristina-Mădălina USR NU
20. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
21. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
22. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
23. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
24. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
25. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
26. Zainea Cornel USR NU
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Apjok Norbert UDMR Abținere
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Csoma Botond UDMR NU
8. Erdei Dolóczki István UDMR DA
9. Farago Petru UDMR NU
10. Korodi Attila UDMR DA
11. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
12. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
13. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
14. Seres Dénes UDMR DA
15. Szabó Ödön UDMR DA
16. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE NU
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
7. Constantin Daniel ALDE DA
8. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
9. Cupă Ion ALDE DA
10. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE NU
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
5. Cristache Cătălin PMP DA
6. Goga Octavian PMP DA
7. Movilă Petru PMP DA
8. Pașcan Emil-Marius PMP DA
9. Simionca Ionuț PMP DA
10. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
11. Tabugan Ion PMP DA
12. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
13. Tomac Eugen PMP DA
14. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Victoria Minoritati DA
8. Pambuccian Varujan Minoritati DA
9. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
10. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati Abținere
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro