Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:25 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:25

Subiect vot: PLx 127/2017
Adoptare PL 127/2017 (inițiativă cetățenească) privind revizuirea Constituției României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:270 136 50 26 16 14 14 14
- voturi pentru (DA):232 135 42 6 12 12 13 12
- voturi împotrivă (NU):22 1 2 15 2 2 - -
- abțineri:13 - 5 3 2 - 1 2
- nu au votat:3 - 1 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Dan Nicușor Daniel USR -
2. Popescu Nicolae-Daniel USR -
3. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
1. Antal István-János UDMR Abținere
2. Apjok Norbert UDMR Abținere
3. Cherecheș Viorica PNL Abținere
4. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
5. Ghinea Cristian USR Abținere
6. Lungu Tudorița PNL Abținere
7. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
8. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
9. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
10. Turcan Raluca PNL Abținere
11. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
12. Vexler Silviu Minoritati Abținere
13. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian ALDE DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gheorghe Tinel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Goga Octavian PMP DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Iacomi Iulian PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Longher Victoria Minoritati DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocioalcă Ion PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Movilă Petru PMP DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Mihai ALDE DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL DA
135. Olteanu Daniel PNL DA
136. Oprea Dumitru PNL DA
137. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP DA
145. Pau Radu - Adrian PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
149. Petric Octavian PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Pavel PNL DA
160. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
161. Preda Cezar-Florin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Romanescu Cristinel PNL DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Spânu Ion PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șișcu George PNL DA
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL DA
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL DA
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Tabugan Ion PMP DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Trușcă Constantin PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tușa Adriana Diana PSD DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Glad-Aurel PNL DA
218. Varga Vasile PNL DA
219. Vasile Daniel Minoritati DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Vasilică Radu Costin PSD DA
222. Vass Levente UDMR DA
223. Văcaru Alin Vasile PSD DA
224. Velcea Nicolae PSD DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîlceanu Dan PNL DA
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Anton Anton ALDE NU
2. Barna Ilie Dan USR NU
3. Benga Tudor - Vlad USR NU
4. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
5. Chichirău Cosette-Paula USR NU
6. Cosma Lavinia-Corina USR NU
7. Csoma Botond UDMR NU
8. Dehelean Silviu USR NU
9. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
10. Drulă Cătălin USR NU
11. Farago Petru UDMR NU
12. Lovin Dumitru ALDE NU
13. Lupescu Dumitru USR NU
14. Manole Petre-Florin PSD NU
15. Mareș Mara PNL NU
16. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
17. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
18. Prună Cristina-Mădălina USR NU
19. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
21. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
22. Zainea Cornel USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 2:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro