Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:41

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor - Investitia in Tinerii Europei COM (2016) 940 (PH CD 40/2017).
PHC 40/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Investiția în Tinerii Europei COM (2016) 940
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 112 48 18 19 11 12 10 1
- voturi pentru (DA):230 112 48 18 19 11 12 9 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Vosganian Varujan ALDE DA
4. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
5. Vlase Petru Gabriel PSD DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
7. Vass Levente UDMR DA
8. Vasilică Radu Costin PSD DA
9. Varga Glad-Aurel PNL DA
10. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
11. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
12. Turcan Raluca PNL DA
13. Tudor Beatrice PSD DA
14. Trușcă Constantin PSD DA
15. Tripa Florin-Dan PSD DA
16. Toma Ilie PSD DA
17. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
18. Todor Adrian PSD DA
19. Tîlvăr Angel PSD DA
20. Terea Ioan PSD DA
21. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
22. Tabugan Ion PMP DA
23. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
24. Ștefan Ion PNL DA
25. Ștefan Corneliu PSD DA
26. Șovăială Constantin PNL DA
27. Șova Lucian PSD DA
28. Șotcan Theodora PSD DA
29. Șișcu George PNL DA
30. Șimon Gheorghe PSD DA
31. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
32. Șarapatin Elvira PSD DA
33. Szabó Ödön UDMR DA
34. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
35. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
36. Stănescu Alexandru PSD DA
37. Stativă Irinel Ioan PSD DA
38. Stancu Florinel PSD DA
39. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
40. Spânu Ion PSD DA
41. Solomon Adrian PSD DA
42. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
43. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
44. Simion Lucian-Eduard PSD DA
45. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
46. Seres Dénes UDMR DA
47. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
48. Sefer Cristian-George PMP DA
49. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
50. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
51. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
52. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
53. Romanescu Cristinel PNL DA
54. Roman Florin-Claudiu PNL DA
55. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
56. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
57. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
58. Rădulescu Alexandru PSD DA
59. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
60. Prună Cristina-Mădălina USR DA
61. Presură Alexandra PSD DA
62. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
63. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
64. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
65. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
66. Pop Tudor Rareș USR DA
67. Pop Georgian PSD DA
68. Pop Andrei PSD DA
69. Ponta Victor-Viorel PSD DA
70. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
71. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
72. Petric Octavian PSD DA
73. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
74. Petrea Gabriel PSD DA
75. Păle Dănuț PSD DA
76. Pau Radu - Adrian PSD DA
77. Paraschiv Rodica PSD DA
78. Pană Adriana-Doina PSD DA
79. Palăr Ionel PNL DA
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
82. Oprea Dumitru PNL DA
83. Olteanu Daniel PNL DA
84. Olar Corneliu PNL DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Nicolicea Eugen PSD DA
89. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Movilă Petru PMP DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Mocioalcă Ion PSD DA
102. Mocanu Adrian PMP DA
103. Mînzatu Roxana PSD DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Mihalescul Dumitru PNL DA
106. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Mareș Mara PNL DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati Abținere
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iacomi Iulian PSD DA
132. Huncă Mihaela PSD DA
133. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
134. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
135. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
136. Halici Nicușor PSD DA
137. Gudu Vasile PNL DA
138. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
139. Giugea Nicolae PNL DA
140. Ghinea Cristian USR DA
141. Ghilea Găvrilă PNL DA
142. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
143. Gheorghiu Bogdan PNL DA
144. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
145. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
146. Găină Mihăiță PSD DA
147. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
148. Gavrilă Camelia PSD DA
149. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
150. Furtună Mirela PSD DA
151. Furic Iarco Minoritati DA
152. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
153. Floroiu Ionel PSD DA
154. Florea Oana-Consuela PSD DA
155. Florea Damian ALDE DA
156. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
157. Farago Petru UDMR DA
158. Erdei Dolóczki István UDMR DA
159. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
160. Dunava Costel Neculai PSD DA
161. Drulă Cătălin USR DA
162. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
163. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
164. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
165. Dobre Victor Paul PNL DA
166. Dobre Mircea-Titus PSD DA
167. Dinu Cristina-Elena PSD DA
168. Cupșa Ioan PNL DA
169. Cupă Ion ALDE DA
170. Culeafă Mihai PNL DA
171. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
172. Csoma Botond UDMR DA
173. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
174. Csép Éva-Andrea UDMR DA
175. Cristache Cătălin PMP DA
176. Cosma Andreea PSD DA
177. Cocoș Vasile PSD DA
178. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
179. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
180. Ciocan Dan PSD DA
181. Chiriță Dumitru PSD DA
182. Chiriac Viorel PSD DA
183. Cherecheș Viorica PNL DA
184. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
185. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
186. Călin Ion PSD DA
187. Căciulă Aurel PSD DA
188. Calotă Florică Ică ALDE DA
189. Calista Mara-Daniela PNL DA
190. Burciu Cristina PSD DA
191. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
192. Buican Cristian PNL DA
193. Budăi Marius-Constantin PSD DA
194. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
195. Bran Ioana PSD DA
196. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
197. Botez Mihai-Cătălin USR DA
198. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
199. Bontea Vlad PSD DA
200. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
201. Bodea Marius PNL DA
202. Bode Lucian Nicolae PNL DA
203. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
204. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
205. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
206. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
207. Bichineț Corneliu PMP DA
208. Bica Dănuț PNL DA
209. Benkő Erika UDMR DA
210. Benga Tudor - Vlad USR DA
211. Benedek Zacharie UDMR DA
212. Bende Sándor UDMR DA
213. Bejinariu Eugen PSD DA
214. Bănicioiu Nicolae PSD DA
215. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
216. Barna Ilie Dan USR DA
217. Banias Mircea Marius - DA
218. Balint Liviu-Ioan PMP DA
219. Balan Ioan PNL DA
220. Badea Leonardo PSD DA
221. Babuș Radu PSD DA
222. Axinte Vasile PSD DA
223. Avram Constantin ALDE DA
224. Anton Anton ALDE DA
225. Antal István-János UDMR DA
226. Andrușcă Dănuț PSD DA
227. Andronache Gabriel PNL DA
228. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
229. Anastase Roberta Alma PNL DA
230. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
231. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 22:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro