Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:52 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 487/2016 privind modificarea Legii nr.188 din 8 decembrie 1999 privind Statutul funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 130 49 23 18 13 12 16 1
- voturi pentru (DA):256 127 48 23 18 12 12 15 1
- voturi împotrivă (NU):3 2 1 - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Vosganian Varujan ALDE DA
5. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
6. Vlase Petru Gabriel PSD DA
7. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
8. Vîrză Mihăiță PSD DA
9. Vîlceanu Dan PNL DA
10. Vișan George-Gabriel PSD DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Velcea Nicolae PSD NU
13. Văcaru Alin Vasile PSD DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Vasilică Radu Costin PSD NU
16. Vasile Daniel Minoritati DA
17. Varga Glad-Aurel PNL DA
18. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
19. Tușa Adriana Diana PSD DA
20. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
21. Turcan Raluca PNL DA
22. Tudor Beatrice PSD DA
23. Trușcă Constantin PSD DA
24. Tripa Florin-Dan PSD DA
25. Tomac Eugen PMP DA
26. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
27. Todor Adrian PSD DA
28. Tîlvăr Angel PSD DA
29. Terea Ioan PSD DA
30. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
31. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
32. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
33. Ștefan Ion PNL DA
34. Ștefan Corneliu PSD DA
35. Șovăială Constantin PNL DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șișcu George PNL DA
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
41. Șarapatin Elvira PSD DA
42. Szabó Ödön UDMR DA
43. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
44. Suciu Matei PSD DA
45. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Florinel PSD DA
49. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
50. Spânu Ion PSD DA
51. Solomon Adrian PSD DA
52. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
54. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
55. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
56. Seres Dénes UDMR DA
57. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
58. Sefer Cristian-George PMP DA
59. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
60. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
61. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
62. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
63. Rotaru Alexandru PSD DA
64. Roșca Lucreția PSD DA
65. Romanescu Cristinel PNL DA
66. Roman Ioan Sorin PSD DA
67. Roman Florin-Claudiu PNL DA
68. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
69. Răduț Violeta PSD DA
70. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Rădulescu Alexandru PSD DA
73. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
74. Prună Cristina-Mădălina USR DA
75. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
76. Presură Alexandra PSD DA
77. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
78. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
79. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
80. Popa Mihai Valentin PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Pop Tudor Rareș USR DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Ponta Victor-Viorel PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Petrea Gabriel PSD DA
89. Păle Dănuț PSD DA
90. Pau Radu - Adrian PSD DA
91. Paraschiv Rodica PSD DA
92. Pană Adriana-Doina PSD DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Palăr Ionel PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Olteanu Daniel PNL DA
99. Olar Corneliu PNL DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Nicolicea Eugen PSD DA
104. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Movilă Petru PMP DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mocanu Adrian PMP DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Jivan Luminița-Maria PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Ioniță Antoneta PNL DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ion Stelian-Cristian USR DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Iancu Marius-Ionel PSD DA
150. Iancu Iulian PSD DA
151. Iacomi Iulian PSD DA
152. Huncă Mihaela PSD DA
153. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
154. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
155. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
156. Halici Nicușor PSD DA
157. Gudu Vasile PNL DA
158. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
159. Giugea Nicolae PNL DA
160. Ghinea Cristian USR DA
161. Ghilea Găvrilă PNL DA
162. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
163. Gheorghiu Bogdan PNL DA
164. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
165. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
166. Georgescu Nicolae PSD DA
167. Găină Mihăiță PSD DA
168. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
169. Gavrilă Camelia PSD DA
170. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
171. Furtună Mirela PSD DA
172. Furic Iarco Minoritati DA
173. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
174. Floroiu Ionel PSD DA
175. Florea Oana-Consuela PSD DA
176. Florea Damian ALDE DA
177. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
178. Farago Petru UDMR DA
179. Erdei Dolóczki István UDMR DA
180. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
181. Dunava Costel Neculai PSD DA
182. Drulă Cătălin USR DA
183. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
184. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
185. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
186. Dobre Victor Paul PNL NU
187. Dobre Mircea-Titus PSD DA
188. Dinu Cristina-Elena PSD DA
189. Dehelean Silviu USR DA
190. Dan Nicușor Daniel USR DA
191. Cupșa Ioan PNL DA
192. Cupă Ion ALDE DA
193. Culeafă Mihai PNL DA
194. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
195. Csoma Botond UDMR DA
196. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
197. Csép Éva-Andrea UDMR DA
198. Cristache Cătălin PMP DA
199. Cosma Lavinia-Corina USR DA
200. Cosma Andreea PSD DA
201. Cocoș Vasile PSD DA
202. Cîtea Vasile PSD DA
203. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
204. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
205. Ciocan Dan PSD DA
206. Chiriță Dumitru PSD DA
207. Chiriac Viorel PSD DA
208. Chichirău Cosette-Paula USR DA
209. Cherecheș Viorica PNL DA
210. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
211. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
212. Călin Ion PSD DA
213. Căciulă Aurel PSD DA
214. Calotă Florică Ică ALDE DA
215. Calista Mara-Daniela PNL DA
216. Burciu Cristina PSD DA
217. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
218. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
219. Buican Cristian PNL DA
220. Budăi Marius-Constantin PSD DA
221. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
222. Bran Ioana PSD DA
223. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
224. Botez Mihai-Cătălin USR DA
225. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
226. Borza Remus-Adrian ALDE DA
227. Bontea Vlad PSD DA
228. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
229. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
230. Bodea Marius PNL DA
231. Bode Lucian Nicolae PNL DA
232. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
233. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
234. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
235. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
236. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
237. Bichineț Corneliu PMP DA
238. Bica Dănuț PNL DA
239. Benkő Erika UDMR DA
240. Benga Tudor - Vlad USR DA
241. Benedek Zacharie UDMR DA
242. Bende Sándor UDMR DA
243. Bejinariu Eugen PSD DA
244. Bănicioiu Nicolae PSD DA
245. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
246. Barna Ilie Dan USR DA
247. Banias Mircea Marius - DA
248. Balint Liviu-Ioan PMP DA
249. Balan Ioan PNL DA
250. Badea Leonardo PSD DA
251. Babuș Radu PSD DA
252. Axinte Vasile PSD DA
253. Avram Constantin ALDE DA
254. Anton Anton ALDE DA
255. Antal István-János UDMR DA
256. Andrușcă Dănuț PSD DA
257. Andronache Gabriel PNL DA
258. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
259. Anastase Roberta Alma PNL DA
260. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
261. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
262. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 12:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro