Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.162/2014 - Propunere 1
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:124 60 21 13 11 5 8 6
- voturi pentru (DA):76 60 1 - - 5 4 6
- voturi împotrivă (NU):33 - 17 13 - - 3 -
- abțineri:13 - 2 - 11 - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR NU
4. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
5. Vlase Petru Gabriel PSD DA
6. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
7. Vișan George-Gabriel PSD DA
8. Vexler Silviu Minoritati DA
9. Vass Levente UDMR Abținere
10. Vasilică Radu Costin PSD DA
11. Vasile Daniel Minoritati DA
12. Varga Glad-Aurel PNL NU
13. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
14. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
15. Tudor Beatrice PSD DA
16. Tripa Florin-Dan PSD DA
17. Todor Adrian PSD DA
18. Terea Ioan PSD DA
19. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
20. Tabugan Ion PMP -
21. Ștefan Corneliu PSD DA
22. Șovăială Constantin PNL NU
23. Șotcan Theodora PSD DA
24. Șimon Gheorghe PSD DA
25. Szabó Ödön UDMR Abținere
26. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
27. Stănescu Alexandru PSD DA
28. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
29. Spânu Ion PSD DA
30. Solomon Adrian PSD DA
31. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
32. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
33. Simion Lucian-Eduard PSD DA
34. Seres Dénes UDMR Abținere
35. Sefer Cristian-George PMP NU
36. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
37. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
38. Roșca Lucreția PSD DA
39. Romanescu Cristinel PNL NU
40. Roman Florin-Claudiu PNL NU
41. Răduț Violeta PSD DA
42. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
43. Rădulescu Alexandru PSD DA
44. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
45. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
46. Popa Florin PSD DA
47. Pop Rareș Tudor USR NU
48. Pop Georgian PSD DA
49. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
50. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
51. Pau Radu - Adrian PSD DA
52. Pașcan Emil-Marius PMP NU
53. Pană Adriana-Doina PSD DA
54. Oteșanu Daniela PSD DA
55. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
56. Oprea Dumitru PNL NU
57. Olteanu Daniel PNL NU
58. Olar Corneliu PNL DA
59. Niță Nicu PSD DA
60. Neață Eugen PSD DA
61. Neagu Nicolae PNL NU
62. Munteanu Ioan PSD DA
63. Movilă Petru PMP DA
64. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
65. Mohaci Mihai PSD DA
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Lupescu Dumitru USR NU
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
74. Ioniță Antoneta PNL NU
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Iacomi Iulian PSD DA
77. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
78. Huncă Mihaela PSD DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Ghinea Cristian USR NU
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gheorghe Tinel PNL NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Farago Petru UDMR Abținere
92. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Dinu Cristina-Elena PSD DA
96. Cupă Ion ALDE DA
97. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
98. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
99. Cosma Lavinia-Corina USR NU
100. Codreanu Constantin PMP NU
101. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
102. Chiriac Viorel PSD DA
103. Cherecheș Viorica PNL NU
104. Călin Ion PSD DA
105. Burciu Cristina PSD DA
106. Bulai Iulian USR NU
107. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
108. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
109. Bran-Voinea Ioana PSD DA
110. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
111. Botez Mihai-Cătălin USR NU
112. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
113. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
114. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
115. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
116. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
117. Bichineț Corneliu PMP DA
118. Benkő Erika UDMR Abținere
119. Balan Ioan PNL NU
120. Axinte Vasile PSD DA
121. Avram Constantin ALDE DA
122. Anton Anton ALDE DA
123. Antal István-János UDMR Abținere
124. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 3:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro