Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.162/2014 - Propunere 1
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:124 60 21 13 11 5 8 6
- voturi pentru (DA):76 60 1 - - 5 4 6
- voturi împotrivă (NU):33 - 17 13 - - 3 -
- abțineri:13 - 2 - 11 - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
2. Tabugan Ion PMP -
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Benkő Erika UDMR Abținere
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
5. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
6. Farago Petru UDMR Abținere
7. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
8. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
9. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
10. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
11. Seres Dénes UDMR Abținere
12. Szabó Ödön UDMR Abținere
13. Vass Levente UDMR Abținere
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Bichineț Corneliu PMP DA
5. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
6. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
7. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
8. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
9. Bran-Voinea Ioana PSD DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
12. Burciu Cristina PSD DA
13. Călin Ion PSD DA
14. Chiriac Viorel PSD DA
15. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
16. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
17. Cupă Ion ALDE DA
18. Dinu Cristina-Elena PSD DA
19. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
20. Dunava Costel Neculai PSD DA
21. Gavrilă Camelia PSD DA
22. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
23. Georgescu Nicolae PSD DA
24. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
25. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
26. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
27. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
28. Huncă Mihaela PSD DA
29. Iacomi Iulian PSD DA
30. Lazăr Sorin PSD DA
31. Lovin Dumitru ALDE DA
32. Marica Petru-Sorin PSD DA
33. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
34. Mohaci Mihai PSD DA
35. Movilă Petru PMP DA
36. Munteanu Ioan PSD DA
37. Neață Eugen PSD DA
38. Niță Nicu PSD DA
39. Olar Corneliu PNL DA
40. Oteșanu Daniela PSD DA
41. Pană Adriana-Doina PSD DA
42. Pau Radu - Adrian PSD DA
43. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
44. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
45. Pop Georgian PSD DA
46. Popa Florin PSD DA
47. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
48. Rădulescu Alexandru PSD DA
49. Răduț Violeta PSD DA
50. Roșca Lucreția PSD DA
51. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
52. Simion Lucian-Eduard PSD DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
54. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
55. Solomon Adrian PSD DA
56. Spânu Ion PSD DA
57. Stănescu Alexandru PSD DA
58. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
59. Șimon Gheorghe PSD DA
60. Șotcan Theodora PSD DA
61. Ștefan Corneliu PSD DA
62. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
63. Terea Ioan PSD DA
64. Todor Adrian PSD DA
65. Tripa Florin-Dan PSD DA
66. Tudor Beatrice PSD DA
67. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
68. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
69. Vasile Daniel Minoritati DA
70. Vasilică Radu Costin PSD DA
71. Vexler Silviu Minoritati DA
72. Vișan George-Gabriel PSD DA
73. Vlase Petru Gabriel PSD DA
74. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
75. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
76. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Balan Ioan PNL NU
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
3. Botez Mihai-Cătălin USR NU
4. Bulai Iulian USR NU
5. Cherecheș Viorica PNL NU
6. Codreanu Constantin PMP NU
7. Cosma Lavinia-Corina USR NU
8. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
9. Gheorghe Tinel PNL NU
10. Ghilea Găvrilă PNL NU
11. Ghinea Cristian USR NU
12. Gudu Vasile PNL NU
13. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
14. Ion Stelian-Cristian USR NU
15. Ioniță Antoneta PNL NU
16. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
17. Lungu Tudorița PNL NU
18. Lupescu Dumitru USR NU
19. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
20. Neagu Nicolae PNL NU
21. Olteanu Daniel PNL NU
22. Oprea Dumitru PNL NU
23. Pașcan Emil-Marius PMP NU
24. Pop Rareș Tudor USR NU
25. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
26. Roman Florin-Claudiu PNL NU
27. Romanescu Cristinel PNL NU
28. Sefer Cristian-George PMP NU
29. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
30. Șovăială Constantin PNL NU
31. Varga Glad-Aurel PNL NU
32. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
33. Zainea Cornel USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 2:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro