Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text initial
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:132 63 24 10 11 6 9 9
- voturi pentru (DA):85 62 2 - - 6 7 8
- voturi împotrivă (NU):34 1 22 10 - - - 1
- abțineri:12 - - - 11 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Sefer Cristian-George PMP -
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Benkő Erika UDMR Abținere
4. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
5. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
6. Csoma Botond UDMR Abținere
7. Farago Petru UDMR Abținere
8. Korodi Attila UDMR Abținere
9. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
10. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
11. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
12. Seres Dénes UDMR Abținere
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
5. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
6. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
7. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
8. Bran-Voinea Ioana PSD DA
9. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
10. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
11. Burciu Cristina PSD DA
12. Calotă Florică Ică ALDE DA
13. Călin Ion PSD DA
14. Chiriac Viorel PSD DA
15. Ciocan Dan PSD DA
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
17. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
18. Cîtea Vasile PSD DA
19. Codreanu Constantin PMP DA
20. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
21. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
22. Cupă Ion ALDE DA
23. Dinu Cristina-Elena PSD DA
24. Dunava Costel Neculai PSD DA
25. Floroiu Ionel PSD DA
26. Gavrilă Camelia PSD DA
27. Georgescu Nicolae PSD DA
28. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
29. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
30. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
31. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
32. Huncă Mihaela PSD DA
33. Lazăr Sorin PSD DA
34. Longher Victoria Minoritati DA
35. Lovin Dumitru ALDE DA
36. Lupașcu Costel PSD DA
37. Marica Petru-Sorin PSD DA
38. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
39. Mohaci Mihai PSD DA
40. Movilă Petru PMP DA
41. Munteanu Ioan PSD DA
42. Neață Eugen PSD DA
43. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
44. Nistor Laurențiu PSD DA
45. Niță Nicu PSD DA
46. Olar Corneliu PNL DA
47. Oteșanu Daniela PSD DA
48. Pambuccian Varujan Minoritati DA
49. Pană Adriana-Doina PSD DA
50. Pau Radu - Adrian PSD DA
51. Petrea Gabriel PSD DA
52. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
53. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
54. Pop Georgian PSD DA
55. Popa Florin PSD DA
56. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
57. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
58. Rădulescu Alexandru PSD DA
59. Răduț Violeta PSD DA
60. Roman Florin-Claudiu PNL DA
61. Roman Ioan Sorin PSD DA
62. Roșca Lucreția PSD DA
63. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
64. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
65. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
66. Solomon Adrian PSD DA
67. Spânu Ion PSD DA
68. Stănescu Alexandru PSD DA
69. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
70. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
71. Șotcan Theodora PSD DA
72. Ștefan Corneliu PSD DA
73. Tabugan Ion PMP DA
74. Terea Ioan PSD DA
75. Todor Adrian PSD DA
76. Tripa Florin-Dan PSD DA
77. Tudor Beatrice PSD DA
78. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
79. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
80. Vasile Daniel Minoritati DA
81. Văcaru Alin Vasile PSD DA
82. Vexler Silviu Minoritati DA
83. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
84. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
85. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Balan Ioan PNL NU
2. Botez Mihai-Cătălin USR NU
3. Buican Cristian PNL NU
4. Bulai Iulian USR NU
5. Cherecheș Viorica PNL NU
6. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
7. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
8. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
9. Gheorghe Tinel PNL NU
10. Ghilea Găvrilă PNL NU
11. Giugea Nicolae PNL NU
12. Gudu Vasile PNL NU
13. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
14. Ion Stelian-Cristian USR NU
15. Ioniță Antoneta PNL NU
16. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
17. Lungu Tudorița PNL NU
18. Lupescu Dumitru USR NU
19. Mihalescul Dumitru PNL NU
20. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
21. Neagu Nicolae PNL NU
22. Olteanu Daniel PNL NU
23. Oprea Dumitru PNL NU
24. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
25. Pop Rareș Tudor USR NU
26. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
27. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
28. Romanescu Cristinel PNL NU
29. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
30. Șovăială Constantin PNL NU
31. Vasilică Radu Costin PSD NU
32. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
33. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
34. Zainea Cornel USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 17:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro