Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.09.2017 > 12:45 Versiunea pentru printare
Vineri, 1 septembrie 2017, ora 12:45

Subiect vot: Aprobare locuri BP
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:247 122 57 29 12 9 8 10
- voturi pentru (DA):191 121 40 - 11 9 - 10
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 1 - - 8 -
- abțineri:44 - 15 28 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
2. Săftoiu Ana Adriana PNL -
1. Barna Ilie Dan USR Abținere
2. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
4. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
5. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
6. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
7. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
8. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
9. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
10. Dehelean Silviu USR Abținere
11. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
12. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
13. Drulă Cătălin USR Abținere
14. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
15. Fădor Angelica PNL Abținere
16. Gheorghe Tinel PNL Abținere
17. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
18. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
19. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
20. Ionescu George PNL Abținere
21. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
22. Lupescu Dumitru USR Abținere
23. Mareș Mara PNL Abținere
24. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
25. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
26. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
27. Olteanu Daniel PNL Abținere
28. Oprea Dumitru PNL Abținere
29. Pop Tudor Rareș USR Abținere
30. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
31. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
32. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
33. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
34. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
35. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
36. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
37. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
38. Ștefan Ion PNL Abținere
39. Turcan Raluca PNL Abținere
40. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
41. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
42. Vass Levente UDMR Abținere
43. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
44. Zainea Cornel USR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Chiriță Dumitru PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Culeafă Mihai PNL DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
64. Găină Mihăiță PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghiu Bogdan PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Huncă Mihaela PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ioniță Antoneta PNL DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Jivan Luminița-Maria PSD DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lungu Tudorița PNL DA
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Marica Petru-Sorin PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mînzatu Roxana PSD DA
100. Mocioalcă Ion PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
106. Neagu Nicolae PNL DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nistor Laurențiu PSD DA
111. Niță Mihai ALDE DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL DA
115. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
116. Oros Nechita-Adrian PNL DA
117. Palăr Ionel PNL DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pană Adriana-Doina PSD DA
120. Paraschiv Rodica PSD DA
121. Pau Radu - Adrian PSD DA
122. Păle Dănuț PSD DA
123. Petcu Toma-Florin ALDE DA
124. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
125. Petric Octavian PSD DA
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Plumb Rovana PSD DA
129. Pop Andrei PSD DA
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Pavel PNL DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Preda Cezar-Florin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD DA
136. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Rădulescu Alexandru PSD DA
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Roman Florin-Claudiu PNL DA
143. Roman Ioan Sorin PSD DA
144. Romanescu Cristinel PNL DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Alexandru PSD DA
147. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
148. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
149. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Spânu Ion PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Suciu Matei PSD DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șișcu George PNL DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Șova Lucian PSD DA
165. Șovăială Constantin PNL DA
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Ștefan Viorel PSD DA
168. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
170. Todor Adrian PSD DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Trăilă Cristina PNL DA
173. Tripa Florin-Dan PSD DA
174. Tudor Beatrice PSD DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Tușa Adriana Diana PSD DA
177. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
178. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
179. Vasilică Radu Costin PSD DA
180. Văcaru Alin Vasile PSD DA
181. Velcea Nicolae PSD DA
182. Vexler Silviu Minoritati DA
183. Vișan George-Gabriel PSD DA
184. Vîlceanu Dan PNL DA
185. Vîrză Mihăiță PSD DA
186. Vlase Petru Gabriel PSD DA
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
188. Vosganian Varujan ALDE DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bichineț Corneliu PMP NU
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
3. Ghinea Cristian USR NU
4. Mocanu Adrian PMP NU
5. Sefer Cristian-George PMP NU
6. Simionca Ionuț PMP NU
7. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
8. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
9. Tomac Eugen PMP NU
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro