Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2017 > 10:23 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2017, ora 10:23

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament respins
PL 240/2017 pentru modificarea și completarea art.6 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:181 94 31 23 10 7 8 7 1
- voturi pentru (DA):18 - 2 2 9 - - 5 -
- voturi împotrivă (NU):107 94 2 - 1 7 - 2 1
- abțineri:56 - 27 21 - - 8 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR Abținere
3. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
4. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
5. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
6. Vlase Petru Gabriel PSD NU
7. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
8. Vîlceanu Dan PNL Abținere
9. Vișan George-Gabriel PSD NU
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD NU
12. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
13. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
14. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
15. Tripa Florin-Dan PSD NU
16. Toma Ilie PSD NU
17. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
18. Todor Adrian PSD NU
19. Terea Ioan PSD NU
20. Teiș Alina PSD NU
21. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
22. Tabugan Ion PMP Abținere
23. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
24. Ștefan Corneliu PSD NU
25. Șovăială Constantin PNL Abținere
26. Șotcan Theodora PSD NU
27. Șarapatin Elvira PSD NU
28. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
29. Suciu Matei PSD NU
30. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
31. Stănescu Alexandru PSD NU
32. Stativă Irinel Ioan PSD NU
33. Stancu Florinel PSD NU
34. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
35. Spânu Ion PSD NU
36. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
37. Simonis Alfred - Robert PSD NU
38. Simionca Ionuț PMP Abținere
39. Simion Lucian-Eduard PSD NU
40. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
41. Seres Dénes UDMR DA
42. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
43. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
44. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
45. Roșca Lucreția PSD NU
46. Romanescu Cristinel PNL Abținere
47. Roman Ioan Sorin PSD NU
48. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
49. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
50. Răduț Violeta PSD NU
51. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
52. Rădulescu Alexandru PSD NU
53. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
54. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
55. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
56. Presură Alexandra PSD NU
57. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
58. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
59. Popa Florin PSD NU
60. Pop Andrei PSD NU
61. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
62. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
63. Petrea Gabriel PSD NU
64. Păle Dănuț PSD NU
65. Paraschiv Rodica PSD NU
66. Pambuccian Varujan Minoritati DA
67. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
68. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
69. Oprea Dumitru PNL Abținere
70. Olteanu Daniel PNL Abținere
71. Olar Corneliu PNL Abținere
72. Nosa Iuliu PSD NU
73. Niță Nicu PSD NU
74. Nistor Laurențiu PSD NU
75. Neață Eugen PSD NU
76. Neagu Nicolae PNL Abținere
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Mușoiu Ștefan PSD NU
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Movilă Petru PMP Abținere
82. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
83. Mînzatu Roxana PSD NU
84. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Marica Petru-Sorin PSD NU
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Lupescu Dumitru USR Abținere
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lungu Tudorița PNL Abținere
91. Lovin Dumitru ALDE NU
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Jivan Luminița-Maria PSD NU
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
95. Itu Cornel PSD NU
96. Iordache Florin PSD NU
97. Ioniță Antoneta PNL Abținere
98. Ionescu George PNL Abținere
99. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
100. Intotero Natalia-Elena PSD NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Iancu Marius-Ionel PSD NU
103. Huncă Mihaela PSD NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
107. Halici Nicușor PSD NU
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Gherman Dumitru PSD NU
112. Gheorghe Tinel PNL Abținere
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Georgescu Nicolae PSD NU
115. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
116. Gavrilă Camelia PSD NU
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Furtună Mirela PSD NU
119. Furic Iarco Minoritati NU
120. Floroiu Ionel PSD NU
121. Florea Oana-Consuela PSD NU
122. Erdei Dolóczki István UDMR DA
123. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
124. Dunava Costel Neculai PSD NU
125. Drulă Cătălin USR DA
126. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
127. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
128. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
129. Dobre Victor Paul PNL Abținere
130. Dinu Cristina-Elena PSD NU
131. Dehelean Silviu USR Abținere
132. Cupă Ion ALDE NU
133. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
134. Csoma Botond UDMR DA
135. Cristache Cătălin PMP Abținere
136. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
137. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
138. Cocoș Vasile PSD NU
139. Cîtea Vasile PSD NU
140. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
141. Ciocan Dan PSD NU
142. Chiriță Dumitru PSD NU
143. Chiriac Viorel PSD NU
144. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
145. Cherecheș Viorica PNL Abținere
146. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
147. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
148. Călin Ion PSD NU
149. Căciulă Aurel PSD NU
150. Calotă Florică Ică ALDE NU
151. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
152. Burciu Cristina PSD NU
153. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
154. Bulai Iulian USR Abținere
155. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
156. Buican Cristian PNL Abținere
157. Budăi Marius-Constantin PSD NU
158. Bran Ioana PSD NU
159. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
160. Borza Remus-Adrian - NU
161. Bontea Vlad PSD NU
162. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
163. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
164. Bodea Marius PNL Abținere
165. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
166. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
167. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
168. Birchall Ana PSD NU
169. Bichineț Corneliu PMP Abținere
170. Bica Dănuț PNL Abținere
171. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
172. Benedek Zacharie UDMR DA
173. Bende Sándor UDMR NU
174. Bejinariu Eugen PSD NU
175. Bălănescu Alexandru PSD NU
176. Axinte Vasile PSD NU
177. Avram Constantin ALDE NU
178. Antal István-János UDMR DA
179. Andronache Gabriel PNL DA
180. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
181. Adnagi Slavoliub Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 24 iunie 2018, 4:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro