Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2017 > 12:18
Marți, 19 septembrie 2017, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 83/2015 pentru modificarea art.3 alin.(1) din Legea nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:282 138 60 27 16 9 14 12 6
- voturi pentru (DA):189 131 4 19 16 9 1 7 2
- voturi împotrivă (NU):80 4 56 4 - - 13 2 1
- abțineri:12 2 - 4 - - - 3 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL NU
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
66. Cîtea Vasile PSD NU
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP NU
69. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
70. Constantin Daniel - Abținere
71. Cosma Lavinia-Corina USR DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL NU
94. Florea Damian - DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD Abținere
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
100. Gavrilă Camelia PSD NU
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL NU
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL NU
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL NU
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL NU
128. Ioniță Antoneta PNL NU
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL NU
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD NU
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL NU
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Movilă Petru PMP NU
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Nicolae PNL NU
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL NU
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel PNL NU
175. Oprea Dumitru PNL NU
176. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
177. Oros Nechita-Adrian PNL NU
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL NU
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD Abținere
182. Pașcan Emil-Marius PMP NU
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel - Abținere
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR DA
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL NU
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
222. Sefer Cristian-George PMP NU
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL NU
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL NU
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL NU
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
248. Tabugan Ion PMP NU
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP NU
257. Trăilă Cristina PNL NU
258. Tripa Florin-Dan PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Turcan Raluca PNL NU
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Vasile Daniel Minoritati DA
266. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile - NU
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati Abținere
272. Vișan George-Gabriel PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL NU
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
279. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU