Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2017 > 17:00 Versiunea pentru printare
Luni, 25 septembrie 2017, ora 17:00

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 290/2016 pentru modificarea articolului nr.5 din Legea nr.35/2007 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 77 31 19 10 3 5 11
- voturi pentru (DA):153 - 75 31 19 10 3 5 10
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Birchall Ana PSD DA
7. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
8. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
9. Bran Ioana PSD DA
10. Budăi Marius-Constantin PSD DA
11. Burciu Cristina PSD DA
12. Căciulă Aurel PSD DA
13. Călin Ion PSD NU
14. Chiriac Viorel PSD DA
15. Chiriță Dumitru PSD DA
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
17. Cobuz Maricela PSD DA
18. Cocoș Vasile PSD DA
19. Dinu Cristina-Elena PSD DA
20. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
21. Floroiu Ionel PSD NU
22. Furtună Mirela PSD DA
23. Georgescu Nicolae PSD DA
24. Gherman Dumitru PSD DA
25. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
26. Huncă Mihaela PSD DA
27. Intotero Natalia-Elena PSD DA
28. Iordache Florin PSD DA
29. Itu Cornel PSD DA
30. Lazăr Sorin PSD DA
31. Lupașcu Costel PSD DA
32. Macovei Silviu Nicu PSD DA
33. Marica Petru-Sorin PSD DA
34. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
35. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
36. Mînzatu Roxana PSD DA
37. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
38. Munteanu Ioan PSD DA
39. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
40. Neață Eugen PSD DA
41. Nicolae Andrei PSD DA
42. Niță Nicu PSD DA
43. Oteșanu Daniela PSD DA
44. Paraschiv Rodica PSD DA
45. Pau Radu - Adrian PSD DA
46. Păle Dănuț PSD DA
47. Petric Octavian PSD DA
48. Popa Florin PSD DA
49. Presură Alexandra PSD DA
50. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
51. Rădulescu Alexandru PSD DA
52. Răduț Violeta PSD DA
53. Roman Ioan Sorin PSD DA
54. Roșca Lucreția PSD DA
55. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
56. Simonis Alfred - Robert PSD DA
57. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
58. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
59. Solomon Adrian PSD DA
60. Spânu Ion PSD DA
61. Stancu Florinel PSD DA
62. Stativă Irinel Ioan PSD DA
63. Suciu Matei PSD DA
64. Șarapatin Elvira PSD DA
65. Șotcan Theodora PSD DA
66. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
67. Teiș Alina PSD DA
68. Terea Ioan PSD DA
69. Todor Adrian PSD DA
70. Toma Ilie PSD DA
71. Tripa Florin-Dan PSD DA
72. Tudor Beatrice PSD DA
73. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
74. Vișan George-Gabriel PSD DA
75. Vîrză Mihăiță PSD DA
76. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
77. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
1. Anastase Roberta Alma PNL DA
2. Bica Dănuț PNL DA
3. Bodea Marius PNL DA
4. Buican Cristian PNL DA
5. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
6. Calista Mara-Daniela PNL DA
7. Cherecheș Florica PNL DA
8. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
9. Fădor Angelica PNL DA
10. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
11. Gheorghe Tinel PNL DA
12. Ghilea Găvrilă PNL DA
13. Giugea Nicolae PNL DA
14. Gudu Vasile PNL DA
15. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
16. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
17. Ioniță Antoneta PNL DA
18. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
19. Lungu Tudorița PNL DA
20. Mihalescul Dumitru PNL DA
21. Neagu Nicolae PNL DA
22. Olar Corneliu PNL DA
23. Oprea Dumitru PNL DA
24. Oros Nechita-Adrian PNL DA
25. Palăr Ionel PNL DA
26. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
27. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
28. Roman Florin-Claudiu PNL DA
29. Romanescu Cristinel PNL DA
30. Șișcu George PNL DA
31. Turcan Raluca PNL DA
1. Botez Mihai-Cătălin USR DA
2. Bulai Iulian USR DA
3. Chichirău Cosette-Paula USR DA
4. Cosma Lavinia-Corina USR DA
5. Dan Nicușor Daniel USR DA
6. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
7. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
8. Drulă Cătălin USR DA
9. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
12. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
13. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
14. Prună Cristina-Mădălina USR DA
15. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
16. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
17. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
18. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
19. Zainea Cornel USR DA
1. Apjok Norbert UDMR DA
2. Bende Sándor UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
5. Csoma Botond UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István UDMR DA
7. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
8. Seres Dénes UDMR DA
9. Szabó Ödön UDMR DA
10. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
3. Lovin Dumitru ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Pașcan Emil-Marius PMP DA
3. Tabugan Ion PMP DA
4. Tomac Eugen PMP DA
5. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Victoria Minoritati DA
8. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
9. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
10. Vasile Daniel Minoritati DA
11. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 noiembrie 2017, 15:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro