Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2017 > 17:00 Versiunea pentru printare
Luni, 25 septembrie 2017, ora 17:00

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 290/2016 pentru modificarea articolului nr.5 din Legea nr.35/2007 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 77 31 19 10 3 5 11
- voturi pentru (DA):153 - 75 31 19 10 3 5 10
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Chiriță Dumitru PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Dan Nicușor Daniel USR DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Furtună Mirela PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Giugea Nicolae PNL DA
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
61. Huncă Mihaela PSD DA
62. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
63. Ibram Iusein Minoritati DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ioniță Antoneta PNL DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
79. Mihalescul Dumitru PNL DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
85. Neagu Nicolae PNL DA
86. Neață Eugen PSD DA
87. Nicolae Andrei PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Oros Nechita-Adrian PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Pau Radu - Adrian PSD DA
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
99. Petric Octavian PSD DA
100. Popa Florin PSD DA
101. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
102. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
103. Presură Alexandra PSD DA
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
105. Prună Cristina-Mădălina USR DA
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
108. Rădulescu Alexandru PSD DA
109. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL DA
112. Roman Ioan Sorin PSD DA
113. Romanescu Cristinel PNL DA
114. Roșca Lucreția PSD DA
115. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
116. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
117. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
118. Seres Dénes UDMR DA
119. Simonis Alfred - Robert PSD DA
120. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
122. Solomon Adrian PSD DA
123. Spânu Ion PSD DA
124. Stancu Florinel PSD DA
125. Stativă Irinel Ioan PSD DA
126. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
127. Suciu Matei PSD DA
128. Szabó Ödön UDMR DA
129. Șarapatin Elvira PSD DA
130. Șișcu George PNL DA
131. Șotcan Theodora PSD DA
132. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Tabugan Ion PMP DA
134. Teiș Alina PSD DA
135. Terea Ioan PSD DA
136. Todor Adrian PSD DA
137. Toma Ilie PSD DA
138. Tomac Eugen PMP DA
139. Tripa Florin-Dan PSD DA
140. Tudor Beatrice PSD DA
141. Turcan Raluca PNL DA
142. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
144. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
145. Vasile Daniel Minoritati DA
146. Vass Levente UDMR DA
147. Vișan George-Gabriel PSD DA
148. Vîrză Mihăiță PSD DA
149. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
150. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Călin Ion PSD NU
2. Floroiu Ionel PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro