Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 457/2016 pentru completarea art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 - 127 60 28 18 11 12 15 8
- voturi pentru (DA):276 - 126 58 28 18 11 12 15 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Cobuz Maricela PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Dinu Cristina-Elena PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
33. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
34. Dunava Costel Neculai PSD DA
35. Floroiu Ionel PSD DA
36. Furtună Mirela PSD DA
37. Gavrilă Camelia PSD DA
38. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
39. Găină Mihăiță PSD DA
40. Georgescu Nicolae PSD DA
41. Gherman Dumitru PSD DA
42. Gilia Claudia PSD DA
43. Goga Octavian PSD NU
44. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
46. Huncă Mihaela PSD DA
47. Iancu Iulian PSD DA
48. Iancu Marius-Ionel PSD DA
49. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
50. Intotero Natalia-Elena PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Jivan Luminița-Maria PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Macovei Silviu Nicu PSD DA
57. Manole Petre-Florin PSD DA
58. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
59. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
60. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
61. Mînzatu Roxana PSD DA
62. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Mocioalcă Ion PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Mușoiu Ștefan PSD DA
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Nicu PSD DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Paraschiv Rodica PSD DA
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Petrea Gabriel PSD DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
81. Pop Andrei PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popa Mihai Valentin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Presură Alexandra PSD DA
86. Radu Anișoara PSD DA
87. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
88. Rădulescu Alexandru PSD DA
89. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
90. Răduț Violeta PSD DA
91. Roman Ioan Sorin PSD DA
92. Roșca Lucreția PSD DA
93. Rotaru Alexandru PSD DA
94. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
95. Simion Lucian-Eduard PSD DA
96. Simonis Alfred - Robert PSD DA
97. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
98. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
99. Solomon Adrian PSD DA
100. Spânu Ion PSD DA
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Stănescu Alexandru PSD DA
103. Suciu Matei PSD DA
104. Șarapatin Elvira PSD DA
105. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
106. Șotcan Theodora PSD DA
107. Ștefan Corneliu PSD DA
108. Ștefan Viorel PSD DA
109. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Terea Ioan PSD DA
113. Todor Adrian PSD DA
114. Toma Ilie PSD DA
115. Tripa Florin-Dan PSD DA
116. Tudor Beatrice PSD DA
117. Tușa Adriana Diana PSD DA
118. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Vasilică Radu Costin PSD DA
121. Velcea Nicolae PSD DA
122. Vișan George-Gabriel PSD DA
123. Vîrză Mihăiță PSD DA
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
126. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
127. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
12. Calista Mara-Daniela PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
16. Culeafă Mihai PNL DA
17. Cupșa Ioan PNL DA
18. Dobre Victor Paul PNL DA
19. Fădor Angelica PNL DA
20. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
21. Gheorghe Tinel PNL Abținere
22. Gheorghiu Bogdan PNL DA
23. Ghilea Găvrilă PNL DA
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Mareș Mara PNL DA
31. Mihalescul Dumitru PNL DA
32. Neagu Nicolae PNL DA
33. Nicoară Romeo Florin PNL DA
34. Olar Corneliu PNL DA
35. Olteanu Daniel PNL DA
36. Oprea Dumitru PNL DA
37. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
38. Oros Nechita-Adrian PNL DA
39. Palăr Ionel PNL DA
40. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
41. Popescu Pavel PNL DA
42. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
43. Preda Cezar-Florin PNL DA
44. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
45. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
46. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
47. Roman Florin-Claudiu PNL DA
48. Romanescu Cristinel PNL DA
49. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
50. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Șișcu George PNL DA
53. Șovăială Constantin PNL DA
54. Ștefan Ion PNL DA
55. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
56. Trăilă Cristina PNL DA
57. Turcan Raluca PNL DA
58. Varga Vasile PNL DA
59. Vîlceanu Dan PNL DA
60. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Benga Tudor - Vlad USR DA
2. Botez Mihai-Cătălin USR DA
3. Bulai Iulian USR DA
4. Chichirău Cosette-Paula USR DA
5. Cosma Lavinia-Corina USR DA
6. Dan Nicușor Daniel USR DA
7. Dehelean Silviu USR DA
8. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
9. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
10. Drulă Cătălin USR DA
11. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
12. Ghinea Cristian USR DA
13. Ion Stelian-Cristian USR DA
14. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
15. Lupescu Dumitru USR DA
16. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
17. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
18. Pop Tudor Rareș USR DA
19. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
20. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
21. Prună Cristina-Mădălina USR DA
22. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
23. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
24. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
25. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
26. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
27. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
28. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Korodi Attila UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
5. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
6. Cupă Ion ALDE DA
7. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
8. Lovin Dumitru ALDE DA
9. Niță Mihai ALDE DA
10. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
11. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Codreanu Constantin PMP DA
4. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
5. Mocanu Adrian PMP DA
6. Pașcan Emil-Marius PMP DA
7. Sefer Cristian-George PMP DA
8. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
9. Tabugan Ion PMP DA
10. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
11. Tomac Eugen PMP DA
12. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Victoria Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
12. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
13. Vasile Daniel Minoritati DA
14. Vexler Silviu Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Banias Mircea Marius - DA
2. Borza Remus-Adrian - DA
3. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
4. Constantin Daniel - DA
5. Durbacă Eugen - DA
6. Florea Damian - DA
7. Ponta Victor-Viorel - DA
8. Văcaru Alin Vasile - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro