Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2017 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 26 septembrie 2017, ora 12:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 249/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernulului nr.50/2017 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2017 pentru stabilirea unor măsuri în domeniul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 125 59 28 20 11 12 14 7
- voturi pentru (DA):181 124 2 - 20 11 10 12 2
- voturi împotrivă (NU):91 1 57 28 - - - - 5
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Dinu Cristina-Elena PSD DA
29. Dîrzu Ioan PSD DA
30. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
31. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
32. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
33. Dunava Costel Neculai PSD DA
34. Floroiu Ionel PSD DA
35. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
36. Furtună Mirela PSD DA
37. Gavrilă Camelia PSD DA
38. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
39. Găină Mihăiță PSD DA
40. Georgescu Nicolae PSD DA
41. Gherman Dumitru PSD DA
42. Gilia Claudia PSD DA
43. Goga Octavian PSD NU
44. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
46. Huncă Mihaela PSD DA
47. Iancu Iulian PSD DA
48. Iancu Marius-Ionel PSD DA
49. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
50. Intotero Natalia-Elena PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Jivan Luminița-Maria PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Macovei Silviu Nicu PSD DA
57. Manole Petre-Florin PSD DA
58. Marica Petru-Sorin PSD DA
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
60. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
61. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
62. Mînzatu Roxana PSD DA
63. Mocioalcă Ion PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Mușoiu Ștefan PSD DA
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Nicu PSD DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Paraschiv Rodica PSD DA
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Petrea Gabriel PSD DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
81. Pop Andrei PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popa Mihai Valentin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Presură Alexandra PSD DA
86. Radu Anișoara PSD DA
87. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
88. Rădulescu Alexandru PSD DA
89. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
90. Răduț Violeta PSD DA
91. Roman Ioan Sorin PSD DA
92. Roșca Lucreția PSD DA
93. Rotaru Alexandru PSD DA
94. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
95. Simion Lucian-Eduard PSD DA
96. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
97. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
98. Solomon Adrian PSD DA
99. Spânu Ion PSD DA
100. Stancu Florinel PSD DA
101. Stănescu Alexandru PSD DA
102. Suciu Matei PSD DA
103. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
104. Șotcan Theodora PSD DA
105. Ștefan Corneliu PSD DA
106. Ștefan Viorel PSD DA
107. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Terea Ioan PSD DA
111. Todor Adrian PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tripa Florin-Dan PSD DA
114. Tudor Beatrice PSD DA
115. Tușa Adriana Diana PSD DA
116. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
117. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
118. Vasilică Radu Costin PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
124. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
125. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Balan Ioan PNL NU
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Bode Lucian Nicolae PNL NU
9. Bodea Marius PNL NU
10. Buican Cristian PNL NU
11. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
12. Calista Mara-Daniela PNL NU
13. Cherecheș Florica PNL NU
14. Cherecheș Viorica PNL NU
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
16. Culeafă Mihai PNL NU
17. Cupșa Ioan PNL NU
18. Dobre Victor Paul PNL NU
19. Fădor Angelica PNL NU
20. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
21. Gheorghe Tinel PNL NU
22. Gheorghiu Bogdan PNL NU
23. Ghilea Găvrilă PNL NU
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
26. Ionescu George PNL NU
27. Ioniță Antoneta PNL NU
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
29. Lungu Tudorița PNL NU
30. Mareș Mara PNL NU
31. Mihalescul Dumitru PNL NU
32. Neagu Nicolae PNL NU
33. Olar Corneliu PNL NU
34. Olteanu Daniel PNL NU
35. Oprea Dumitru PNL NU
36. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
37. Oros Nechita-Adrian PNL NU
38. Palăr Ionel PNL NU
39. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
40. Popescu Pavel PNL NU
41. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
42. Preda Cezar-Florin PNL NU
43. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
44. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
45. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
46. Roman Florin-Claudiu PNL NU
47. Romanescu Cristinel PNL NU
48. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
49. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
50. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
51. Șișcu George PNL NU
52. Șovăială Constantin PNL DA
53. Ștefan Ion PNL NU
54. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
55. Trăilă Cristina PNL NU
56. Turcan Raluca PNL NU
57. Varga Vasile PNL NU
58. Vîlceanu Dan PNL NU
59. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
1. Benga Tudor - Vlad USR NU
2. Botez Mihai-Cătălin USR NU
3. Bulai Iulian USR NU
4. Chichirău Cosette-Paula USR NU
5. Cosma Lavinia-Corina USR NU
6. Dan Nicușor Daniel USR NU
7. Dehelean Silviu USR NU
8. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
9. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
10. Drulă Cătălin USR NU
11. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
12. Ghinea Cristian USR NU
13. Ion Stelian-Cristian USR NU
14. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
15. Lupescu Dumitru USR NU
16. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
17. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
18. Pop Tudor Rareș USR NU
19. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
20. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
21. Prună Cristina-Mădălina USR NU
22. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
23. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
24. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
25. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
26. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
27. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
28. Zainea Cornel USR NU
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Kelemen Hunor UDMR DA
13. Korodi Attila UDMR DA
14. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
15. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
16. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
17. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
18. Seres Dénes UDMR DA
19. Szabó Ödön UDMR DA
20. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
5. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
6. Cupă Ion ALDE DA
7. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
8. Lovin Dumitru ALDE DA
9. Niță Mihai ALDE DA
10. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
11. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Codreanu Constantin PMP DA
4. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
5. Mocanu Adrian PMP DA
6. Movilă Petru PMP DA
7. Pașcan Emil-Marius PMP DA
8. Sefer Cristian-George PMP DA
9. Steriu Valeriu-Andrei PMP -
10. Tabugan Ion PMP DA
11. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
12. Tomac Eugen PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Ignat Miron Minoritati DA
9. Longher Victoria Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Banias Mircea Marius - DA
2. Borza Remus-Adrian - NU
3. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
4. Constantin Daniel - NU
5. Durbacă Eugen - NU
6. Florea Damian - DA
7. Ponta Victor-Viorel - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 1:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro